İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web Siteleri ve İçerik [Eleştiri]

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kusura bakmayın, amacım herhangi bir web sitesini hedef almak degil, sadece bilgilendirmek istedim. Herhangi bir konuda arama yaptığımda dmoz ve benzeri siteleri indexleyen, kelimelerle dolu ve içerik olmayan, arama sitelerine link veren, vs.. vs.. siteler çıkıyor sürekli. Geçenlerde PHP ile alakalı birşeyler arattım emin olun o kadar alakasız şeyler google'in ilk sıralarındaki anlatamam. Akşam saat 5'den sabah saat 5'e kadar aradım durdum tam 12 saat ve elimde ne vardı? Koca bir sıfır. Şimdi ben düşünmeye başlıyorum bu kadar insan para kazanacaz diye google'da ve benzeri arama motorlarında üst sıralara çıksınlar ama içerik sıfır benim gibi insanlar da birşeyler bulacaz diye saatlerini harcasın ve elleri bomboş? Giden zamana mı yanalım, alakasız sitelere tıklayarak istemeden destek verdiğimize mi yanalım? İçimdeki duyguları umarım tam olarak anlatmışımdır..

NOT: Kesinlikle tek bir web sitesine yönelik bir eleştiri degildir, amacım türkçe sitelerin içeriğe yönelip daha sonra da gelişmeler için kazanç sağlanması gerektiğini anlatmaktır..

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sanki herkes yapmış gibi konussmussun ben baktıgımda İyinet Forumlarında takılan ve öyle çok hile yapan görmedim diyebilirim.

Girip Sitelere bakıyorum PR Degisimi gündeme gelen sitelere ve hiç bir hile görmüyorum..

Diğer baslıkta Sanki PR Degisimini hileymiş gibi göstermişsin bence bu çok yanlış bir düşünce

Hatta: Kaba olmassa Yobazca diyebilirim..

Jabba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lol binlerce site var öyle sen nasıl göremedin ?
yuh yani millet boşuna mı bağırıyor, boşunamı diyor türkiye ban yicek googleda n diye ! bence sen bakmasını bilmiyorsun.

G

guajira

Misafir
Gamend' Alıntı:
Sanki herkes yapmış gibi konussmussun ben baktıgımda İyinet Forumlarında takılan ve öyle çok hile yapan görmedim diyebilirim.

Girip Sitelere bakıyorum PR Degisimi gündeme gelen sitelere ve hiç bir hile görmüyorum..

Diğer baslıkta Sanki PR Degisimini hileymiş gibi göstermişsin bence bu çok yanlış bir düşünce

Hatta: Kaba olmassa Yobazca diyebilirim..

PR değişimi hiledir gibi bi laf etmemiş arkadaş. Ama yazdıklarında haklı içeriği bomboş sırf para kazanmaya yönelik siteler çok. Benimde 1 tane sitem var böyle ama diğerleri belli bir içeriğe sahip. Önceden içi boş çok sitem vardı ancak artık içeriği olmayan siteyi sedo ya yönlendiriyorum.

Herkes hile yapıyor gibi konuşmamış bence acı bi gerçeği dile getirmiş o kadar. Orjinal içerikli türkçe sitelere çok ihtiyaç var.

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben burda ne iyinet forumlarındaki veya listesindeki nede belirli siteleri hedef almadım, kimse de yanlış yerlere çekmesin lütfen. Ayrıca (en azından burada) saygı kurallarını hatırlayalım ve ona göre tartışalım, amacımız siteleri kötülemekten çok onları daha doğru yönlere yöneltmek..

PR değişimi: PR değişimi yapabilmesi için sitelerin öncelikle içeriklerinin olması gerekir (bence). Belirli konularda içerik bulunduran yeni veya eski sitelerin içeriklerin devamı için maddi anlamda da kazanç sağlamak için yapmaları zorunlu şeylerden biridir. Ama bu olaya tutup da dmoz gibi siteleri indexlemekten başka birşey yapmamış siteler bile eklenirse yanlışlık yapılır. Google'nin amacı insanların doğru sitelere yönlendirilmesidir, kelime aratması, linklere bakması vs.. ise sadece bu işin otomatik bir sistemle daha çok site içinde arama yapmayı kolaylaştırmak içindir, aksi halde php ile ilgili bir sitenin hiç alakasız olduğu "besin maddeleri" konusunda çıkması olayı tamamen maddi çıkar üzerine kurmayı hedefler.. Yurt dışında ücretsiz servisler veren sitelerin %90'ı paypal'dan "istersen/begendiysen yardım et" mantığı ile birşeyler yapmaya çalışıyor. İnsanları zorla birşeyler yapmaya yönlendirmektense işini adam gibi yaparsın millet senin hakkını elinden geldiğince verir zaten diyerek devam ettiriyorlar.. Zorla birşey yaptırmak illaki silahı kafasına dayayıp "gir şu siteye" demekle olmuyor. Arama yapıyorsun ve alakalı gibi görünen sitenin içeriğinin alakasız olması gibi. Ben yıllardır destek vermek istemediğim sitelere girmemek gibi bir kuralla yaşadım. Belki ben tekil anlamda bir hiçim ama çogul olarak baktığında ziyaretçiler tekillerden oluşuyor. Kimse "saks" sitelerine girmezse kimse de saks sitesi yapmaz dimi? Ama birde şu mantık var, ben onları bir şekilde bu siteye girmeye yönlendirim de onlar nasıl olsa bakarlar.. Neyse umarım düşüncelerimi anlatabilmişimdir. Teşekkürler..

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıca şunuda eklemek istiyorum, "PR değişimi neden yapılmıştır ve Google'da bu neden önemlidir?" soruların yanıtları sizlere PR değişiminin hangi ölçülerde yapılması gerektiğinin cevabını verir..

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Jabba' Alıntı:
lol binlerce site var öyle sen nasıl göremedin ?
yuh yani millet boşuna mı bağırıyor, boşunamı diyor türkiye ban yicek googleda n diye ! bence sen bakmasını bilmiyorsun.

google mı türkiye yi banlayacak ?? sadece espri olarak yazmışsın olarak algılıyorum bu yazını... yoksa Google'ın Türkiye banlama ihtimali yok. sen galiba google ı affiliate sistemleri ile karıştırdın...

G

guajira

Misafir
muratozcirpici' Alıntı:
google mı türkiye yi banlayacak ?? sadece espri olarak yazmışsın olarak algılıyorum bu yazını... yoksa Google'ın Türkiye banlama ihtimali yok. sen galiba google ı affiliate sistemleri ile karıştırdın...

Çocuğu sıkıştırma yaw.

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiyeyi banlaması gibi birşey söz konusu dahi olmaz ama baya bi eleyeceği kesin..

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her yorum kirici degildir. Kirici gibi gozuken bazi yorumlar yapicidir. Konunun ozu hakkinda yorum yapmak en dogrusu.

A

|AtyMir|

Misafir
Yakında bende bu tarz bir site yapacağım hatta bikaç kişi gördü :D
hile yaparım ama googledan gelen arkadaşıda gideceği yere arayarak geldiği istikamete zahmetsiz ve kolayca ulaştırırım. Diğer türlü benim prensibim değil zaten kimseyi yanıltmaya hakkım yok.

herkezin bir bildiği var... ama ben artık aramak istediğim çoğu şey için google i kullanmıyorum malesef. link sitelerinden konuyla alakalı bir siteyi bulup gidip onda arıyorum çoğu zaman. ama bu aralar google iyi müdahale etmeye başladı ...

ZeuQma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google müdahale etmese kimse kullanmamaya başlayacak çünkü, özellikle de türkiyeden bu tür hile sayılabilecek işleri yapanlar artmaya başladı.. Umarım herkes içeriğe önem verir ve bizde o insanların kazanması için elimizden geldiğince çabalarız..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5