İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web sitelerimiz güvende mi?

iyimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi ara bi programla veya web sitesindeki java appleti ile herhangi bir sitenin güvenlik yönünden analizlerini yapan bi araç görmüştüm ama hatırlayamıyorum. Böyle bir araca ihtiyacım var kendi sitelerimin ne kadar güvende olduğunu merak ediyorum doğrusu, böyle bir araç bilen duyan eden var mı :) eğer var sa buraya yazabilirler mi?
Pek tartışılmayan bir konu bu forumlarda web sitelerimizin güvenliği.. Bu konuyu biraz masaya yatıralım derim...
Saygılar sevgiler...

N

n0kta

Misafir
hosting şirketine güveniyorsan iş tamamdır! ama sitede kullandığın scriptin açığı olmadığındanda emin olmak zorundasın!

güvenlik konusunda pek fazla kaynak yok ama asp ve php ile hazırlanmış bazı güvenlik scriptleri var. bunlarda ne kadar güvenli bilemiyorum.

hostingyardim.com

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Programlama dillerindeki açıkları kapatıp guvenli bir hosting firmanda var ise sorun yoktur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5