İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web Sitelerimizi Hangi Amaç İçin Kullanıyoruz? Kullanmalıyız?

M

millionkurt

Misafir
Merhaba Sevgili Webmaster

Hepimizin en az 1 tane az yada çok ilgi gören web sitemiz var. Sitelerimizi ne amaçla açtık? Neden yayında tutuyoruz?

Kendi adıma,

Benim türkçe bir forum sitem var yaklaşık 70.000 üyesi 200k konu v.s. mevcut ve 2 yıldır yayında. Sitemde hiçbir zaman absürt mp3 marez v.s. olmadı olmayacakta.
Öncelikle siteyi açma sebebim tamamen insanlarımıza ücretsiz hızlı ve sade bilgidolu bir ortam yaratmaktı. Bu süre zarfında forumda hiç reklam yayınlamadım, yayınlamakta istemiyorum. (ufak tefek geçici reklamlar harici) özellikle üyelerimizi rahatsız edici reklamlar kesinlikle kullanmayacağım. Herneyse, şimdi böyle bir site türkiyede önde gelen forumlardan birisi ancak sizinde tahmin edebileceğiniz gibi tek başına dual xenon makinada çalışmaktadır (aylık yaklaşık 300$) Allaha şükür bu güne kadar yaptığım 100den fazla site bu parayı kat kat karşılamaktadır (%99 u ingilizce içerikli sitelerdir) ancak ben isterimki bir türk sitesinin kendi masrafını karşılayabilmesi.. Ne yazıkki ufak testlerim sonucunda buna imkan yok gibi görünüyor. Adsense günde 600click 5-6$ gibi komik rakamlar kazandırıyor ayrıcada her an acaba atacaklarmı diye düşünmek zorunda kalıyoruz. Diğer sponsorlar ise hiç tenezzül edilmeyecek rakamlarda kalıyorlar ne yazıkki. Şimdi sizlerden düşüncelerini almak istediğim mevzu şu, türkçe sitelerinizi nasıl ayakta tutabiliyorsunuz? (marez site sahipleri için bu soru geçerli değil ) Yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum ve bol kazançlar diliyorum.

dip not: Testin yapıldığı türkçe forum sitesinin günlük ortalama istatistikleri:
15-20 Bin Tekil ziyaretçi
400.000 sayfa gösterimi
PR değeri: 3
Hiçbir yerden hit konusunda desteklenmemektedir sadece kendi ziyaretçileri.

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
benim çok fazla masrafları olan sitelerim yok hosting sponsorla, veya benim ufak bütçemle yürüyor. Dönüşümü dersen 0 daha 5 kuruş kazanamadım. Ama senin dediğin gibi hiçbir zaman üyeleri rahatsız edici reklamda koymadım. Ama Türkiye nin en büyük forumlarından biri forumtr nin haline bakacak olursanız insan bu adamlar para için heşeyi yapar diyesi geliyo.

M

millionkurt

Misafir
Bence normal bir şahıs (normal derecede geliri olan) böyle büyük siteleri açık tutabilmek için popup reklam bile açmalı.. başka türlü imkansız.. Çünkü o tür büyüklükte forumlar 3-5 liralık hosting sponsorlarıyla ayakta kalamıyor malsef. Kim bilir kaç tane xenon makinada bölüşümlü çalışıyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5