İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web Sitemde Virüs :(

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar..

Bi web sitemde ziyaretçiler sürekli mesaj atıyorlar. Sitende virüs var gibilerinden. Windows medya player objecti kullanıyorum ve online müzik dinleme olayı var. Ziyaretçiler de mp3 ve/veya wma ekleyebiliyorlar. Herhangi bir mp3 ya da wma çalma istediğinde Kaspersky uyarı veriyormu$.

Trojan-Downloader.JS.Agent.ap

$eklinde. Server Linux. Nası bi yol izleyebilirim bunu bulmak/kaldırmak/düzeltmek için ?

Herkese $imdiden çok Te$ekkürler...

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mp3 dinlemek istedikleri zaman uyarıyı verdiğini yazıyorlar...

C

CukurovaHost

Misafir
bazı virüs programları sitedeki en ufak java kodları bile bazen virüs veya trojan olarak görebiliyor birkaç sitede bile java kodlar yüzünden bu sorun olmuşdu online müzik için elimde birkaç şey var sitende müzik dinletmek için fena değiller istersen sana gönderim onları dene en azından virüs prog. ları uyarı vermez...

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Sarget Gittigidiyor yok
@Cukurovahost programlamada sorun olduğunu sanmıyorum. Ba$ka bi$eler var. Çünkü aynı $ekilde muzik1.com var. object kodları da microsoftun media player i. Olay ba$ka bi yerde ama nerde :(

C

CukurovaHost

Misafir
hımm site ismini pm den atabilir misin sitenin kodlarına bakmak gerek o zaman sanırım bir yerde kodlama hatası vardır ama nerde... ?

C

CukurovaHost

Misafir
pardon ben yukarıda örnek site olarak anladım sitene bakdım firefox da açmadı media explodan bakdım ancak bende virüs hatası vermedi ama yanlız birşey dikaktimi çekdi sana caps gönderiyorum bir bak istersen belki faydası olabilir bir php engelledi onu yapınca 3-4 kere sürekli girdim müzikde çaldı asla virüs veya trojan hatası vermedi....

http://img170.imageshack.us/img170/5598/ads305ztk6.jpg

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@CukurovaHost karde$ o engellediği $ey alt tarafta frame içinde açılan çilekoyun sitesinden gelen kodlar. O kodlar yokkende hata veriyordu. Zaten Site açıldıkdan sonra gelen bi hata yok listeden herhangi birine basınca hata veriyor :(

Herkese çok teşekkür ediyorum. Hala çözemedim
Gösterdiği virüs
Trojan-Downloader.JS.Agent.ap

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Sempaty te$ekkürler karde$ ben çıkabilecek tüm kodları inceledim kodlarda sorun olacağını sanmıyorum olay ba$ka bi$e.
off of arada bul $imdi i$in yoksa

C

CukurovaHost

Misafir
hımm bak istersen bunu dene sitenden tek tek bazı şeyleri kaldır bak kesin birinde hata vermiyecekdir herşeyi tek tek kaldır ama index i yedekle bakdın olmadı geri atarsın yedeği walla başka türlü nasıl yardımcı olunur ki bende anlamadım :) ama sitende bende de avast var nod32 var firewall var 1-2 tane daha var :D ama hiç biri hata vermedi sen yinede bak aklıma başka birşey gelirse sölerim....

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
ya uyarı veren sadece benim de kullandığım kaspersky mış. oda belki bi hata filan sonucu uyarı veriyodur.

bi de uyarı veren sayfa sadece play.php dosyası. istersen CukurovaHost un dediği gibi ama sadece bu sayfadan bazı js vb. client side kodları kaldır teker teker.

kaspersky yüklü bi bilgisayardan da adım adım takip et. yani yapacak fazla bişey kalmıyor.

cepwap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benzer bişey benim başıma da gelmişti. Serverda linux kurulu. Bizim serverdaki tüm sitelerde body tagından sonra fazladan javascript kodu gözüküyordu. Buna sadece kaspersky uyarı veriyordu. DC deki destek birimiyle uzun süreli görüşmelerimizden sonra olayı hallettiler. Makinada biraz rebuild yapmışlar. Sonra düzeldi.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
cpanel de trojan veya virus tarama özelligi vardı cpanel kullanıyorsan tarat

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5