İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web Sitemin Reklamnı Nasıl Yaparım

bettle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar;

Web sitemi açtım ve sık sık güncellemeye yeni özellikler eklemeye çalışıyorum. Ama şu varki ziyaretçiler ne kadar çoğalırsa o kadar iyi çalışır site. Bana sitemin reklamını nasıl yapacağım hakkında bilgi verirmisiniz? Yada bu işi yapanlar nasıl ne kadara yaparlar?

iyi çalışmalar.. :)

LostDreamer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnviter kullan IRCden iyi rekLam yaparsın bence..Ardexter IRCOpertör Kanal Operatörleri ve server adminlerine yakalanmadan yapıyor. 8)

bettle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

O şekilde reklam yapmak kolay. Ben reklam verebilceğim site ya da başka bir yol arıyorum.

Kolay gelsin..

L

label

Misafir
merhaba
web sitenin adresini yazarsan reklam konusunda yardımci olmaya calisirim..

bettle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

Site http://www.favoriweb.net

Eğer uygun koşullarda olursa reklam vermeyi planlıyorum. Bunun haricinde toplistler ve sitelerle link değişimleride yapıyorum. Link değişimi için ilgilenenlerde bana ulaşabilir.

İyi çalışmalar..

F

ferdiakbas

Misafir
:mrgreen: Arzu edersen ben kendi sitemde senin reklamını yayınlayabilirim.
bana bannerını ve adresini göndermen yeterli

H

Hosthaber.com

Misafir
Toplistelere üye ol, mesela iyi.net :wink:

Link/banner degisimi yap webmasterlerle, ve sitene farkli ama tutulan servisler koy ama fazla genis ve dagitmadan yapmalisin tabiki bu da kolay degil ama ziyaretciyi sitende tutmak icin bu cok önemli...

Siteni begendim, fazla genis degil ve yararli servisler var.

C

creativeturkiye

Misafir
ben beğenmedim valla :shock:
ya kusura bakma kardeş pek birşey bulamadım. " yararlı servisleri " aradım taradım bulamadım. neyse. o benim görüşüm tabi. yinede eline sağlık kolay gelsin.
konuya gelelim.
reklam vereceğim demişsin ya. atlamışlar hemen " banner yolla benim sitemde ver " filan. boşver. o işler yaş. kendi emeklerinle siteni tanıtmaya çalış. topliste üye olmak iyi fikir. ama web sitelerinde " banner reklamı " vermen iyi sonuç getirmez...
Çünkü insanlarımız henüz alışamadı " tık " lamaya...Bilinçli kullanıcı sayısı az, o bannerın " reklam " olduğunu bilenler çok az..boşuna paranı harcarsın. Bak bir örnek vereyim. ..
Mynet.com sitesine reklam verildi..1 aylık ana sayfa banner. Banner çok etkileyici, çok estetikti..sitede çok kaliteli..ama sadece ve sadece günde ortalama " 500" tık alındı..yani 500 kullanıcı..bu çok kötü bir rakam ( bence ). Düşün yani, mynet.com un aylık milyonlarca ziyaretçisi var. buna rağmen günlük 500 ( maksimum ) reklam geri dönüşü..
E düşünsene, nomal bir web sitesine reklam vereceksin. hadi diyelim en babası aylık 500 bin kullanıcıya sahip olsun. Günde senin reklamına en fazla taş patlasa 150 kişi tıklayacak. bilemedin 200.
vereceksin aylık bilmem kaç dolar.
demek istediğimi anlıyormusun?( karıştı biraz konu)..

yani şu aşamada reklam banner vermeyi düşünme bence...paran cebinde kalsın...sitenin iyi olduğuna inanıyorsun elbet layığını bulur..

S

ssos

Misafir
selam bettle kardeşim,sitende pek bişey göremedim ama tasarım ince olmuş,yaw şu yararlı servisler dediğiniz bölümü de göremedim!

Sadete geleyim.Sen zaten bu forum sitenin adını yazarak iyi bir reklam yaptın,şaka maka aldın hitleri.... :wink:

M

mc_kudret

Misafir
Madem ki reklam oldu bende bi reklam yapayım....
e-kart cep telefonu melodileri hazır sms 1000'den fazla fıkra oyun sohbet ve daha bir çok şey http://www.tezek.net eglence servisi...

bettle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaşlar;

Birincisi ben sitede yararlı bölümler var demedim. Cevap yazan bir arkadaşımız işine yarayan bir bölüme uğradı belkide ondan yazdı sağolsun. siteyi ilk olarak kurup koyduk, yakın bir zamandada bir ekip çalışmasına başlayacağız. İçerik dahada genişleyecek. Ama şuda bir gerçekki bu forumdan yazılanlardan sonra burdan siteye iyi ziyaretçi gelmiş. Düşüncem şu: tasarım bölümünü siteden ayıracağız. Yazarlar, müzik, ekart(şu an sanırım component sorunnu yaşıyor), kısa msg, chat ve program download bölümü ilk geliştirmeyi düşündüğümüz fikirlerden.

Sizlerin görüşleri gerçekten yararlı oluyor. Hepinize teşekkür ederim.

İyi çalışmalar..

H

Hosthaber.com

Misafir
Sanirim yararli kelimesini ben kullanmistim.

Yararli servisler yok diyorsunuz, sizce SMS servisi yararli degilmi? Chat, Ekart ve Müzik de aranilan ve sevilen servislerdir. Fakat diyeceksinizki bunlar heryerde var ve bunda haklisiniz. Dedigim gibi yeni düsünceler gerekiyor, yeni servisler olabilir fakat su an bulunan servisleri farkli sekilde kullanicilara sunmakda olabilir. Bu nasil olacak diyorsaniz, cevabim, kendiniz bunu düsünmelisiniz, diyecegim kisacasi :wink:

Sitenin tasarimi amatörce degil ve begeniyorum, sade siteleri severim fakat sitenin servisleri dahada göze batmali, üst soldaki menu sitenin ana servisleri farkli sekilde sunulmali, cünkü su an saklanmis bir sekilde oraya yerlestirilmis.

Tiklamaya gelince, banner gösteri ve tiklama orani gün gectikce düsüyor. Yillar önce bu oran %1 civarinda iken su an belki %0.10 bulamiyordur, yani 1000 kisiden 10 kisi bannerlere tikliyor. Bu nedenle banner degisimi fazla yararli olmayabilir ama farkli stratejilerle gösterim ve tiklayis oranini yükseltebilirsiniz, mesela hos bir bayan resmi bannere ekleyin...

mc_kudret senin siten tezek miydi acaba :lol:

bettle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar;

Site tasarımında bence sadelik ön planda olmalı. Sitemdende bu gözükmekte. Banner olayına gelince sizlere katılıyorum. Hadi bizim aham şaham bir hitimiz yok ama iyi hiti olan çok kimsede de tıklanma oranı düşük. Birde şikayetçi olduğum konu: gelen ziyaretçilerin siteyi boş boş gezmesi. Arkadaşlar iyi ya da kötü bence eleştiriler site hakkında görüşler düzeltmeler olmalı. Siz yorum yapacaksınız ki bizlerde ona göre strateji belirleyeceğiz.

Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim hepinize.. Bu hafta sonu yeni mp3 sitemizde olacak haberiniz olsun..

B

blue_boy

Misafir
işler halde olan 500 bin mail sahibine bir gün içinde mailini gönderelim,istersen bunu günlere bölüp ortalama günlük bir hit sağla..mesala günde 10 bin kişiye gönderme gibi..mail adreslerinden şimdiye dek reklamını yaptığımız sitelerden için %60 ila %75 civarında geriye dönüş oldu,tabi etkili mesaj kullanarak..

(yani 500 bin mailden 300 bin ila 400 bin arasındaki kişi bizden gelen mailleri okudu ve reklamını yaptığımız siteleri ziyaret etti,her bir site için..)

Web sayfanız zaten iyiyse ziyaretçi sayfayı açıldığı andan itibaren incelemeye başlar hoşuna da gittiyse sayfanı sık kullanılananlar veya başlangıç sayfası olarak bilgisayarına ekler..siteni de böylece tanıtmış olursun

şimdiye dek reklamını yaptığımız ve de ünlü duruma geçmiş (hani şu birden hit'i artanlar ve aylarca hit olanlar) bir çok site var,referanslarımızı benden öğrenebilirsin

500 bin maile toplu gönderme: 300 dolar
günlük ortalama gönderme (toplamda 500 bin mail): 400 dolar

eğer maili okuyacak kişinin siteye girmeyeceğine dair şüpheleriniz varsa
click başına ücretlendirme sistemimiz de var
bu biraz güven meselesi ama genelde bunu kullananlar daha fazla ödemek zorunda kaldılar..

tıklama başına 0,001 dolar (örnk: 100 bin tık: 100 dolar)

Yaklaşık 1,5 yıldır aktif olarak bu işi yapıyoruz genelde daha çok orta ve büyük ölçekli siteler için çalıştık,küçük çaplı siteler için yakında bir kampanyamız var,sizlere yine burdan duyuracağım

benimle irtibata geçebilirsin,konu hakkında her türlü sorunu cevaplayabilirim

C

creativeturkiye

Misafir
ooo hayırlı işler...
Arkadasa yardım etme bahanesi ile " üç kağıt " çevirme olayı ha...

500 mail şu kadar..
10.000 mail şu kadar ha?
O maillere reklam yollamak için iznin var mı? Benim, ahmetin mehmetin mailleri onlar..Ne hakla reklam ( spam ) yolluyorsun... Babandan mirasmı kaldı yoksa?
--------
AKILLI OLUN.......AKILLI............

http://forum.iyi.net/viewtopic.php?t=13735

Yukardaki linki okuyun.......

B

blue_boy

Misafir
ah be gerizekalı arkadaşım,önce bi sorsan ya..

herneyse allah herkese akıl verecek değil ya bazılarını da böyle odun kafalı kılar işte..

ben olayı açıklıyayım

bu mailler kişilerin izni ile gönderiliyor,şöyle açıklıyayım..bizim anlaşmalı olduğumuz bazı siteler var,bu siteler kendilerine üye olan kişilerin e-maillerini database lerine kaydederken bazı ön koşullar sürerler,bu koşullardan biri de e-mail reklamcılığı,daha doğrusu orda öyle denmiyor ama webmaster dünyasında adı bu durumda.. ve işte bunun karşılığında bu kişiler ücretsiz üye olabilme şansına sahip olurlar..biz de onların e-mail adreslerine daha sonra reklamlarımızı göndeririz.bu sayede site sahipleri de para kazanır

Biz çok ünlü firmaların da tanıtımını yaptık,o nedenle ben böyle iki laf konuşupta kendini bişey sananlara karşı diyecek bir lafım yok..

[ Admin: ] blue_boy forumdan banlanmistir.
Forum kurallari: http://forum.iyi.net/viewtopic.php?t=13807

C

creativeturkiye

Misafir
" Gerizekalı " dedin...ama hitap şeklimi bozmayacağım..

Güzel kardeşim..Bu " Martavalları " anlatmana gerek yok..
Yok bazı web siteleri ile anlaşmam var bilmem ne...
Bu bir SUÇ tur...Dünyanın her yerinde suçtur..Sende suça ortak oluyorsun...
Kendini kandırma...

İzin alıyormuş..peh...izinmiş..
Yine tansiyonum yükseldi..
iyinet admin..bu mesajlara müdahale et lütfen..
YURT DISINDA BU FORUMLARDA " SPAM " KELIMESI BILE YASAK......

H

Hosthaber.com

Misafir
Bana günde 30 ile 70 arasinda email geliyor, acaba neden, bu bir gercektirki ben bunlara izin vermedim...

B

burak

Misafir
Kesinlikle bence bu email olayi yasal isleme tabii olmali, bende gunde 50 junk mail aliyorum. Bazisi bu mail size yanlislikla gelmisse suraya basin listeden cikin diyor, bazisi silin diyor, bazisi ise hic bisey demiyor.
Listeye basip cikiyorum, 3 gun sonra yine geliyor.
Spam mailleri onleyecek bir teknoloji kesfedilse artik iyi olacak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5