sohbet odaları

Web Sitemize Resim Yüklerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

neleroluyo

Şen Üye
Bilgiler
Katılım
9 Şubat 2020
Mesajlar
32
Reaksiyon
17
Puanları
0
Şube
İstanbul
44 Aydır Üye
Merhaba değerli iyinet okuyucuları,
Bu yazı içerisinde sizlere web sitemize resimleri yüklemeden önce hangi işlemleri uygulamalıyız sorusuna cevaplar vereceğim.
1 - Boyutu Web Sitesine Göre Ayarlamak
Resmi yüklemeden önce web sitenizin içerik için ayrılmış alanının yükseklik ve genişliğini hesaplamalı, ona göre boyutu belirlemelisiniz. Bu web sitenizin hızının artmasına ciddi katkıda bulunacaktır.
2 - Resim Alt Etiketleri, Açıklamasını Girmek
WordPress kullanıyorsanız, bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Başka bir altyapı kullanıyorsanız yine problem yok, resim alt etiketlerini yazınızın anahtar kelimeleriyle uyumlu bir biçimde, spam olmayacak şekilde girebilirsiniz. Ayrıca resim altyazısını girmeyi de unutmayın.
3 - Kaliteyi Düşürmek
Okuyucu için önemli olan resmin kalitesi değil, içeriğe hızlı ulaşmaktır. Bu yüzden olabildiğince resimlerin kalitesini düşürün. Bu sayede içerik daha hızlı açılacak ve sıralamanıza ciddi katkıda bulunacaktır.
Unutmayın, Google için resmin kalitesinin hiçbir önemi yok.
4 - Resmin Telif Hakkıyla Korunmamasına Dikkat Etmek

Google'dan indirdiğiniz resimler bazen telif hakkıyla korunabiliyor ve bu da bir web sitesi için oldukça büyük bir sorun oluşturabilir. Bu yüzden telifsiz içerik paylaşan resim sitelerindeki resimleri kullanın veya shutterstock gibi platformlardan resimlerin telif hakkını satın alın.
5 - Yazıyı Resimle Doldurmayın
Yazı uzunluğuna göre değişebilen bir kriter olsa da, resimlerin çok fazla olması hem kullanıcı hem de google açısından pek iyi değildir. 200 kelimede 1 resim yeterlidir. (Optimum seviyede resim yüklemek SEO açısından pozitif dönüş sağlar)
Yazımı okuduğunuz için teşekkürler. SEO hakkında herhangi bir sorunuz var ise özelden ulaşabilirsiniz. Ücretsiz şekilde yardımcı olurum.
(YAZAR: Miran Ekmen)
 

Toltek

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
5 Nisan 2019
Mesajlar
8
Reaksiyon
2
Puanları
0
Yaş
44
Şube
istanbul
54 Aydır Üye
Paylaşımın değerli sağol
 

orgyazilim

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
29 Ağustos 2021
Mesajlar
14
Reaksiyon
1
Puanları
6
Yaş
31
Şube
antalya
25 Aydır Üye
resim sıkıştırma eklentilerinin Kaliteyi Düşürmek konusunda zararı olur mu
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst