İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web Sitenizin Ziyaretçi Sayısını Yükseltmek İçin Dört Altın Kural

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Bugün birçok kaynak dergi,kitap okuyorum orada gördüklerimi not aldıklarımı arşivimde toplayıp sizlere paylaşıyorum. Şimdiki yazımda ise Web Sitenizin Ziyaretçi Sayısını Yükseltmek İçin Yapmanız Gerekenler için birşeyler yazdım,daha doğrusu araştırdım,kendi yorumlarımı ekledim ve ortaya bir makale çıktı.
Web Sitenizin Ziyaretçi Sayısını Yükseltmek İçin Dört Altın Kural

1.Reklam Verin
Kurduğunuz sitenin hitap ettiği kitleyi göz önünde tutarak çeşitli yayın organlarına reklam verin. Her ne kadar Google reklamları yayınlarken sitenizin reklamını Google’da yayınlamak tuhaf görünse de ziyaretçi sayısınızı arttırmanız için bu şart.

2.Sitenizi Arama Motorlarına Kaydedin
Sitenizi aklınıza gelen tüm arama motorlarına kayıt edin sakın “Zamanla sitem arama motoruna kayıt olur.” gibisinden düşünceye kapılmadan siz önce davranın.

3.Sosyal Ağları Kullanın
Sitenizi sosyal ağlarda paylaşın ki daha çok tanının. Aslında bu madde başlarda herkese saçma geliyor fakat uyguladıktan sonra saçma olmadığını göreceksiniz hem daha çok tanınacak hem de sosyal ağdaki arkadaşlarınız takibe girerek ziyaretçi sayınız artacaktır.

4.Forum ve Top-List’leri Kullanın
Elinizden geldiğince,aktif olan forumlarda sitenizi tanıtın. Fakat kuru kuru üye olup hemen tanıtım yapmayın,forumda üyelere yardım edin,tanının daha sonraları sitenizi tanıtınki ziyaretçi sayısı çoğalsın.

Chip Dergisi ve Nurçin Özer’in değişlerinin birleşimiyle oluşturulan bir makaledir. :)

Yazısın asıl sitesi: http://nurcinozer.com/ziyaretci-sayisini-yukseltmek/

Berker09

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu güzel 4 altın tavsiye için teşekkür ederim.

Metin77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bunlar zaten herkesin yapmasi gereken seyler, gunumuzde daha fazla seyler yapilmasi gerekli. Ayrica en onemlisi unutulmus. Ozgun icerik olmazsa bir ise yaramaz siten.

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
CHIP vermişti...Genede teşekkürler

Makalenin sonunda belirttim zaten.
Ben size teşekkür ederim.

@Metin77 ziyaretçi sayısını yükseltmek için özgün içerik çokta yardımda bulunuyor diyemem. Özgün içeriği olmayan site bazen özgün içeriği olmayanıb ile bu maddeleri uygulayarak geçebiliyor. Seo açısından özgün içerik daha iyidir.

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Klasik şeyler, ancak, yine de bilgilendirmeniz için teşekkürler.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Makalenin sonunda belirttim zaten.
Ben size teşekkür ederim.

@Metin77 ziyaretçi sayısını yükseltmek için özgün içerik çokta yardımda bulunuyor diyemem. Özgün içeriği olmayan site bazen özgün içeriği olmayanıb ile bu maddeleri uygulayarak geçebiliyor. Seo açısından özgün içerik daha iyidir.

Black hat seo yapmıyorsa zor geçer.. Black hatlada eline haram kazanç ve bol bol küfürden başka birşey geçmez. Sonu sandbox olurmu google amcanın keyfine kalmış, ama 3-5 ay sömürür sitelerinizi.

ndrsrc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler. Bazen detaylarda kaybolunca temel şeyler atlanabiliyor.

gemius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sosyal medya araçlarını kullanmayı Google şiddetle öneriyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5