İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web Sitesi Kurmak İstiyor Yardımlarınızı Bekliyorum

TikKafalı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamun Aleyküm arkadaşlar

İslami bir web sitesi kurmak istiyorum internette öncelerden blogger yada bedava site falan kurdum css html kod bilgim var ama yeterli derecede değil..

Bunu para karşılığı yapanlar var ama ben kendim çabalamak ve öğrenmek istiyorum

daha kurulum işine başlamadım ve aklıma takılanları cevaplamanızı rica ederim

İlk defa ciddi anlamda bir web sitesi kuracağım ve biraz tavsiyeye ihtiyacım var
Benim istediğim bir anasayfası ve alt forumu mevcut olsun

Öncelikle bunun için

Domain ve hosting aldık
bundan sonra mysql da veri tabanı olusturuyoruz sanırım
daha sonra

wordpress kurulumu yaptıktan sonra

tema sı themeforest avenue yada megamag teması anasayfası olarak düşündüm

forum kısmı ise

http://forum.iyinet.com/wordpress-eklenti/140546-wordpress-forum-eklentisi-wordpressinize-forum-ekleyin-mingle-forum.html

düşünmüştüm ama %80 açık var diyorlar

yada http://www.wpdestek.com/wpdestek-wordpress-forum-temasi/

bu da hoşuma gitti ama açık ve hek gibi durumu olurmu ?

ayrıca bu temayı nasıl türkçeleştireceğiz internetten farklı şekillerde anlatan var uzun uzun anlatanlarda var kısa anlatanlarda ben basit ve kolay olan bir yol arıyorum

domain , hosting , mysql , wordpress , wordpress tema , bunlar harici baska herhangi bir işlem gerekiyormu ?

bunlar tamamlandıktan sonra adsense den reklamı hemen alabiliyormuyuz yoksa belirli bir hit e ulaşma koşulu koyuyormu ayda 2000 veya günde 500-1000 gibi bir hit şartı varmı ?

ayrıca birde seo işi var bu gerçekten adsense ve site için önemli galiba belki onu paralı yaptırabilirim ileride

buraya kadar olan emeklerden sonra + site içi emeklerde dahil boşa gidermi yada karşılığını verirmi ? ( yorumlarınız önemli )

Cevaplarınızı , önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum

TikKafalı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alan adım mevcut hosting için natronun kurumsal peket ini seçtim

TikKafalı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beyler 176 kişi burada 73 görüntüleme almış ama bir Allah ın kuluda cevap yazmıyor proğram tema veya herhangi birsey istemedik yaw tecrübelerinizi paylaşamazmısınız yada tavsiyelerinizi ?

NuCLeuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazıyı yazarken aklında bir sürü şey vardı herhalde. Aceleye gelmiş bir yazı gibi olmuş. Kendi düşüncelerini de yazıya ekleyince düşüncelerin + sorular birbirine girmiş. :=)

En önemli sorudan başlamak lazım.

Soru: Emeklerin boşa gider mi?
Cevap: Bu tamamen sana, sabrına ve azmine bağlı. Peşini bırakmam, sonuna kadar giderim diyorsan devam et. Fakat ileride bırakıp vazgeçecek olursan o zamana kadar yaptığın emeğin boşa gideceğini ve zamanını boşa harcamış olacağını unutma.

Soru: Tema Türkçeleştirilmesi nasıl yapılır?
Cevap: Wordpress temalarını Türkçe'ye çevirme işlemi genelde aynıdır. Tema dosyasını indirirsin ve her dosyayı tek tek açıp içindeki gerekli yazıları Türkçe'ye çevirirsin.

Soru: Forum kurulumu nasıl yapılır?
Cevap: Kurmayı istediğin forum hangisiyse onunla ilgili Google'da arama yaparsan karşına bir sürü yazı çıkar. Hatta resimli anlatım bile bulabilirsin.

İlla kendim yapacağım diyorsan, bu işe başlamadan önce ciddi ciddi düşün derim.

Benden bu kadar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5