İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web Sponsoru biliyormusunuz

T

ToMmY

Misafir
Selcuq' Alıntı:
he ya bu sayede sende para kazanacaksın degilmi boyle bencil kişileri hiç sevmeme kusuruma bakma
www.netreklam.com yazsan birsey demezdim :D

O bencil sen nesin ? Sen onun likine tıklayıp üye olsan ne olacak ? Parayı sendenmi kesicekler yoksa bişeymi eksilcek senden ... Şu Türk mantığı her yerde işliyo işte hani yaralı paramağa şifa deseler işemicek adam, sonra burda niye kimse paylaşmıyo diye yırtının durun niye paylaşsın adam ona kazandıracağın komisyonu çok görüp niye doğrudan adresi yazmadın sen bencilsin biz salak degiliz sana para kazandıramayız ama sen salaksın doğrudan adresi yaz biz kazanalım sen bak diyecek kadarda cesuruz. Bencilliğin alasını yapıp sonrada sensin bencil diye atik hırsızız ev sahibini şaşırtabiliyoruz. Hiç bi zaman yükselemicek para kazanamıcaksınız haberiniz olsun, başkasına yardım etmeyi ya öğrenceksin ya debelenip durucaksın 2-3 kuruş için. Bu lafım sadece bu arkadaşa değil bunu yapan tüm WEBMASTERIM DİYE GEÇİNENİNENLERE.
Burda bazı kişiler bildiklerimi paylaşim yararlı olayım diye uğraşıyor bazılarıda hala referede komisyonda kalmış, hiç bişey üretmemiş daha kimseye yardımı olmamış ama refere deyince akan sular duruyo sanki tirilyon kazandırcak karşısındakine 10 ayda para alacağı kesin değil ama onun için çok değerli refere olmak.

Bizde boşa gitmesin refere diye site dolaşalım üye olucak biz salağız bilemiyoruz başkaları kazanıyo ...

- - - - - - - - - - - - -
www.Superport.net

S

sinanercin

Misafir
Sayin ToMmY,

Daha once yazdıgınız yazılarda sızın bu ıslerle cok ılgılı oldugunuz farkettım ve sımdı sıze bırsey sormak ıstıyorum. Sayin ToMmY sizde bılıyorsunuzkı ulkemiz bu dialer programlari yuzunden cok cektı. Ornegın ben gecen ay mp3 dialer programları yuzunden (oglum kullanmıs) telefon faturası cok agır geldı.

Sonra bu programları ıncelemeye basladım ama sadece bir tanesını bulabıldım adam akıllı. O da dialerhome.com idi. Simdi digerlerini aramaktayim. Arama nedenim ise bunlara kokunden bir cozum bulabilicek veya zararini cok aza indiricek dostlarim varki bu insanlar bu yetkilere sahipler. Kendi actigim forumdada belirttim ama bir cevap alamadim. Dialerdan yakinan insanlarin sesi cikmiyordu adeta. Simdi size soruyorum. Bana bu dialerhome.com gibi diger Turkiye'de yaygın olan dıger dialer sırketlerının adreslerını verırmısınız?

Cevabınızı En Kısa Zamanda Bekliyorum,
Saygılarımla,
Sinan Ercin

T

ToMmY

Misafir
Önce geçmiş olsun dialer kazası için, en büyük tehlike bu zaten bilmeyen kişilerin özellik çocuk ve gençlerin bunları kullanması... Türkiyede dialer oldukça yaygın oldu ama son zamanlar büyük darbe aldılar... ama okadarda saçmalıklar varki Türkiye KralTv nin sitesine girin linkler bölümünde 10 tane dialer sitesine ait link var birincisi bir muzik kanalının sitesinden mp3 sitelerinin linkinin işi ne ikincisi dialer ın ne olduğunu bilmiyorlarmı milleti zararamı uğratmaya çalışyorlar ben gerekli bir mail atmıştım artık ilgilenildimi bilmiyorum bizim gibi kişilerin yapabileceği pekde bişey yok dialer kanunsuz değil yasal... Turktelekom son günlerde sanırım şikayetlerden bu sitelere erişimleri kesmeye başladı ama dialerhome gibi dağıtıcı sitelere bi yaptırım yapacağını sanmıyorum, onun için dialer her zaman bir tehlike olacak ne kadar engellenmeye çalışılsada yeni siteler açılacak, onun için en güzeli bilgilenmek ve herkezi buna karşı bilgilendirme .exe dosyaları eğer 30-40 kb gibi boyutlarda açmayın demek gibi zaten ya virüsdür bu ya dialer bu kadar açık (microsoft un sitesinden veya tescilli bi sitende bçyle bir dosya download ediyorsanız sorun yok tabi 40-200 kb programlar mevcut) bu işe karşı çıkanların bunu insanlara açıklaması gerekli ama buradan dialer sitesi isimlerini belirtmek ile bi çözüm sağlanacağını sanmıyorum.

S

sinanercin

Misafir
Dediginizi anladim fakat benim sorum dialer sistemini dagitan sirketlerle ilgili. Dialerla mp3 ve absürt sitelerini engellemek imkansizdir. Ama isin kaynagina inence yani bu sistemi dagitan sirketlere gelince(ornek:dialerhome.com) bunlara kokten bir cozum bulabiliriz.

Bunun icin Sizden istegim bu sirketlerin adreslerini bana vermeniz. Egerki burasi adresleri vermek icin uygun bir ortam degil diyorsanız size mail adresimi vereyim bana ordan da ulasabilirsiniz.

Cevabinizi Bekliyorum,
Saygılarımla,
Sinan Ercin

T

ToMmY

Misafir
Dediğim gibi bunlara bir çözüm bulmanız çok zor bugün yasal olmayan mesala ücretli kanalları ücretsiz gösteren programlar yazan playstation gibi konsollara mod-chip üreten p2p programlarını para ile satan şirketler bile engelenememiştir yani sizin buna bir çözüm bulmanız çok zor, belki yayıncılar engelenebilirde heleki yabancı ülkelerdeki dağıtıcalara bir yaptırım getirmeniz çok zor.

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dialer hakkındaki düşüncelerinize ve engelleme çalışmalarınıza tamamıyla katılmakla birlikte engellenme imkanlarının neredeyse imkansız olduğunu belirtmeliyim.Sebebine gelince,

1-Bu servisi sağlayan binlerce şirket var ve hepsi değişik ülkelerden.Şirketlerin kuruluş amacı zaten dialer ile para kazanmak şikayetleri dikkate alacaklarını hiç sanmıyorum.Ülkelerinin kanunlarının da buna müsaade ettiğini biliyoruz...Sonuç olarak şirketler veya bu ülkelerdeki yetkililere yapılacak şikayetlerle bir yere varılması imkansız gibi görünüyor.

2-Bilinçlendirme ile olabilirmi peki!?ToMmy arkadaşın bu önerisi iyi fakat ne kadar etkili olur? Kaç kişiye mesaj iletilebilir artı internette (newbie) dediğimiz yeni (acemi) kullanıcılar her zaman olacak ve bu tuzaklara düşeceklerdir.

Peki hiç mi çare bulunamaz...Bulunr bulunmasına ama Türk telekomun bu iş için 3-4 tane kalifiye elemanı sırf bu iş için görevlendirmesi gerekir ki bunu yapacaklarını hiç zannetmem....

Benim 2 dk içinde tespit ettiğim dialer şirketleri.

(Şirket isimlerinde ufak değişikler ve url'lerini yazmadım.Neolu ne olmaz azaltalım derken çoğaltmayalım misali)

EuropesDialer -
DialerMedia.Com - .

Phone saks Affiliate Program -

XiamoDial - -

Webmaster Commerce - -

No credit card saks - -

Diall Off - -

Saygılar

S

sinanercin

Misafir
Dostlar yardımlarınız ıcın tesekkurler. Adresim nickli dostum burda ornek olarak verdigin sponsorlari inceledim. Gercekten bunların onune gecmek ımkansız. Birde Mp3 dialerlari var. Bu Mp3 dialerlarina ornek siteler verirmisiniz? (bunları onceden bır ıncelemem lazım.)

Ama bunu burada herkese acik yerlerden bildirmek istemeyiz cunku gercekten bu yuzden bırde cogaltmıyalım. Bu yuzden ben sıze maıl adresımı vereyım ordan bana bu mp3 dialer sirketlerını yollarmısınız?

Mail Adresim: [email protected]

Cevanizi Bekliyorum,
Saygılarımla,
Sinan Ercin

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
absürt veya mp3 dialer olması bir şeyi değiştirmez.Dialer site içindeki korunan bir bölüme erişimi sağlar bu bölümde p_orno da olabilir mp3 de... bu sitenin webmasterine kalmış birşey...(Affiliate olanlar ise başka onlar hazır siteye ileşim sağlatıp cüzi bir komisyon kazanmaktalar)

Daha önce de belirttiğim gibi bu işin önüne ancak Türk Telekom geçebilir tabii isterse...Bu olayla ilgilenebilecek seviyede tanıdığınız var ise bu iş için iki-üç eleman atabilecek seviyede önüne geçilir yeter ki istensin.Cezai yaptırım da uygulanırsa bu dialer olayına son nokta konmuş olunur.

Selamlarımla

S

sinanercin

Misafir
Sayin Adresim,

Mail adresinizi verirseniz daha cok sevinirim. Veya Boyle bir yetkiye sahip olan dostlarim var. Bu konuyu onlara acicam ama yeterli bir bilgi alamadim daha sizden. Geride Kalan Tek Bilgi sizin bana vericeginiz sitelerin arastirilmasidir. Bu yuzden bana bu isi yapan dagitici sirketlerin (ornek:dialerhome.com) adresleri lazimdir.

Mail Adresimi tekrar vereyim size. 2 Dk nizi harcayip bana bu konuda yardim ederseniz cok sevinirim.
E-mail: [email protected]

Saygılarımla,
Sinan Ercin

Selcuq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaslar belkide di... sistemi çok kotu ama bunları engelleyebiliriz nasıl diyorsunuz int. birçok insanhaklarını koruyan siteler var ayrıca burada bizede hükümlülük düsüyor bizim servis saglayıcılarımız dialer kullanımını ip ban ibi yasaklaya bilirler ama biz burada halk olarak yaptırım kuvvetimizi kullanamıyoruz daha dogrusu ne olacak lan bosfer gitsin diyoruz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5