İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

web tasarımı!

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
arkadaşlar forumu bir süredir takip ediyorum. iyi niyetli ve bu işi çözmüş çok kaliteli insanlar var. pr dir sedo dur adsense dir. herşey biliniyor. ama bu gayreti web tasarımı geliştirmek için göremiyorum. hep aynı tarz siteler ve tamamen para kazanmaya yönelik. Amerikada sitelere giriyorsunuz girer girmez keyif alıyorsunuz görüntüden vs.
ben biraz da farklı fikirler, tasarımlar görmek istiyorum dersem herhalde bana kızmazsınız..

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
arkadaşlar forumu bir süredir takip ediyorum. iyi niyetli ve bu işi çözmüş çok kaliteli insanlar var. pr dir sedo dur adsense dir. herşey biliniyor. ama bu gayreti web tasarımı geliştirmek için göremiyorum. hep aynı tarz siteler ve tamamen para kazanmaya yönelik. Amerikada sitelere giriyorsunuz girer girmez keyif alıyorsunuz görüntüden vs.
ben biraz da farklı fikirler, tasarımlar görmek istiyorum dersem herhalde bana kızmazsınız..

+1+
tamamen katılıyorum.
Her site için bunu söylemek yanlış olur belki ama istatistiki olarak anlamlı bence de. ..

Tasarım + içerik. ondan sonra SEO ve diğer optimizasyonlar gelir.
ama de ki sen çok mu başardın bunu ? her sitem için bu iddiada bulunamam tabii :)

saygılar..

S

sevdik

Misafir
slm

malesef tr de boyle biz ancak sahsi konusuyorum template aliriz yabancilardan ama turk webmasterlin de iyileri var mesela benim dayim az cok maddi durumu iyi firmasi filan var site yaptirmis birine dun aksam ogrendim www.polanin.com bu siteye en az 300$ odemistir bugun girdim sinir krizi gecirdim resmen makara yapmislar ufak bir flash al sana site ad&more diye bir firma ama gorusecegim

nedense turk webmasteri ben dahil kod calmakta , template kullanmakta üstümüze yok yazik vala sonumuz iyi degil ama bunun en buyuk sorumlusu su kendilerini birseyler zaneden ve bir yardim istediginizde asp yada php hakkinda size vaktim yok yada ucret isteyen webmaster gecinenlerin...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlikle katılmıyorum. yabancı siteler bana hiç zevk vermemekte. hepsi birbirinin kopyası. sadece para kazanmaya yönelik. hangi linke tıklarsanız tıklayın reklama gidiyor. türk siteleri daha sade onlara göre. büyük siteler dışındaki yabancı siteleri at çöpe.

T

Turkyurdu.org

Misafir
sevdik' Alıntı:
ama bunun en buyuk sorumlusu su kendilerini birseyler zaneden ve bir yardim istediginizde asp yada php hakkinda size vaktim yok yada ucret isteyen webmaster gecinenlerin...

Sozlerinde buyuk dogruluk payi var. Ama yukaridaki sozlerine kismen katilamayacagim. Problemi olan kisi gelir. Bir soru sorar. Soruya kisa cevap verilebilirse verilir ve ornekleme yapilir. Soru eger fonksiyon yada metodla alakali bir problemse , Oncelikli olarak turkce kaynaklar, ardindan manuelde ilgili bolum tavsiye edilir. Ama ayni dili konustugumuz cogu arkadas "ya sen yapsan.? en fazla 15 dakikani alir." gibi sozlerle yardim ve paylasimi direk olarak insan kullanmaya goturuyor. Bu sozleri cok duymayan bir insan istenileni yaptiginda, "ya guzel oldu ama , soyle bir eklenti yapsak?" gibi istekler geldiginde yine "mesgulum, su an musait degilim"ciler kervanina katiliyor. Php,asp yada herhangi bir programlama dilini ogrenmek icin o arkadaslarda yardim almistir ama eminimki vaktinin cogu yontem konusunda yardimci olan forum basliklari altinda, manual sitesinin yorum bolumlerinde ve newslerde gecirmistir. Bunun meyvesi olarakta bircogu zaten ellerinde is bekleyen insanlar olabiliyor. Hazir script kullanimina alisip bir php scriptinin 1 gune yazilip 10 dakikaya kuruldugunu dusunen arkadaslarimiz var. Ben eminimki konu hakkinda bilgi sahibi arkadaslar , yorum ve onerilerini esirgemeyecektir. Ama bahsi gecen konuda sorumlulugun bu ise emek ve vakit harcayan insanlar oldugunu sanmiyorum..

Saygilar..

S

sevdik

Misafir
kitapyurdu anlatmak istedigim olay yanlis anlasildi sanirim

son cumlemde sunu belirtmek istedim 5senedir netteyim 2senedir web ile ilgilenirim ben 18yasindayim inanki MSN den beni taniyanlar bilir herkese birsey ogretmeye calistim bildiklerimi bana slm vermeyen adamlarin ozeline girip gir suraya uye ol boyle yaz hit kazan derdim karsiliksiz dergiler cikardi guzel arkadaslara tavsiye ederim alin okuyun mail attin sitenizi koysunlar seklinde hata isi abartip su sevdik.net icin kurdugum sahte sayfalari bile herkese verdim dedim sahte bunlar google kovar riski var ama yinede verdim

ben kimseden ama kimseden yardim istemedim bu yasima kadar 1kere bir planim vardi dedim cok basit de olsa bir arkadaslik sitesi kurayim ki msn emde 100üstü webmaster var 30online her zaman ilk defa kendime guvenip gittim teker teker scprit nerden bulabilirim bir link yada bilgi istedim 50kisiye sordum
30u bilgim yok
15i parayi ver yapariz ayipsin dedi
sadece 5 i bilmiyoruz ama gel soralim herkese deyip bulmaya calistilar ama bulamadik ve bende vazgectim sonra sahte sayfa yapariz template kurariz derlerki webmaster degilsinizdir

bana kim sunu cevapliyabilir yasim 18 lise son siniftayim 5senedir cafeden baglaniyorum ben nasil ogreneyim kendim basima BILGEADAM a kursa mi gideyimki o para varmi ama hep sorumsuzluk yuzunden ama bir yabanciya mail attigimda yabanci bir site sahibine tanimadiklari halde bana yardim eden oldu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5