İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Web Üzerinden FTP Hesabı Oluşturma Ve Bu Hesapla Giriş Yapma

serhat54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar Php İle Web Üzerinden FTP Hesabı Açtıran Bir Script Veya Kodları Lazım. Her Üyeye Ayrı Ftp Hesabı Vericez Ve Giriş Yerine Her Üye Kendi FTP Adresi İle Giriş Yapabilecek. Arkadaşlar Bu Dediğim Acil Lazım. Yardım Edebilecek Varsa Konu Altına Yazsın.

CryForLive

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şöyle bir mantık üretecek olursak ki bana göre uygun sınırsız bir ftp hesabı olacak ve her kullanıcıya klasör açacaksın ve bunun içinde subdomain gerekli olacak dersenki bu adamlara subdomain gerekmez herkese özel bir klasör sunarsın klasörleri bu kullanıcılar kafasına göre şifrelemek isterse şifreler dışarıdan erişimi kapatırsın güvenlik açısından sonrada www.bilmemne.com/cry ordaki cry bana ait klasörün isimi olur.

serhat54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şöyle bir mantık üretecek olursak ki bana göre uygun sınırsız bir ftp hesabı olacak ve her kullanıcıya klasör açacaksın ve bunun içinde subdomain gerekli olacak dersenki bu adamlara subdomain gerekmez herkese özel bir klasör sunarsın klasörleri bu kullanıcılar kafasına göre şifrelemek isterse şifreler dışarıdan erişimi kapatırsın güvenlik açısından sonrada www.bilmemne.com/cry ordaki cry bana ait klasörün isimi olur.

Söylediğin Mantık Güzel Fakat Bana Bunun Scripti Lazım. Adamlar Görsel Olarak İstiyorlar.

nizamo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu dediğin ftp hesaplarının açılmasını ve her kullanıcının kendi kullanıcı adını ve şifresini gireceği alanla birlikte, herkese daha önceden tanımlanmış klasörleri görebileceği bir yapıyı cpanel de çok rahat yaparsın.

Bunun için sana bir bayi hosting veya vps lazım.

Ya da birden fazla ftp hesabı açmana izin veren normal bir hosting hizmeti edinebilirsin.

Benim kullandığım 20 domain tanımlayabildiğim bir bayi hosting hesabı.

Buradan domainlerden herhangi bir tanesine girerek, ftp hesabı açabiliyorum ve bu ftp hesabının hostta hangi klasöre bağlanabileceğini atıyorum.

Akabinde kullanıcılara web üzerinden girebilmeleri için ftp.senindomainismin.com şeklinde adres veriyorsun. Onlar girerek her birine atamış olduğun kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapıp kendi klasörleri içinde istedikleri download ve upload işlemlerini yapabiliyorlar.

Yani diyeceğim o ki, bunun için ekstra bir scripte ihtiyacın yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5