İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WebALem.org® Toplist .: | :. Satılıktır!

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site adresi: http://www.webalem.org
Satışa başlangıç fiyatı: 200 YTL
Arttırma: 10 YTL
Sitenin açılış tarihi: 09/09/06
Kategori, sitenin içeriği nedir: Toplist
Günlük hit sayısı, kaynak link: http://www.webalem.org/istatistik
Site tüm içeriği birliktemi satılık, sınırlama var ise neler: Site domain + tüm içeriğiyle birlikte satılıktır.
Hosting dahilmidir: Hosting dahil değildir.
Banlı olduğu sponsor varmı: Adsense'den 1 senedir banlıdır.
Google Farkı : toplist kelimesinde 1. ve 2. sıralarda gidip gelmektedir.Şuan itibariyle baktığımda birinci sıradadır.(Link)
Yine aynı şekilde site ekle,link ekle gibi kelimelerle sitede ufak çaplı seo politikalarıyla sağlam hitler elde edebilirsiniz.Benim günlük mevcut 700-800 ziyaretçi hem beklentimi karşılıyor hemde sunucuyu fazla kasmıyordu:)
Banlı olduğu arama motoru varmı: yok
Sitenin satışında herhangi hukuki bir problem varmı, telif hakkı vb..: yok

Satma nedenleri:
1- Aşırı rağbet görmesi ilk neden olabilir.Bunun akabinde tek sunucunun site için yetersiz olması ve yoğun zamanlarda siteye ulaşma problemleri yaşanması(Yoğun mysql ve cpu tüketimi)
2- Sitenin yoğun başvurulardan dolayı başvurulara yanıt veremeyecek düzeye gelmesi.Başvuran site sahiplerinin sitelerini listede görmek ve onaylatmak için yoğun bir şekilde mail atmaları:)
3- Üzerinde çalıştığım projelerimin olması ve artık siteye başlangıçta ki gibi yeteri kadar ilgi düzeyimin az olması.

PR değeri: 4
Dmoz: Dmoz'da Toplistler kategorisinde kayıtlı.
Alexa sıralaması: 374,742
Varsa sitenin aylık getirisi: Reklamlardan aylık 60 YTL gelir elde ediyorum.
Üyesi varsa üye sayısı: 343 üye site kayıtlıdır.3 gündür rutin olarak site onaylamıyorum.3 gün itibariyle 182 site onay bekliyor. (Link)

Ekstra ve Öneri:

Site Toplist olarak bünyesinde her yönden temiz siteleri barındırmaya özen göstermiştir.Bu bağlamda arada gözden kaçırdığımız siteler olabilir.Açıkçası siteyi satmayı hiç istemiyorum ama yukarda belirttiğim gibi üzerinde çalıştığım projelere odaklanabilmek bağlamında bu projeyi gerçekten bu işle uğraşabilecek ve geliştirebilecek birine devretmek istiyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5