İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

webarısı Domain transfer kodumu vermiyor.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaş webarisi hosting firması yazdığım yazılara gönderdiğim maillere cevap vermeyince bende osn gönderdiğimde Allah belanızı versin diye bir mail attım. Hukuken bir suç olmadığını bilerek. Onlarda izinsiz hesabımı kapattılar. şimdi içerde 2 domainim var. Ağız dalaşınada girdik. Şimdi kredi kartı ile ödemesini yaptığım domainimin transfer kodunu vermiyor. beni dolandırıyor. Domainimi GASP etti
Web Arısı Hakkında Şikayetlere bakarmısını
Şikayetvar

Hukuken suç olmadığı aşağıda olduğu gibidir.
Hesabımı izinsiz kapatabilir ama bana ait olanları vermek zorunda değilmidir. vermiyorsa bu ya dolandırıcılığa yada gaspa girmezmi?

T.C. YARGITAY
Ceza Genel Kurulu

Esas: 2001/9-132
Karar: 2001/155
Karar Tarihi: 03.07.2001

ÖZET : Bir eylemin hukuk düzeni tarafından cezalandırılması ancak onu hukuka uygun kılan diğer bir anlatımla hukuka aykırılığı ortadan kaldırmayan bir nedenin bulunmasına bağlıdır. Bu bağlamda hakaret ve sövme suçlarında hukuka uygunluk nedenlerinden birini oluşturan ve düşünceyi açıklama ve yayma özgürlüğünün vasıtalarından olan eleştiri hakkı üzerinde durulmalıdır.

Sarfedilen "Allah belasını versin" sözleri tanrısal ceza dileme, beddua anlamında olup, tahkir ve tezyif içerdiğinden sözedilemez.

Demokratik bir hukuk devletinde, kamu görevini üstlenenleri denetlemek, faaliyetlerini değerlendirmek ve eleştirmek kaynağını Anayasadan alan düşünceyi açıklama özgürlüğünün sonucudur; Eleştirinin sert bir üslupla yapılması, kaba olması ve nezaket sınırlarını aşması, eleştirenin eğitim ve kültür düzeyine bağlı bir olgu ise de kurumlar eleştirilirken görüş açıklama niteliğinde bulunmayan, küçültücü, aşağılayıcı ifadeler kullanılmamalı, düşünceyi açıklama sınırları içinde kalınmalı, başka bir anlatımla onların saygınlığını zedeleyici veya yok edici, varlık nedenini tartışılır hale getiren hareketlerden kaçınılmalıdır.

(765 S. K. m. 158, 159, 480, 482) (647 S. K. m. 4)
Share
Share this post on ">
">

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geçmiş Olsun. Müşterilerini Keyfi hareketlerle yöneten firmaların alıcılar tarafından bilinmesi iyi olur.

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Hizmeti alırken hizmet sözleşmesini okudunuz mu?
Ben okudum ;

- Destek talepleri içerisinde hakaret/küfür yada aşağılama tespit edildiğinde, Webarısı müşterinin hesabını sunucularından silecek ve herhangi bir ön uyarıda bulunmayacaktır.

yazıyordu.
Yani hakaret ettiğiniz için hizmetinizi durdurmuşlar , sanırım yapıcak birşeyiniz yok.

T

themaniac

Misafir
Hocam webarisi tamamen haklidir. sen domain almadan once sordun mu domainimi transfer etme hakkim var mi diye? sormadiysan sen hakli olamazsin.

Simdi diyeceksin ki yaaa bunu da sormak mi lazim?

Boyle buyuk sirketlerin anlasmalarinda satir aralarinda neler var neler. o yuzden bildigin insanlarla calismak lazim.

vesselam...

cleiner

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Ben hakim veya savcı değilim ama esnaf ahlakına göre webarısı haksızdır. Müşteri daima haklıdır. İsteklerini yerine getireceksin adam keyfinden değil parası karşılğında hizmet alıyor.

Mertcan'K

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Ben hakim veya savcı değilim ama esnaf ahlakına göre webarısı haksızdır. Müşteri daima haklıdır. İsteklerini yerine getireceksin adam keyfinden değil parası karşılğında hizmet alıyor.

Ama hizmet sözleşmesinde yazan bir maddenin ihlali söz konusu.
Ve hizmet sözleşmesi üye olurken kabul edildiği için hak talep edemez diye düşünüyorum

Angelica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Keşke bu şikayetleri daha önce okusaydınız da hiç bulaşmasaydınız. Ben hizmet alacağım firmanın yedi seceresini araştırırım.

Aynen öyle. Fiyatını falan görünce "ucuzmuş bu" diye alıyorsunuz, sonra sitem kapalı kaldı, bilmem iademi yapmadı, attı bitti kapattı. O kadar hostbul.net var, Google var. Şikayet var mı diye inceleyin, sadece şikayetleri değil memnuniyetleri de inceleyin ona göre satın alın.

Webarısı'nın bu politikası da hoş değil. Hizmet alacaklara resmen; "İlla olumlu ya da yalaka yalaka laflar söylemek zorundasınız, yoksa hesabınızı kapatırız" diyor.

32bit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Host ve domain aynı firmadan alınmaz alınca böyle olur işte , Bu arada geçmiş olsun , dava açarım falan diye zorlarsanız domainlerin transfer kodlarını verirler galiba

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yahu ndn "isimtescil" den başka firma tanırsınız hiç anlamam! bişi değil kendilerini bişi zannediolar siz alış-veriş yaptıkça..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5