İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

webbuying sen nesin

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
webbuying diye birşey varmış, bu ne iğrenç birşeydir ya. durup dururken kendini yükledi, gerçekten.. birden bir dos penceresi hop yükledi. sonra popuplar açmaya başladı orasında burasında by webbuying yazıyordu. sonra gittim ben bunu program ekle/kaldır'dan sildim. akıllıyım ya. geçti gibi oldu, 2 reboot sonra tekrar ordan burdan poplar gelmeye başladı. ama bu sefer by webbuying yazmıyor, tam sayfa bir sürü alakasız siteden pop aciliyor. simdi neyle karşı karşıya olduğumu da bilmiyorum, programı kaldırdım diye midir, adaware'de bir nane görmüyor. başka bir program yükledim o 50 tane şey gördü, ama silmek için para isterim diyor, pek inanmadım. napayım ben, IE'yi mi kaldırayım :) IE'yi kaldırsam msn bozulur mu? Hayır 10 tane program kurduk her bir scan zaten sürüyor 15 dk, bütün günümü scanlere veriyorum böyle, toptan bi çözüm varsa söyleyin:)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
ayrıca eklemek isterim ki bunu yapan insan değil.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
En güzeli devamlı firefox kullanmak (Default)
ie eger kalkıyorsa ie kaldırıp firefox kullanırsın ;)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
kalkmıyor, nasıl kaldırıcam. ben sinirli adamım, registry 'den girdim tüm internet explorer'ın registry kaydını sildim hanzo gibi. şimdi mozilladan gezerken popup açamıyor, ama sürekli internet explorer açmaya çalışıp açamadığı için gezerken gene cpu yu yoruyor. explorer kalkmıyor mu bir şekilde komple sistemden?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
bu da düzeltmedi. artık anladım hiçbiri bulamayacak. internet explorer'ın bir yerine gömdü bunu çıkmıyor, ie7'yi kurdum, kurar kurmaz gene başladı. allahından bulsun bunu yapan ne denir ki.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
incelemesinde şöyle diyor

Kod:
%ProgramFiles%\Web Buying\[VERSION]\Webbuying.exe
dosyasını silin.

Kod:
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{[RANDOM CLSID]}
HKEY_CURRENT_USER\Software\WebBuying
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{[RANDOM CLSID]}

regedit kaydını silin

Kod:
%System%\[RANDOM NAME].dll
dll dosyasını silin ama adawarenin ve spybot' un bunu tanıdığını söylüyor...

Ancak yazarı şöyle yapmış olabilir sistem açıldığında bir sistem dosyasına dahil edip bunu çalıştırabilir bu şekilde silinmesini engelleyebilirler, eğerki sistem dosyalarına eklendiyse spybot, adaware yada kaspersky ile taratın ancak bunu güvenli kipte yapın muhtemelen kurtulacaksınızdır... olmazsa başka birşeydir bu :p

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
angelo senin bilgisayarı format baklar gibime geliyor :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5