İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

webcam sistemi

ayturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar;

arkadaşlık sistemimiz için webcam sistemi düşünüyoruz.

Sistem şu şekilde gerçekleşmeli.

Kullanıcı konuşmak istediği kullanıcıyı davet eder.
Daha sonra onaylandığında camera sistemi devreye girer.
Konuşma başlar.

Böyle bir sistem free / lisanslı olarak var mı?
Ya da geliştirebilecek olan var mı?

SAYGILARIMLA

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu tür sistemler gerçekten ağır sistemler zaten free bulamazsınız lisanslı bulduklarınızda serverda ekstra lisasnslı programların kurulu olmasını isteyecektir örneğin serverınızda macromedia flashcommination yazılımının kurulu olması gerekir ve bunun lisansı binlerce dolar ayrıca alacağınız scriptede para ödeyeceksiniz.

İllaki ben macromediaflashcom yazılımı lisasnsınıda alırım scriptte alırım derseniz camdate i tavsiye ederim size romanyada bu arkadaşlar daha önce çok görüştük:)

İsterseniz kurulu olan arkadaşlık sitenize entegrasyon yapıyorlar ama olay yukarıda anlattığım gibi aşırı maliyetli

http://www.camdatepro.com/

ayturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tür sistemler gerçekten ağır sistemler zaten free bulamazsınız lisanslı bulduklarınızda serverda ekstra lisasnslı programların kurulu olmasını isteyecektir örneğin serverınızda macromedia flashcommination yazılımının kurulu olması gerekir ve bunun lisansı binlerce dolar ayrıca alacağınız scriptede para ödeyeceksiniz.

İllaki ben macromediaflashcom yazılımı lisasnsınıda alırım scriptte alırım derseniz camdate i tavsiye ederim size romanyada bu arkadaşlar daha önce çok görüştük:)

İsterseniz kurulu olan arkadaşlık sitenize entegrasyon yapıyorlar ama olay yukarıda anlattığım gibi aşırı maliyetli

http://www.camdatepro.com/

Bilgilerin için teşekkür ederim..

peki başka bir yolu yok mu yani uygun fiyatlarda dediğin gibi çok yüksek fiyatlar bunlar...

Flash'tan farklı olarak nasıl yapılabilir peki...

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aslında elimizin altında çok büyük bi nimet var microsoft netmeeting her windows ile geliyor IPden IP ye arama yapıyor sesli görüntülü bağlantı haliyle bağlantıda msn vb.. den daha hızlı oluoyor

Bi dönem baya incelemişmim microsoftun sitesinden netmeeting i baya çözmüştüm ve bunu kullanan bir site vardı bi dönem adamlar sanırım netmeetingi serverda çalıştırıyorlardı ve giriş yapan üye sitede chatini online konumuna getirince bi sayfada netmeeting açılıyordu online üyeler listesinde de o kişinin chati açık görünüyordu giriş yapan üyenin IP side kayıtlı olduğu için tıklandığında direk o kişiye netmeeting araması yapılıyordu

Olayı scriptleştirmek gerekir yıllar önce incelemiştim netmeetingi sıkı bir çalışmayla yapılabilir ama netmmeting developers dökümanlarını iyice okuyup anlamak gerekiyor

Not: netmeeting ile yapılmış olan bir chat sitesi göz atmanı tavs,ye ederim:
www.videofrog.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5