İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webhosting.info Sorusu

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlar
Bilmediğim bir konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.. WebHosting.Info - Web Hosting Information nedir biliyorsunuz hani şu domain üzerinde oluşturulan nameserverlerin kaç adet domainde kullanıldıgını ve buna bakarak müşteri sayısını hesaplayan bu sistemde bir sorum olacak…
Birden fazla farklı nameserver kullanıyoruz ancak sadece bir domain üzerindeki nameserverleri gösteriyor dikkatimi çekti bunların hepsini tek sitede topluyorlar örneklersek mesela a.com bir firma a.com nameserver olarak
Ns1.a.com
Ns2.a.com
Kullanıyor ve a.com birde adns.com almış oradada dns kullanıyor
Ns1.adns.com
Ns2.adns.com
Şeklinde meslektaşlar nasıl yapıyorsa adns.com ve a.com u tek bütün olarak gösteriyor buna örnek websahibi.com
Dnssahibi ve websahibi olarak 2 farklı domain sadece websahibi olarak gösteriliyor…
Web Hosting Turkey
yukardaki linke bakarsanız bu teknik ile türkiyede en çok alan adı barındıran 2. firma olarak görünüyor websahibi ama
Ipwalk
pek kullanılmayan ipwalk da baya gerilerde…
nedenini anlattım birkaç farklı domain birleştirilmiş bunu bizde yapmak istiyoruz ancak bi fikrimiz yok bunu bilenler bizi aydınlatırlarsa sevinirim 8)
Teşekkürler

Not: Önemli yada önemsenecek birşey olmadıgını biliyorum ama insanlar önemsiyor buraları amaç reklam

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Üzgünüm daha önce e-posta attım konu ile ilgili ancak isteklerimizin 3 ayrı alan adının whois de bulunan admin kontak mail adresinden göndermemizi istedi sonrada oralardan yaptık isteklerimizi ve bir hafta sonra isteklerimizin güncelleneceği söylendi aradan tabi 3 ay geçti 8)

Ekstra bir şey varsa böyle bir şeyi biliyorsanız yazarsanız sevinirim millet...

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Webhosting.info da güncellemeler 6 ayda bir yapılır ilk güncellemede değişecek dedilerse biraz daha beklemelisin

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yanılıyorsun her hafta güncelleme yapılır.... Yada ben yanılıyorum...

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Priti Mistry adında biri ile yazışıyorum 15 gündür her hafta bir sonraki güncellemede tamam demesine ramen olmadı :p bu işi websahibi nasıl yapmış aklım almadı artık okadar gına geldiki bıraktım uraşmıyorum....

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üye olup değişik nameserverlarınızı aynı firma altında toplayabilirsiniz. En azından zamanında öyleydi, sistem değiştirdiklerini sanmıyorum.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
evet üye oldum ama öyle bir bölüm yok 8)

şunu istiyorlar daha öncede söyledim

xxx.com bizim aaa.com da bizim

ns1.aaa.com

ile ns1.xxx.com u birleştirmek için onlara atılan mailin bu 2 alan adındaki admin maili olması gerek 2 alan adınıda tek admin mailine çevirip onlara mail atmamız gerkliymiş ki bunu 15 gündür yazıştıgım adam söyledi ancak yine bugün webhosting.info güncelleme yaptı yine birleşmemiş ....

Neyse uraşmıyorum artık çok kızdım onlara :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5