İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster dayanışma ve yardımlaşma projesi

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Merhaba arkadaşlar,
Onaylı üyelere bir proje önerim olacak ve tabii ki diğer kullanıcılarda dahil olmak isterlerse onaylı üye isteği gönderebilirler..

Şimdi şöyle birşey düşünüyorum, hanımların yaptığı günler gibi düşünelim. Her ay mi her hafta mi neyse artik 1 kişinin evinde toplanilir altin verilir v.b..

Bende diyorum ki, artik bu kampanyaya kac kisi katilacaksa en azindan toplaminda bi 100 tl olusturalim ve her ay kampanyaya katilan kisilerin web sitelerine yardim edelim. Tabii ki kimsenin kacmamasi gerekli ve bu yuzden onayli uyeler kapsaminda bu proje..

Ornegin her ay 100 tl toplayabilecek kapasiteye sahip olduk. Host masraflari 50 tl ise o ayki hostingi karsilayalim, logosunun degismesini istiyorsa 50 ya da herneyse logo yaptiralim vesaire.

Ne dusunursunuz bu konu hakkinda acaba?
Ve arkadaslar rica ediyorum artik elestiri yapacaksanizda insanlarin tadini kacirmadan yapmaya dikkat edin, bazi yorumlar gercekten sert oluyor ve o yorumlara hakaret etmemek icin kendimi cok zor tutuyorum. Herkese saygili sevgili davranmaya calisalim.

NOT : Proje sadece onaylı üyelere özeldir.
Onaylı üyelik hakkında bilgi.

simple

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kadınlar o günleri bildikleri insanlarla yaptığından sorunsuz bir şekilde bitirebiliyorlar ama biz birbirimizi bilmiyoruz. İlk alan kişi ortadan kaybolursa ne olacak? Bu en büyük engel gibi duruyor. İkinci olarak ilk problem çözüldüğünü varsayarsak logo host falan değilde direkt parayla bu tarz bir şeye girmek daha faydalı olur. Adamın sitesi yoktur bir proje yaptıracaktır kaynağı yoktur ya da backlink, program alacaktır, makale yazdıracaktır parası yoktur vs.. Para olursa bu tarz işlerinide görür herkes ama dediğim gibi kaçak göçek çok olur bu işte.

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Uygun ortam oluşursa katılabilirim, Dediğiniz gibi farklı ve başarılı olur..

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
İyide şöyle bişey var: herkesin yararina olacak bu kampanya yani bugün baskasina, yarin sana olacak. Bu yuzden onayli uyelerle olacak bu proje, onayli uyeler kendilerini zaten kanitlamis kisiler.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Tamam. Beni de listeye ekleyebilirsiniz.

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Yani zaten 100 tl tenezzül edicek arkadaş varsa kaçmasına gerek yok , Sölemeside yeterli olur diye düşünüyorum =)

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Soyle birseyde soyleyebilirim:
Eger ki bi arkadas alip kacarsa paralari soylendigi gibi, herkese o ayki parasini ben kendi cebimden iade edecegim. Bu sorumlulugunda altina girerim, problem degil.

Benim buradaki amacim sadece artik habire yeni site acip kapatan arkadaslar gibi olmamak ve birbirimizin sitelerine, projelerine destek olmak.

Ha soyle birseyde olabilir mesela dediginiz gibi: birisinin bi projesi vardir ama yeterli maddiyati yoktur miktarini soyler bize bizde arkadaslarimizla konusuruz eger hepsi onay verir ve elini tasin altina sokmaya yeltenirse boyle bisey yapabiliriz. Ve bence cokta iyi olur. :)

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14
Eger ki bi arkadas alip kacarsa paralari soylendigi gibi, herkese o ayki parasini ben kendi cebimden iade edecegim. Bu sorumlulugunda altina girerim, problem degil.

Benim buradaki amacim sadece artik habire yeni site acip kapatan arkadaslar gibi olmamak ve birbirimizin sitelerine, projelerine destek olmak.

Ha soyle birseyde olabilir mesela dediginiz gibi: birisinin bi projesi vardir ama yeterli maddiyati yoktur miktarini soyler bize bizde arkadaslarimizla konusuruz eger hepsi onay verir ve elini tasin altina sokmaya yeltenirse boyle bisey yapabiliriz. Ve bence cokta iyi olur. :)

Konuyu destekliyorum, Paypal gibi imkanları olan arkadaşlar olursa vergisiz toplanacak yerde belli olur :X

İyinet Pp hesabında paralar toplanır , yetkili kişi tarafından seçilmiş kişiye gönderilir ve işlem halledilir..

Son ödeme tarihleri ve tabiki mazeret tarihlerini geçiren sayın üyelerde Ufak bi uyarı veya 1 ay iyinet gününden mahrumiyet gibi kurallar getirilebilir..

simple

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Peki şöyle bir şey yapılsa nasıl olur? Bir proje bulalım 10 20 kişi artık neyse bir araya gelelim. Aylık kişi başına belirli bir ücret havuzda toplayalım. Proje büyük sağlam ve özgün bir proje olsun. Havuzda toplanan parayla bu projeyi büyütelim. Hazırlanma aşamasında da herkes elini taşın altına koysun sağlam bir proje çıkartalım ortaya. Yani herkes 20 farklı projeye değilde tek bir projeye odaklansın. Hepimizin en az 1 sitesi var herhangi bir konuda sıkıntı yaşayacağımızıda düşünmüyorum. Ne biliyim belkide bizimde bir google ımız, bir yahoo muz olur. %100 Türk:)

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Evet paypal saglikli olur, benim paypal sıkıntım olabilir ama onu da çözeriz proje tam belli olsun baslayalimda sorun degil. :)

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Peki şöyle bir şey yapılsa nasıl olur? Bir proje bulalım 10 20 kişi artık neyse bir araya gelelim. Aylık kişi başına belirli bir ücret havuzda toplayalım. Proje büyük sağlam ve özgün bir proje olsun. Havuzda toplanan parayla bu projeyi büyütelim. Hazırlanma aşamasında da herkes elini taşın altına koysun sağlam bir proje çıkartalım ortaya. Yani herkes 20 farklı projeye değilde tek bir projeye odaklansın. Hepimizin en az 1 sitesi var herhangi bir konuda sıkıntı yaşayacağımızıda düşünmüyorum. Ne biliyim belkide bizimde bir google ımız, bir yahoo muz olur. %100 Türk:)

İşte bakın bu da mantıklı ama şöyle bir yanı var:
1- domain kimin adına olacak?
2- gelirler nasil bölünecek?
3- reklam anlaşmalarını kim yapacak?
4- ya birisi çıkıpta şifreleri değiştirirse?

söylediğimden çok daha riskli bir iş bu söylediğiniz. :)

fRtkmR

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
14

Düşünce farklı ve güzel Yapılabilir ama çok ortakla sıkıntı doğurur diye düşünüp edit yaptım :X

simple

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşte bakın bu da mantıklı ama şöyle bir yanı var:
1- domain kimin adına olacak?
2- gelirler nasil bölünecek?
3- reklam anlaşmalarını kim yapacak?
4- ya birisi çıkıpta şifreleri değiştirirse?

söylediğimden çok daha riskli bir iş bu söylediğiniz. :)

Herkesin bir görevi olabilir mesela. Reklam konusunda uzman bir arkadaş reklam işleriyle ilgilenir, programcı programlama, postçu içerik vs.. Artık ne projesi olursa tabi. Departman departman ayrılırız. Kimse kimsenin işine karışmaz. Sadece maddi destek sağlayarak projeye ortak olan arkadaşlarda olur tabi. Bir nevi gönül projesi olur işte. Büyüdüğü zaman da herkes kazanır. Önce ufak çaplı farklı bir oganizasyon yapıp bağlılık test edilebilir aslında.

sonefsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bende Dahil Olmak İsterim Onaylı Üye Nasıl Yapılıyor Bilmiyorum Ama Güzel Bir Fikir Proje İçinde Bende Bir Ay İçinde Reklam Olurmu Olmazmı Bilmiyorum Ama Olursa Yetkili Kişi Silebilir Adı Gecen Şirketi Bilge Adam'dan Yazılım ProgramlamA Veri Tabanı Uzmanlığı Ve Garfik Tasarım Kursu Almaya Gidecem Nasipse :)

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Bu söylediğiniz şöyle olabilir:
Eğer bu proje 1 yıl gibi veya 5 ay gibi bi süre tıkırında giderse yani herşey yolunda, o zaman katılan arkadaşlarla beraber oturup proje tartışırız onun sonucunda da ortak bi projeye girişir, kodlattırır, reklamlattırır ve gelirimize bakarız. :)

simple

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu söylediğiniz şöyle olabilir:
Eğer bu proje 1 yıl gibi veya 5 ay gibi bi süre tıkırında giderse yani herşey yolunda, o zaman katılan arkadaşlarla beraber oturup proje tartışırız onun sonucunda da ortak bi projeye girişir, kodlattırır, reklamlattırır ve gelirimize bakarız. :)

ilk proje uygulanabilirse bende katılırım o halde. Ekleyebilirsiniz benide.

bilteksis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Merhaba,

Kadınlar günü gibi proje yapmak diğer projelerimin arasındaydı ancak bunu web site tabanlı ve profesyonel olarak planlıyordum, malesef dusunup tartısılıp konusuldugunda bu projeyı hayata gecırmek cok zor olacagı kanısına vardık. Ancak forum ortamında tabiki bu mumkun bu projeyi zaten dusunmemden dolayı forum ortamında olmasını desteklıyorum.

Bilteksis, Bilişim Teknolojileri (bilteksis.net.tr) olarak her konuda destek ve yardımcı olacağımı bildiririm.

Teşekkürler.

PR3D4T0R

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Benim Bir Projem Ver,Hiç Kimseye Söylemedim :D

Eğer Olursa Benim Projeyi Yaparız,Dünyada Yapılmamış Birşey.Hemde Güzel Bir Proje :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
host sıkıntım yok ama backlink çalışması iyi gider,
ayrıca aşağıda yorumları okudum, adam alır kaçarsa denilmiş. bu önlenir, çünkü adam tc numarasını vermiştir bi kere, tc numarasını yanlış verenler zaten olmaz,
ben paypala karşıyım ayrıca, adam akıllı bi banka hesabıu oluşturulmalı, bu projede sadece onaylı üyeler mi olucak öğrenebilirmiyiz

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Bu projeye katilim icin onayli uye olmak sarttir.
Nasil olunacagini bilnmeyenler ise: "Forum Hakkinda" bolumundeki konuyu inceleyebilirler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5