İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster Forum düşünenler?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Arkadaşlar öyle görünüyor ki Webmaster forum olsun veya blog olsun Webmasterlara yönelik hizmet sitesi açmak isteyenler oldukça var.
Bizde bu gibi projesi olanlarla toplaşıp hep birlikte bir site açalım.

örn 40 kişiysek 40 kişi içinde görev dağılımı olsun Admin`di Mod`du, kategori moderatoruydu vs vs

r10 iyinet varken nerden çıktı şimdi bu ?
Bu gibi projeler yapılıp yapılıp zaten hüsranla biten şeyler en azından bu gibi çıkışlara kan vermek gerekiyor.

Bir çok webmaster forum sıkıntılarını iyi bir ekip ve kadro ile çözerek çok daha gayretli ve iyi bir forum yada site açılabilir.
Bu açılan siteler çok rağbet görmesede en azından diğer kendini bu konuda iyi yerlere getirmiş sitelerde kendilerini bir sallarlar.

Bu gibi bir proje yapmak isteyen düşünen katılmak isteyen arkadaşlar konu altından yazsınlar.
değerlendirme ve projelendirme hakkında başlangıc yapalım.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Blog olsa daha iyi olur bence, herkes bildiği konuda bişeyler yazar sürekli güncel olur

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Blog olsa daha iyi olur bence, herkes bildiği konuda bişeyler yazar sürekli güncel olur

Evet blog veya forum benim kişisel düşüncem atıyorum 100 kategoriye 100 moderator.
Hem açılan konulara ve sorulan sorulara daha çabuk yanıt hemde mesaj takibi yapılarak anında müdehale edilebilir.

Herkesin her kategoride bilgi sahibi olmasına gerek yok. Araştırmacı olunması çok daha faydalı olur neticede kişilerin araştırma vakti olmayabilir, araştıracağı konuyu doğru olarak arayamayabilir veya net bir cevap için fikir alışverişi yapacak fırsat bulamayabilir bu sebeple sanırım herkes bildiği veya araştırdığı kategoride görev alırsa kısa zamanda iyi şeyler cıkarabiliriz ortaya.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
forumda günlük 50 mesaj atılsa güncel görünmez fakat blogta 10 mesaj atılsa güncel gözükür. Yapıcalaksa sadece wm blogu olması lazım

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
iyinet var işte ne gerek var ki ?

İyinet var webmastersitesi var r10 var gizli kalmıs kıyıda köşede daha bir cok site var.
Proje aynı proje olarak bakılırsa gerek yok.
ama proje taslağı olarak bakmadığınızda belki gerekli olabilir diye düşünülebilir.

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
üstte yazdığım yazıları okuduğunuzda hiç bir fark göremediyseniz.
Böyle bir projeyi düşünseydiniz siz ne yapardınız bunlarında hepsi olmasa bir kısmına yer verileceğinden emin olacağınız şeyler diye söylesem farkını ukalalık mı yapmış olurum ?

ilk yapılacak şey Ticarethane olarak kullanılmayacak (Alışverişe izin verilmeyecek anlamında değil.) Bunun açıklamasını premium bölümler olarak yaparım. Webmaster destek ve yardım sitesinde üyeler kendilerine premium üyelik adı altında özel bir bölümde yardım ediyor alısveriş yapıyor veya sohbet ediyor.
Yanlış.
Premium üyelik ekleyeceksek eğer o bölümde Üyeler birbirine değil forum yöneticilerinden bir ekip yardımcı olacak üyelere.
Anlamsız özel bir bölümde yine üyenin üyeye yardım etmesi.

her kategoride alt kategoriler dahil moderator, moderator amacı sadece üyeleri denetlemek, mesaj takibi yapmak değil, açılan konularda bilmesede araştırarak yardımcı olmaktır. Gerekirse her kategoriye yoğunluğuna o kategoriye ilgiye göre 3 - 4 -5 mod.
Bu kategoriye olan katılıma, ilgi ve yoğunluğa bağlı.
ve daha bir çok şey.
olurda yapılırsa, yapar, yapabilirsek bunlar tüzük (gibi) belirtilecek ziyaretçiler bunlar doğrultusunda üyeliğine karar verecek.

gok-te

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bence böyle birşeye hiç gerek yok. bu şekilde hizmet veren siteler varken, yeni bir ste düşünmek anlamsız. Yeni bir site açılacaksa daha değişik birşey olması lazım.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Forum olarak eksiğimiz olmadığını düşünüyorum. İnternette yeterince wm forumları var yerli yabancı. İyinet de bu forumların en güzelidir :)

Ama çok editörlü bir wm blogu olursa ilgi çekebilir.

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
iyineti seviyorum r10 da paralı domainin yoksa üyelik bile açtırmıyolar :mad:

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
blog açman daha mantıklı olur

Antika

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
kodaman tarzı bişey daha iyi olur sanki yani blög derim ben

rhymE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birçok wm sitesini takip ediyorum fakat bunların içinde.forum.iyinet.com ve r10'dan başka en güncel tutulan bi site bilmiyorum. bide webmastersitesi.com var başka yok yani.

TRNooNTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bende 3 tane wm sitesi var .com .net .org diye 3 de host siteme yönlendirdim :) Lazım olursa bu 3 domaini kullanabiliriz. :)

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Forum olursa ziyan olur, arkadaşlara katılıyorum, blog olursa daha etkili olacaktır..
Ve dediğiniz gibi ekibin deneyimli olması gerek (doctus gibi)..

me3met

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
efendiler bu projeler hüsranla bitmeye mahkumdur, projelerin hüsranla bitmemesi için profesyonel bir ekip olması lazım.. Profesyonel ekipten kasıt sürekli bir şeyler yazan editör değil... php, asp, aspx, javascript vs.. bilen bir ekip bu ekip sürekli geliştirecek ve kullanıcılarına sunum yapacak dersler verecek.. Bunu başarabilen çok az site vardır belki ben görmedim istediğim gibi bir site

Örneğin: mybb, wordpress, drupal vs.. sistemler için temalar yapacak eklentiler geliştirebilecek blog sade ve okunabilir olacak bir bakışta tüm katagorileri görebileceksin..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi