İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster Forumları

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Webmaster forumları bırakın Dünya'yı, Türkiye'de bile yüzlerce(!) var. Yüzlercenin yanına konulan alay işaretinin nedeni çok bariz, birçok kişinin kafasına birden esiveriyor ve anında kendilerine bir webmaster forumu açıyorlar. Benim bildiğim ve kullandığım 4 ana webmaster forumu var ve hepsinin de ayrı özellikleri var, bu özellikleri sayesinde zaten halen ayakta kalabiliyorlar.

1- r10.net

2- webmastersitesi.com

3- iyinet.com

4- wmaraci.com

Özellikleri :

r10.net :

r10.net çok uzun zamandır davetiye sistemiyle çalıştığı için diğer forumlara göre hiçbir şey bilmeyen "ergen"lerin sayısı oldukça az, bu da r10.net'i diğer forumlara göre daha kaliteli kılıyor diyebiliriz. Herhalde bundandır, aldıkları aylık neredeyse 3 Milyon olan tekil hitleri. Veritabanı kaybından sonra çok şey değişti r10'da, onlara da umarım ilerideki yazılarımızda değineceğiz.

webmastersitesi.com :

webmastersitesi.com, davetiye sistemiyle çalışmadığı için üye sayısı bir hayli fazla ve böylece de forumdaki etkileşim çok fazla. Yeni Mesajlar kısmı sürekli o kadar çok değişiyor ki, bazen konuyla olan ilişkinizi kaybediyorsunuz. Ancak aylık aldığı tekil hit sayısı 1-2 Milyon civarında.

iyinet.com :

iyinet.com daha yeni davetiye sistemine geçti, ancak halen üye olmak kolay. Çok aktif dönemlerini gördüğüm oldu iyinet'in, ancak şu aralar biraz pasif. İşin ilginç tarafı, üye olmak kolay ancak yine de işini bilmeyen, milleti sürekli dolandırmaya çalışan yaşı küçük, birşey bilmeyen insanlar çok az. İyinet'in bir başka özelliği de çok sıcak kanlı ve arkadaş canlısı bir yönetimi var. Bu da forumda daha sıcak kanlı ve arkadaşçıl bir ortam yaratıyor. Ben seviyorum ancak bu ortamın iyi ya da kötü olduğuna siz karar verin. O da neredeyse aylık 1 Milyon tekil hit alıyor.

wmaraci.com :

wmaracı'nın olayı, anasayfasındaki websitelerini analiz etmeye yarayan program. Bu yüzden site ayda 1 Milyon tekil hit alıyor, ancak forumdaki etkileşim buna göre biraz daha az. Ancak bu forum da webmastersitesi'nin aktifliği ile iyinet'in arkadaş canlısı ortamının bir karışımını oluşturmuş bir forum. Bence bu ve anasayfasındaki o analiz programı, wmaracı'nı da dört büyüklerden biri yapıyor.

KAYNAK

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Samimi ve tarafsız değerlendirmelerin için teşekkürler luklesin. Bazı konular çok az zaman aşımına uğramış ama genel olarak tespitlerin yerinde. Ben de ufak birkaç şey eklemek istiyorum. Hiçbiri alınmasın gücenmesin, birileri üzerine alınabilir. Hiçbiri ile kişisel sorunum yoktur tam tersi bile denilebilir :)

İyinette ne göremezsiniz?

İyinette insanlar gruplaştırma oluşturmaz ve ticaret ile paylaşımın yönünü bu gruplar belirlemez.
İyinet gelir amacı gütmeyen insanlara faydalı olmayı amaçlayan tarafsız bir platformdur.
İyinet yönetimi gidip başka forumların aktif üyelerini ısrarla ve çeşitli vaadlerle buraya getirmeye çalışmaz
İyinette bazı istenmeyen (diyelim) işlerle uğraşılmaz ve üye kaybetmeme adına bazı illegal faaliyetlere göz kapatılmaz
İyinette zamanında bulunan ve bundan sonra da sürdürülmesi planlanan karşılıksız yardımlaşmayı her forumda kolay kolay göremezsiniz.

Tabii ki dönem dönem forumlarda düşüşler çıkışlar yaşanabilir. Diğer forumlar iyinetin rakibi değil, çoğu burdan görüp öğrendiklerini farklı platformlara taşıyıp geliştirmeye çalıştırlar. Bundan sonrası için vaadde bulunmak istemem ama burada bulunan insanlar bazı şeylerin farkına varan kişilerdir ve çokluk olup yukarıda sıraladığım şekilde bir forum olmasındansa az olsun kendi çizgisinde yürüsün :)

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Makalede de dediğim gibi, bu dört foruma da üyeyim, ama hakikaten evim gibi hissettiğim, bir sıkıntım olursa yardım isteyeceğim kişiler bu forumdadır. Bunu da sadece burada söylüyorum, diğer forumlara baktığınızda onlara da aynı şeyi söylüyorum, ben hakikaten iyinet'i seviyorum. Umarım kısa zaman içerisinde tekrardan aktif haline döner ve daha çok kişi iyinet'i tanıyabilir.

Gazeteci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
luklesin rumuzlu arkadaşımızın fikirlerine ben de katılyorum... :)

- - - -Güncellendi - - - - - -

Samimi ve tarafsız değerlendirmelerin için teşekkürler luklesin. Bazı konular çok az zaman aşımına uğramış ama genel olarak tespitlerin yerinde. Ben de ufak birkaç şey eklemek istiyorum. Hiçbiri alınmasın gücenmesin, birileri üzerine alınabilir. Hiçbiri ile kişisel sorunum yoktur tam tersi bile denilebilir :)

İyinette ne göremezsiniz?

İyinette insanlar gruplaştırma oluşturmaz ve ticaret ile paylaşımın yönünü bu gruplar belirlemez.
İyinet gelir amacı gütmeyen insanlara faydalı olmayı amaçlayan tarafsız bir platformdur.
İyinet yönetimi gidip başka forumların aktif üyelerini ısrarla ve çeşitli vaadlerle buraya getirmeye çalışmaz
İyinette bazı istenmeyen (diyelim) işlerle uğraşılmaz ve üye kaybetmeme adına bazı illegal faaliyetlere göz kapatılmaz
İyinette zamanında bulunan ve bundan sonra da sürdürülmesi planlanan karşılıksız yardımlaşmayı her forumda kolay kolay göremezsiniz.

Tabii ki dönem dönem forumlarda düşüşler çıkışlar yaşanabilir. Diğer forumlar iyinetin rakibi değil, çoğu burdan görüp öğrendiklerini farklı platformlara taşıyıp geliştirmeye çalıştırlar. Bundan sonrası için vaadde bulunmak istemem ama burada bulunan insanlar bazı şeylerin farkına varan kişilerdir ve çokluk olup yukarıda sıraladığım şekilde bir forum olmasındansa az olsun kendi çizgisinde yürüsün :)

Elif hocam, Sizi forumda yeniden görmekten sevinc duymaktayım. Zamanında çok desteğinizi gördük. Gerçekten, bu foruma daha da büyüklük ve kudret katan Sizin gibi arkadaş ve hocalarımızdır!... :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5