İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster’ın Hayat Döngüsü

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Webmaster olmayan arkadaşlarıma webmaster’ın çilesini anlatmak istiyorum…Kolay mı sandınız bir webmaster olmayı veya webmaster olmayıpta hava atanlar bir düşünsünler bakalım bu Nurçin kızının yazdıklarına bağlı olarak ben webmaster mıyım desinler kendilerine : D

Öğrenci Webmaster

Sabah erken kalkmak zorunda kalır ne de olsa okulu var çocukcağızın ama giyinirken gözü bilgisayar’a takılır,içinden “Ulan şimdi okula gitmeyecektim şu haylazın başına geçip ne maceralar yaşayacaktım…” diye içinden geçirir. Okulda ise kağıda abuk subuk kodlar yazar veya biran önce eve gidip şöyle bir oturayım şu haylaz’ın başına diye düşünür durur ve okul’un son zili çalar koşa koşa eve gider,çantayı bir yana atar,üniformasıyla pc’ye geçer,bir bakar ki dün akşam yazdığı makaleyi binlerce kişi okumuş,yorum yapmış,içinde bir heyecen bir heyecan… Sonra çeşitli çeşitli sitelere girer,inceler,yorumlar önüne kağıt kalem alır,okuduklarını not alır,sonra photoshop’unu açar birşeyler çizer veya notepad’ını açar kodlarla oynaşır durur.(gıdı gıdı kodlar) Sonra bloguna birşeyler yazma ihtiyacı duyar fakat aklına birşey gelmez,koş akoşa karşı taraftaki bakkala veya markete gider Pcnet,Chip vs. gibi dergilerin tümünü alır ve bir haftalık harçlığı gider (yazıkkkk…) Eve dönünce dergileri okur gene notlar alır,yorumlar bloguna yazmaya başlar,sonra bu yazısını forumlarda yayınlar,bütün webmaster’ların yorumlarını alır,tartışırlar…(bu tartışma fikir alışverişidir.) Birde bakarki saat çok geç olmuş zaten salondan anasıyla babası dırdırdır ediyorlardır,kalk artık şunun başından diyerek,oysaki daha yapacak çok şey vardır…

sitearsiv-300x182.png

Meslek Sahibi Webmaster
İşine sabah kalkar tabii koskoca adam olduğu için pek bilgisayarına bakmaz,ama o da içinden geçirir “Ulan rahat rahat bilgisayarcağızıma oturamıyorum” diye… İş yerine gider hem işlerini yapmaya çalışır hemde kimseye çaktırmadan wm forumlarında gezer, o da öğrenci webmaster gibi birşeyler yapar. Bazı üç kağıtçı webmasterlara yakalanır ve paralarının bir kısmı gider,söve söve eve gelir o parayı geri alma veya o üç kağıtçı,dolandırıcı webmaster’ı (buna webmaster denmez aslında dolan dırıcıdan başka bişiy denmez…) bulma çabasındadır,oysaki daha imzalanacak,incelenek dosyları vardır,iş yerinde yetiştiremediği için evinde inceleycekti hepsini… Daha sitesine girip birşeyler yazacak,yorumlara bakacaktı,bütün işler peş peşe gelmiştir…

İşsiz Webmaster
Sabah erken kalkar evet kulağa garip gelir,işsizse yatsa ya kardeşim dersiniz ama işsiz biriside iş peşindedir… Freelance olarak görev yapar,adsense’den para kazanmaya bakar,yani ufakta ols aişi var aslında. Yaptığı temanın parasını vermeyen kişilerle uğraşır,google ile ilgili makaleler yazar,bilgisi olmayan kişilere yardımcı olmaya çalışır. Gecelere kadar iş bulma çabasındadır,çalışıp,didinir…

Webmaster olmak kolay iş değildir,bir süreliğine sosyalliğe hoşçakal dersin çünkü zamanının yarısı bilgisayar yani haylazın başında geçer… Onun hayatı kodlara,grafiklere,bilgilere,sitesine bağlıdır.

Kaynak:
Hayata Gülümseyen Yazılar

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Çok güzel bir yazı olmuş, zevkle okudum :)

Hangi kategoriye girerseniz girin bilgisayarın çekim gücünden kurtulmak zor. Hani Yüzüklerin Efendisinde yüzük insanları çeker ya işte onun gibi bir şey...

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Tebrik ediyorum. Böyle gidersen, yaşın büyüdükçe ve tecrüben arttıkça çok iyi bir yazar olacak gibisin :)

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
@Eif Teşekkürler,bigisayar bağımlılığı böyle birşey olsa gerek.
@hrunymaz Teşekkürler,yazmayı seviyorum :)

RabbitHole

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hayatta başka şeylerede önem verirseniz bilgisayar başında asosyal olmassınız arkadaslar... webmasterlik bana göre çileli değil, eğlenceli bir meslektir...

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
@RabbitHole Webmaster olmak güzel,zor ve keyif verici. Ama webmasterların genelien şöyle bir baksak asosyal olduğumuzun farkına varacaksınızdır,tabii bu herkes için geçerli değil.
@chalap Teşekkürler.
@Mywedding Bir aralar forumda söylemiştim,büyüklerin olduğu ortamlarda insanın görüş ve düşünceleri büyüklerinkine benzemeye başlıyor,sanırsam bu olay bendede oluyor,teşekkürler :)

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Kodlarla cevap verirdim de neyse :p
Güzel makale yaziyorsun DarkGirl, gerçekten zevkle okuyorum makelelerini. Ben makale içeriğinden çok kullanılan dile ve düzene dikkat ederim. Resimler olsun, başlık kalınlığı olsun, kullandığın kelimeler olsun, gerçekten yaşına göre çok güzel.
Her zaman küçük webmasterları desteklemişimdir, hatta bi ara gerçekten sert cevap yazmıştım bunun için. Sizler İyinetin ve bi çok webmaster sitesinin geleceğisiniz :)

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Kodlarla cevap verirdim de neyse :p
Güzel makale yaziyorsun DarkGirl, gerçekten zevkle okuyorum makelelerini. Ben makale içeriğinden çok kullanılan dile ve düzene dikkat ederim. Resimler olsun, başlık kalınlığı olsun, kullandığın kelimeler olsun, gerçekten yaşına göre çok güzel.
Her zaman küçük webmasterları desteklemişimdir, hatta bi ara gerçekten sert cevap yazmıştım bunun için. Sizler İyinetin ve bi çok webmaster sitesinin geleceğisiniz :)

İyi makale yazmamın sebebini çok kitap okumama bağlıyorum.
Desteğiniz için çok teşekkür ediyorum.

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
Rabbim yardımcımız olsun gece sabahlara kadar pc başında yaz babam yaz insan belli bir zamandan sonra dışardan bakınca neleri kaybettiğinin farkına varıyor durumumuz vahim açıkcası:S

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Eee starbucks da oturup kahvesini yudumlıyıp adsenseden para basanlar hangi katagoride. Varlıklarını sürdüren bir kaçı varmış diyorlar :sinir:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5