İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster Olmak İçin Altın Kurallar

gencturk26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Makale tamamen kendime aittir.Kendi blogumdan alınmıştır.Hatırlıyorumda ilk site kurduğum günü,ilk forum kurduğum anı bunun gibi yaşadığım ilkleri.Yaklaşık 4-5 yıldır internet geçmişim var.Belli bir birikimim oldu elbette fakat ben kumsaldaki bir kum tanesi kadar olduğumu düşünmüyorum.Birçok eksiğimin birçok bilmediğim kavramın,terimin,bilginin olduğunu düşünüyorum.Neyse webmaster olmak için altın kurallar dedim girdim kendi hayatıma :D

Webmaster olmak için :
1-Çok okumalıyız.Okumaktan kasıt nette yüzlerce webmasterlıkla ilgili blog,forum,destek sitesi var.Bunları okumak gerçekten bilginizi belli oranda yükseltecektir.

2-Denemek.Maddi durumunuz varsa ücretli bir host yoksa bedava hostlardan bir tanesini alınız.Okuduğunuz bir makalede php-nuke sistemini kurmayı öğrendiniz.Bunu hemen kendiniz deneyin.Kendi hostunuza php-nuke kurunuz.

3-Meraklı olun.Mesala bir sistem hakkında biraz bilginiz var.Onu daha da kurcalayın.Şuraya şöyle yaparsak ne olur,bu kod burda ne işe yarıyor,sistemin temasını nasıl değiştiririz vs gibi.

4-Bilemediklerinizi mutlaka sorun.Forumlarda,bloglarda size destek olabilicek yerlerde bilemediğinizi sorun ve cevabını mutlaka almaya çalışın.

5-Sabırlı olun.Bence bu madde en önemlisi.Yapamadım,edemedim,bir türlü olmuyor,ben bu işi başaramam gibi olumsuz düşüncelere kapılmayın.Yaptığınız her işde sabırlı olmaya çalışın.

Benim size diyeceklerim şimdilik bu kadar.Bu kuralları gerçekleştirdiğiniz takdirde webmaster olmanıza garanti gözü ile bakabilirsiniz.Ama hiçbir maddeyi es geçmeyin.Baştan savma bir iş yapmayın.

Bu makale tamamiyle özgün olup kendi blogum olan www.webmasterdestek.net’de yayınlanmaktadır.

Alıntı yapıcağınız zaman kaynağını açıklayınız.

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
peki kendi sitendeki makaleyi özgün olarak kabul edicek mi google yoksa bunu mu özgün kabul edicek ?

bilemiyorum eline sağlık

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyide ben burada webmaster olmak yerine forum adminliği yapmayı anlattığını görüyorum. webmaster ile php-nuke nin alakası ne? Forum kuran webmastermı oluyormuş?
5 yaşındaki çocuk bile forum kurar.. o zaman herkese webmaster diyelim..

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Website işini yapan herkes webmasterdır.
Webmaster bir kalıptır.
Web-master(Web Ustası) gibi Türkçe düşünmeyin.
Teknisyen gibi...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bir insan kendini veya işini webmaster olarak tanıtıyorsa, o webmaster değildir. En önemli altın kural bu. İçerik özgün ama sitem olmadığı için link vermiyorum.

gencturk26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar burada kendim özgün bilgilerimi yazdım.Hiçbir şekilde kendimi webmaster yerine koymadım.Yorumlarınıza saygı duyuyorum fakat söylediklerimin başka yerlere çekilmemesini istiyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
özgünlüğünü bilmem ama bu bahsini ettiğin hayatın kuralı yaw :D
özneleri değiştirip tarım işine uyarlasan oradada başarılı olunur :)
Bence buna makale demeyelimde ön bilgi diyelim, daha doğru olur ;)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yada webmaster olmak değilde.. forum adminliği yapmanın kuralları desek daha doğru bir cümle olur..

gencturk26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
venom yorumun için teşekkür ederim.Dediğin doğrudur.Ön bilgi desek daha doğru olur.
lovemove NeFuSa'nın sana cevabını verdiğini düşünüyorum ama sen forumu kirletmekte ısrarcıysan ona gerekli cevabı yöneticiler verir.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İyi Webmasterlığın altın kuralı : Üretmek
Sende çalmayıp çırpmayıp iyi yada kötü üretme eylemini gerçekleştirdiğin için teşekkürler.

gencturk26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yorumun için teşekkür ederim Zanza.Bende ürettim çalmadım çırpmadım ürettim.Dediğin gibi belki iyi yada kötü kendi bilgilerimi yazdım.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Gücenme ama resmen amerikalıların 2 cümlelik bilindik şeyleri yazıp article sitelerine ekleyip backlink saglaması gibi bi yazı olmuş... Boş... Boşta demiyim özgün değil,bilindik şeyler...

Dahada ilerletirsen '' Webmaster nasıl olunur ? '' Ebook by gencturk26

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
webmaster için değil sadece programcılık için en önemli kural şudur.

tembel olacaksın ki öyle ki bi yaptığını bir daha asla yapmayacaksın. :)

gencturk26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yorumlarınıza saygı duyuyorum.Tek karşı çıktığım nokta dreamz arkadaşımızın özgün değil demiş olmasıdır.Yazdıklarım bilindik şeyler olabilir,basit gelebilir size ama yazdıklarım özgün kötü de olsa ben yazdım.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bir insan kendini veya işini webmaster olarak tanıtıyorsa, o webmaster değildir. En önemli altın kural bu. İçerik özgün ama sitem olmadığı için link vermiyorum.

Abi affına sığınarak birşey sormak istiyorum.
Yanlış anlamış olabilirim belki.
Yani ben mühendisim diyen, aslında mühendis değil midir? :D

aleminfo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende hiç webmasterim demedim.İnternet reklamcılığı yapıyorum diyorum çünkü kimse webmasterim diyince anlamıyor...

Bence bu işi iş edinmiş aklıyla para kazanan herkez webmasterdir..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Mühendislik henüz yozlaşmadı tam. Halen kız istemelerde kullanılabilecek bir meslek grubu. Webmaster'ım dersen sorarlar blogun mu var, forumun mu var, web programları mı geliştiriyorsun, tasarım mı yapıyorsun, yoksa özgün içerik mi yazıyorsun.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Mühendislik henüz yozlaşmadı tam. Halen kız istemelerde kullanılabilecek bir meslek grubu. Webmaster'ım dersen sorarlar blogun mu var, forumun mu var, web programları mı geliştiriyorsun, tasarım mı yapıyorsun, yoksa özgün içerik mi yazıyorsun.

Zuhahahhaha.Kız istemeye gidiyosun kızın babası soruyo siten sandboxtamı pagerankı kaç :D :D nihahahay..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5