İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster olmak (:

WhiteRooT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Çoğuna göre Webmaster olmak hayatının kurtulduğu anlamına gelir. Yaptığımız bir iş yoktur bizim oturur sitemizi yapar paramızı alır eğlencemize bakarız. Çoğu kesim böyle düşünür ha bide çoğumuz evde çalışırız ailemizin yanında ya hani oda marifettir herkesin gözünde :) Evde para basmak :)

Dedim ya çoğunun gözünde bu tarzda çalışır Webmaster denen insanlardan uzakta takılan bilgisayar manyakları :)

İşin Aile kısmı : Ailenizden baya baya uzak kalıyorsunuz bu meslek yüzünden. Babanız artık gelip bilgisayarın fişini çekebiliyor hatta eğer sizi anlamıyorsa veya az buçuk anlıyorsa :) Onlar bi yerlere gitmek ister sizinle veya evinize misafir gelir yanına gitmeniz gerekir ama bilgisayardaki işiniz ya acildir ya da çok zevklidir yarıda bırakmak istemezsiniz :) Sıkıntı o olacaktır sizin için :)
İşin Manita kısmı : Hapı yuttuğunuz yerlerden birisi de burasıdır :) Sevgiliniz sizinle buluşmak isteyecektir veya mesaj atmıştır anında cevap veremezsiniz bu işe iyice yoğunlaşmışsanız. Kız arkadaşınız iyice şüphelenecektir sizden acaba başkası mı var diye ve birgün amaan oda takmıyor nasılsa diyip mesaj atmaz olacak ve siz attığınızdada o yazmıyor olacak bunlar olacak gençler kain değilim ama biliyorum :) Bizzat yaşadım yani :)
İşin Dost kısmı : Dostlarınız ile o kadar fazla görüşemiyorsunuz bunu da yaşadım ve yaşıyorum şahsen :) Maçlardan uzak kalıyorsunuz, ortamlardan, dedikodulardan, Kavgalardan falan fistan :) Kankanız çok oluyor ama ona laf yok sadece asosyal oluyorsunuz :) Tamam herşeyden haberiniz oluyor ama ne kadar net başında olursanız olun onların tadı olmuyor :)
İşin Okul kısmı : Okulda notlarınızı iplemiyorsunuz :) Zamanla ders çalışmıyorsunuz okuldan gelir gelmez direk oturuyorsunuz uykunuz varsa yatarsınız sonra devam bu işler böyle tabi :) Ders çalışmayı ben vize haftalarında bile aksattım doğrusunu söylemek gerekirse :) Düzeltiyorsunuz sonradan ama ne gerek var ortalamayı düşürmeye değil mi ? :)
Bu işin Birde İyi Yönleri :)

Kimseye Muhtaç değilsiniz
İnsanlar dışarda başka şeylerle uğraşırken siz bir şekilde paranızı kazanıyorsunuz az veyahut çok bu neden böyle oldu lan diye bile itiraz eden yok herşey bilgisayar ortamında ve evinize gelip sizi basma durumları yok dava durumlarındada bilgisayarınız şahit savcılık istediği zaman istediğini bulabiliyor :) Arkadaşlarınız 1 Kalem sigaranın lafını kendi aralarında yaparken sizin cebinizde işinizi iyi yaparsanız daima bir parlıament parası oluyor :)
Paranız var ve Mutlusunuz Artık
Paraya ihtiyacınız olduğu durumlar nadir olsada ( tabiki işinizi iyi yaparsanız) bu işten ekmek herkese var. Öyle veya böyle bi şekilde çıkıyor parası harcamalarınızın hele ki Home Office tarzıysanız ( Evde ) keyfinize diyecek yok :) Ofisi daha çok tercih ediyor insanlar resmiyet açısından tabi :)

Kültürlü ve Bilgili oluyorsunuz
Arkadaşlarınızdan uzaksınız ama netten herşeyi biliyor ve haberiniz oluyor insanlar 1 dizide komik bölümü yakalamışken internetten haftada 4-5 filmden komik sahneleri facebook cart curt bi şekilde görebiliyorsunuz. İnsanların oturup düzgün tartışma ortamı sağlayamadığı günlerde bizler herşeyi öğrenebiliyoruz :)

Bizim işimiz de bu işte :)
Ama Yalnız kalma kısmı kısmen koyuyor adama. Oda olacak artık :)

Selametle :)
Alıntı Kaynağı : Webmaster olmak | Emre Budak ~

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Ailenin yanında webmaster olmak gibisi yok. İleride anlayacaksınız asıl problemler ayrı eve çıkınca başlıyor.

Bu defa ikide bir gelen misafirlere sadece görünmek yetmiyor, onlara yemek yapıp, kek pişirmek de ekleniyor programa :) En kötüsü bilgisayarınızı ele geçirip banal sitelere girmelerine göz yummak zorunda kalıyorsunuz. Hem özgürlüğünüz, hem bilgisayarınız elden gidiyor.

Hele bir de çoğu misafiriniz sizin ne işle ilgilendiğinizi bilmiyorlarsa internetle ilgili anlattıkları saçma sapan konulara he deyip dinlemek zorunda kalıyorsunuz.

Tam önemli bir konuya dikkatinizi vermişsiniz telefon geliyor:
- akşama işin var mı?
- (evet mi desem, hayır mı desem, sitede yapılacak işler vardı) pek bir işim yok, ne oldu (korkarak)
- .... gidiyoruz hep beraber
- şey kem küm
- sen de geleceksin dedim ayıp olur gelmezsen
- tamam geliyorum (site işi yine yattı)

işimiz zor gerçekten...

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Ailenin yanında webmaster olmak gibisi yok. İleride anlayacaksınız asıl problemler ayrı eve çıkınca başlıyor.

Bu defa ikide bir gelen misafirlere sadece görünmek yetmiyor, onlara yemek yapıp, kek pişirmek de ekleniyor programa :) En kötüsü bilgisayarınızı ele geçirip banal sitelere girmelerine göz yummak zorunda kalıyorsunuz. Hem özgürlüğünüz, hem bilgisayarınız elden gidiyor.

Hele bir de çoğu misafiriniz sizin ne işle ilgilendiğinizi bilmiyorlarsa internetle ilgili anlattıkları saçma sapan konulara he deyip dinlemek zorunda kalıyorsunuz.

- akşama işin var mı?
- (evet mi desem, hayır mı desem, sitede yapılacak işler vardı) pek bir işim yok, ne oldu (korkarak)
- şey kem küm

işimiz zor gerçekten...

Aynen aynen...

WhiteRooT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

- akşama işin var mı?
- şey kem küm

işimiz zor gerçekten...

:alkış:

Katılmamak elde değil hocam vallahi. Ben neler çektim bir bilseniz :)

tebrikler cok güzel özetlemisin.. bide su manitalar anlasa:D

Anlayacaklarını sanmıyorum ben ofisime kadar getirdim yine anlamadı photoshop'dan 2-3 resmini parlattım gitti :hihi:

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
@Eif vallahi öyle. Geçenlerde bir misafirimiz geldi. Bana okey oynarmısın diye sordu. Hangi siteden dedim. Meynet dedi. Hala çözemedim bilen varsa pm.

WhiteRooT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
@Eif vallahi öyle. Geçenlerde bir misafirimiz geldi. Bana okey oynarmısın diye sordu. Hangi siteden dedim. Meynet dedi. Hala çözemedim bilen varsa pm.

Beynet falan demiş olmasın hocam :peh:

Çıkıyor çıkıyor benim sitemi gugıla endexle diyen gördüm ben hey yavrum hey :hihi:

Ekleme:
çok gülücük kullanmış gülmekten okuyamadım

Alışkanlık oldu hiç sormayın :) zamanla kendime çeki düzen vereceğim inş :)

DarkGirl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
46
Desenize ben bu yaşta aldım başıma belayı :)
Şaka bir yana bu işi ben hobi olarak devam ettirmek istiyorum. Bakıyorsunuz zamanının yarısı sanalda chat,mhat işleriyle geçiyor biz hiç değilse faydalı olabilecek şeylere ilgi duyuyoruz.

WhiteRooT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Desenize ben bu yaşta aldım başıma belayı :)
Şaka bir yana bu işi ben hobi olarak devam ettirmek istiyorum. Bakıyorsunuz zamanının yarısı sanalda chat,mhat işleriyle geçiyor biz hiç değilse faydalı olabilecek şeylere ilgi duyuyoruz.

Zaten temel misyonumuz ve vizyonumuzda budur :)

sesiyada1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
boş iş bunlar boş gir kızım/oglum devlete bak keyfine
------------------------------------------------------------------
hayalleriniz umrunda değildir o büyüklerin :d

G0KHAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bunlar bişey mi? Ben kendini bilgisayarla kıyaslayıp üstüne birde bilgisayarı kıskanan kız gördüm ya. :) Sonra bilgisayarı yavur icadı kabul edip kullanması günahmış gibi yargılayanlar var, daha kötüsü sen sabaha kadar kodlarla, siteyle, tasarımla uğraşırsın, adam sabaha kadar karıyla kızla chat yapıyo diye adını çıkarır v.s v.s.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
teyze oğlu: sen nerden para kazanıyorsun?
ben: internetten
teyze oğlu: nasıl yani?

böyle tiplere konuyu bile açmıyorum, bütün gün film izleyip oyun oynuyorum diyorum. Webmaster asosyaldir. sosyal olanı bindebirdir. webmastercılık kesinlikle sağlığı olumsuz etkiliyor, sağlık örgütü 25 dakikadan fazla bilgisayara bakmayın diyor ben sabah bi açıyom bi dahaki sabah kapatıyom bazen.
wm olmak sabırlı olmaktır
wm olmak uyumamaktır
wm olmak sağlık yitirmektir
wm olmak asosyal olmaktır
wm olmak çiçek pasajına gelen ünlü sanatçıyı kaçırmak demektir
wm olmak ürgüpte geziye gidememektir
wm olmak saat 6 da uyumaya programlanmış demektir
kısaca webmaster olmak herşeye tekme atmaktır.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Webmastercılık amerikanın kötü icatlarından biridir...
Biz Türkler sağlıklı, dövüşken, güreşken, becerikli insanlarız...
Sandalye (sandalyeme, sandelle, sandelle, sallende, salyende, sallande vs de olabilir) üzerinde oturup kıç büyütmemizi ve kendilerine karşı savunmasız kalmamızı sağlamak istiyor amerika.
Zamanında Türk hekerları az övdürmemişti basınımıza amerika, şimdi çıt yok; neden acaba?

Kalkalım sandalyemekten ve savaşalım...
Kadınlarımız da yemek yapsın :)

WM olmak saçmalamaktır beyni sulanmışlıktan :D

!whp!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Kesinlikle.Webmaster olmak=Olmak yada olmamak

Ekleme:
Webmastercılık amerikanın kötü icatlarından biridir...
Biz Türkler sağlıklı, dövüşken, güreşken, becerikli insanlarız...
Sandalye (sandalyeme, sandelle, sandelle, sallende, salyende, sallande vs de olabilir) üzerinde oturup kıç büyütmemizi ve kendilerine karşı savunmasız kalmamızı sağlamak istiyor amerika.
Zamanında Türk hekerları az övdürmemişti basınımıza amerika, şimdi çıt yok; neden acaba?

Kalkalım sandalyemekten ve savaşalım...
Kadınlarımız da yemek yapsın :)

WM olmak saçmalamaktır beyni sulanmışlıktan :D

Usta oturup kıç büyütme. Eğer işi evden yapıyorsan güreşken olmak için kas çalış.Yada ne bilim dövüş tekniği felan öğren.Günde 30 dk dışarıda yürü.Yoksa benim gibi boynun tutulur :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5