İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster Tarifiniz

X

Xman

Misafir
Hepimiz bir şekilde kendimizi webmaster olarak görüyoruz, peki gerçekten bir webmaster için olmazsa olmaz gereksinimler nelerdir? Neleri bilmek nelerden anlamak gerekir? Neleri bilmezsek webmaster sayılmayız? Webmaster olmak için illede flash bilmek gerekirmi yada facebook üyeliğim yok diye sen nasıl webmaster sın şeklinde alaymı edilmeliyim? Kısaca aklınızdaki webmaster kavramını tarif edermisiniz?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
bence webmaster site içeriği yönetmeyi bilen kişidir. çünkü diğer herşeyin tanımı ayrı. yani coder, designer, illustrator gibi diğer grupların işlerini tek çatı altında toplayabilen kişidir. biraz php, biraz sistem yönetimi, biraz tasarım biliyorum diyen adamı ben, her şeyin 1 liraya satıldığı çerçöp pazarına benzetiyorum.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Web işlerinden iyi anlayan kişi webmaster'dar [web-ustası]
Trygy'de dedim, ben webmaster değilim, yagmayok da değilmiş, peep de...
Hevesliyiz işte

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Webmaster demek webden para kazanan demek ... (Bana göre öyle)

Öyle face üyeliğin yok diye nebiçim webmaster diyenlerde bu işten anlamayanlar veya geyik olsun diye söyleyenlerdir.Bir kimyagere bomba yapımından anlıyormusun demek gibi bişey.Her yerde eli olcak diye bişey yok webmasterın.Ama nekadar yerde parmağı varsa okadar çok kendini geliştirmiştir demektir...

Çünkü facebook gibi yerler webmasterın doğal reklam kaynağıda olabilir, bu kişinin seçimine kalmış.Sadece seo yaparsın veya sadece spamla hit çekersin gibi.Yada hepsini yaparsın:)

Aynı mantıkta flash , php , html , blog gibi seçenekleride koyarsanız , webmaster demek webden para kazanan insan demektir seçtikleri bunla alakasızdır.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Yaratabilen kişidir bence webmaster, bütün herşeyi bilmesi webmasterlik düzeyini arttırır sadece bence. Örnek PHP, salt bunu bilen birisi de webmasterdir. Günümüzde editing bile webmaster sınıfına sokuluyor değil, yaratabilen kişidir webmaster.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bence webmaster; sadece işi site yapıp satan kişidir. İçerik ekleyen sitesi üzerinden reklamla para kazanan değildir.Bence bir çoğumuz sitelerimizin editörüyüz :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Şoför iyi araba kullanıyorsa işinden ekmek yer. Ancak lastik değiştirmeyi, karda buzda araç sürmeyi, uzun yol tecrübesi gibi şeyleride bilmek zorundadır. Çünkü işinle alakadır. Bunları bilmezse, yarın lastik patlar değiştiremezse kendide patlar.

Bir Webmasterda tasarım, kodlama, sistem yönetimi, html, css gibi bir çok şeyi bilmeli ancak birinde illaki usta olmalıdır. Ama hepsine müdahale şansı olmalı ya da fikir yürütebilmelidir. Hepsi bir bütündür bunların.

Ancak artık büyük bir oran postçu oldugunun farkında bile değil. Çünkü benim gözümde, yukarıda saydıklarımın birinde uzman olan biri zaten sitesine içerik kasacak zaman bulamaz ve parada kazanıyordur.

T

trgy

Misafir
Tek tarif edebileceğim şey 2 den önce yatmayan kişidir.. Arada var oluyor erken yatan ama tarif budur. :p

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
heheehe :)
2 den önce yatan var mıki yahu, ben tüm dünyayı öyle sanıyorum artık :p

webkarizma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tek tarif edebileceğim şey 2 den önce yatmayan kişidir.. Arada var oluyor erken yatan ama tarif budur. :p

2 mi oda ne :) en erken sabah ezanından sonra yemek yiyip yatıyorum :)

bi madde daha ekleyim.
- çay,nescafe ve sigarası baş ucundan eksik olmayan :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
çalışmaktan gözleri kançanağına dönüyosa, o kişi işini seviyodur ve o bi wm'dır

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
İyineti didik dikik okuduysa aylarca hemde ....wm diilsede olma yolundadır:)

gurcan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
webmaster dediğinde şöyle bi bira göbeği olur, sigara bağımlısı olur. sevgilisi olmaz. dişlerini fırçalamaz. yemek düzeni yoktur. arasıra okuduğu kitapta üzerinden geçmek istediği bir yer varsa aklı direkt olarak ctrl+f 'e gider. :D

webmaster dediğin önce adam olmalı adam :p

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
webmaster dediğinde şöyle bi bira göbeği olur, sigara bağımlısı olur. sevgilisi olmaz. dişlerini fırçalamaz. yemek düzeni yoktur. arasıra okuduğu kitapta üzerinden geçmek istediği bir yer varsa aklı direkt olarak ctrl+f 'e gider. :D

webmaster dediğin önce adam olmalı adam :p

Hahaha :D
Eğer soru "insanlıktan nasıl çıkılır?" olsaydı bu dediklerin 10 puanlık cevaplık olurdu :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5