İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster Tools Cevap Ne Zaman Gelir?

siyahh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende 2 gün oldu galiba göndermiştim cevap bekliyorum :) 10 gün diyorlar heryerde.

:) Hocam yukarıda bir arkadaş belirtmişti ona gelen mesajı.Muhtemelen size de bu gelir dedi.O tür bir cevap gelirse zaten boşuna değerlendirme isteği yollamış oluruz.. :)

:kart: Google inş. iyi bir cevap yollar :D

BadJoke

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar;

Orada söylenmek istenen şey, elle müdahele olmadığıdır. Yani, bizler gibi birisi Spam Bildir ile web sitenizi Google'a şikayet etmemiştir. Zaten, genellikle bu durum söz konusu olmaz. Gerçekten size takan birisi olmadıktan sonra kimse sitenizi Spam Bildir ile bildirmez genel olarak.

Bu yanıtın gelmesi gerçekten normal birşey. Yapman gerekense Google Kalite Kurallarını okumaktır. Google algoritması gereği web sitenizde düşüş yaşamaktasınız. Bunu çözebilecek en iyi kişi elbette ki web site sahibidir. Neden Mi? Web sitesini en iyi tanıyan kişi odur.

Yapmanız gereken, kalite kurallarını güzelce okumak ve web sitenizde bu kurallara uymayan herşeyi kaldırmaktır.

Eğer varsa Kopyala/Yapıştır içerikleri kaldırmakla başlayın derim. Google Panda algoritmasına takılma ihtimaliniz oldukça fazla. Bunun belirtilerini nasıl görürüm derseniz eğer, Google Webmaster Tools'tan web sitenizin Arama Sorgularına bakın. %85'inde bir düşüş görüyorsanız eğer diyebilirim ki Google Panda engeline takılmışsınızdır büyük ihtimalle.

İş, Google Kalite Kurallarında bitmekte.

Kalite kurallarını bir yazımda anlatmaya çalıştım, buradan bunu yazsam sanırım kötülük yapmış olmam diye düşünüyorum;

googleyardim.net/Konu-Google-Kalite-Kuralları.html

Kolay gelsin...

optimizator

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google webmaster tols herşeyi açıklıyor mu?

Merhaba,
Google webmaster tolsda herşeyi çok güzel bir şekilde açıklansaydı,
her ay değişikler vs yapmasına gerek kalmazdı. Tabiki sağ taraftaki
tıklamalı ilan sistemine daha fazla müşteri çekmek için yapıyor.
Pagerank değeri artık merdivenlerden yukarı çıkmak ve aşağıya düşmek oldu.
Backlink sistemiye oynadığı yetmedi, şimdide "panda" vs sistemleri çıkardı.
Birde diyor ki. Biz googlebot sistemlerine müdahele etmiyoruz. Peki
googlebotun bu işleri yapması için yazılımcılar nasıl müdahele ediyor??
Çünkü, her yaptığı işi aynı virüs programlarının çalışması-yeni çıkan
virüslere 2-3 gün içinde anti sistemi çıkarması nasıl oluyooo??
Tabiki "RAPOR" teknolojisi ile...Virüs programcıları, günlük -haftalık
taratma sonrası sistem otomatik olarak kendi sunucusuna "rapor"
gönderiyor. Nereden biliyorsun derseniz; farklı şirketlerin virüs ve
int. security programlarını kullanırsanız ancak görebilirsiniz.
Çünkü farklı şirket, size dışarı çıkmak isteyen program vs bildirir.
Zavallı googlebota o kadar müdahele ettiler ki, bing ve yahoo
yeni bir siteyi daha evvel index alıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5