İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wget ile rapid premium dan dosya çekmek

008

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle sun söyliyim konuyu nereye açacagıma karar veremedim linux2a en yakın başlık bunu buldum onedenle buraya yazdım.

bana rapidden dosyayı indirip tekrar suncuya atmak zorgeldigi için aşagıdaki yolu izledim, Belki birinin işine yarar, tabii bunun için rapid premium hesabınız olmalı

önce suncuya aşagıdaki gibi cooki dosyasını yaratıyoruz

Kod:
         wget --no-check-certificate \
                --save-cookies cookies.txt \
               --post-data 'login=******&password=******' \
               https://ssl.rapidshare.de/cgi-bin/premiumzone.cgi

sonra cookiyi yükleyip dosyayı sunucumuza indiriyoruz

Kod:
  wget --load-cookies cookies.txt \
http://rapidshare.de/files/30126194/Autumn_Wallpapers.zip

sunucuda sıkıştırılmış dosyaları açmak içinse

Kod:
tar -xvf  /fullyoladı/dosya.tar.gz  -C /nereyeçıkarılacaksafullyoladısonundaslashyok
Kod:
unrar x /fullyoladı/dosya.rar
unzip /fullyoladı/dosya.zip

umarım işinize yarar.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Hazır böyle bir başlık açılmışken rapidin direk linklerini nasıl alabiliriz acaba... önceden güvenlik kodunu girince üç tane sunucu seçeneği çıkardı ve istediğimiz linkten indirebilirdik ayrıca ordan download linkinede ulaşabilirdik Ben klasik linki değilde güvenlik numarası girildikten sonra karşıma gelmesi gereken linki nasıl alabalirim bu sorunun cevabını merak ediyorum.. önceden seçenek gelirdi şimdi bi tane download butonu geliyo :s

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5