İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WHM deki server to server account taşıma olayı

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne kadar başarılı
tahminim iyidir de

benim sorunum herşeyi taşıo mu

mesela, o account altındaki tüm addon domainleri, mysql dbleri, email accountları, email yönlendirmeleri, emaillerin kendilerini, webanalizer dosyalarını, şifreli klasörleri, chmod ayarlarını vs. herşeyiyle taşıyor mu

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herşeyini herşeyiyle taşıyor
maillerden tut packetlerine kadar.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Dün ben de kurcalarken görmüştüm, Plesk ve bir çok panelden de taşıma yapabiliyormuş. (ancak denemedim).

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
pleskte de aynı olay mevcut maillerden tutun loglara kadar herşeyi taşıyor (klasor izinleri haric)

Peki bu taşıma işlemlerini kaynak serverdaki hesapları silerek mi yapıyor? Yoksa kopyalama mı yapıyor hedef servera? Kısacası taşıma dediğimiz şey Move değil değil mi?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
yedek alınan sunucuda hicbir şey silinmiyor adı ustunde yedeklerini alıp bir .psa dosyası haline getiriyor daha sonra diğer sunucuya ftp aracılığı ile alınan .psa dosyası taşınıyor yeni sunucuyada plesk kurulup diğer serverden aldığınız backup dosyası bu pleskin üzerine kuruluyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5