İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Whydowork adsense ayarını detaylı anlatabilecek varmı?

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Whydowork eklentisini ilk defa kullanıyorum wpde yeniyim. Şimdi ben kısaca sorumu anlatayım:

Anasayfada üstteki slayt ile alttaki konuların arasına 2 adet 300x250 reklam birde yine anasayfada sağ tarafa 300x250 reklam.

Konu içine girince konunun sol üstünde 300x250 reklam altında 468x60 reklam ve yine sağda 300x250 reklam duracak.

Bu ayarları whydowork eklentisinde nasıl yapabilirim?

T

trgy

Misafir
Gökhan eklenti kullanmanı tavsiye etmem. Bu saydıklarını direk dosyaları düzenleyerek yapabilirsin. Sen bana resimli bir şekilde nerelere istediğini göster ben tek tek anlatayım.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Arkadaşın biri sayesinde single.php ve sidebar.php de reklamları ekledik ancak anasayfada slayt ile konuların arasına reklamı koymayı bulamadım arkadaşında işi vardı çıkmak zorunda kaldı farklı bir dosyada düzenleme gerekiyormuş.

Resimde gösterdim:
ehpar.jpg

Bu arada bana nofollow için bir eklenti önerirmisin. Yazılardaki linkler otomatik nofollow olsun.

CanK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Gökhan,

Reklamı trgy arkadaşın dediği şekilde kendin el ile ekleyebilirsin bunun için bizlere anasayfa için index sitenin sağı için sidebar ve daha nerelere reklam eklemek istiyorsan o dosyaların kodlarını yollarsan gerekli editlemeyi daha anlaşılabilir dilde yapabiliriz msn den destek vermek isterdim ancak forumdan anlatmak bilmeyen diğer arkadaşlarında anlamasında yardımcı olacaktır.

---------------

Sitende paylaştığın yazılarda geçen linkleri kaldırmak istersen ;

1. Öncelikle temanız içerisindeki functions.php dosyasını açınız.
2. Daha sonra aşağıdaki kodu ekleyiniz:

PHP:
function nofollow_yap($content) {
$text = $content;
preg_match_all("/<a.*? href=\"(.*?)\".*?>(.*?)<\/a>/i", $text, $matches);
for($i=0;$i<count($matches[0]);$i++){
if(!preg_match("/rel=[\"\']*nofollow[\"\']*/",$matches[0][$i])){
preg_match_all("/<a.*? href=\"(.*?)\"(.*?)>(.*?)<\/a>/i", $matches[0][$i], $matches1);
$text = str_replace(">".$matches1[3][0]."</a>"," rel=\"nofollow\">".$matches1[3][0]."</a>",$text);
}
}
return $text;
}
add_filter('the_content', 'nofollow_yap');

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Sağolun ancak tema değiştirdim. Temadaki bölümlerden yaptım basitçe. Ancak hala dofollow eklentisini arıyorum.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Sağol Turgay deniyorum hemen. Bu arada bana kısaca Gökhan diyebilirsin. Kendimi yeni nesil ajan xxx gibi hissediyorum sen böyle yazınca. :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi