İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Win Xp harddisk bölme..¿

A

Anonymous

Misafir
windows 98 de yerel disk özelliklerinden harddiski ikiye bölebilioduk..
Win Xp de böyle bisey yokmu? yoksa ben mi bulamadim.. varsa nerede bilenler varsa mesaj yada mail atabilir mi ? yada win xp de yoksa dostan hangi komutu kullanarak harddiski bölebilirim..?

A

Anonymous

Misafir
türkcesini bilmedigim icin söyle anlatmam lazim =)

start'a bas yardim'in altindaki yere "mmc" yaz
sonra ordan open'a bas sonra "C:\winnt\system32\dskmngr" i sec
ordan rahatlikla yapabilirsin.
yada türkce isletim sistemi kullanan arkadaslarda yardimci olabilir.

A

Anonymous

Misafir
Bence uğraşma.
Parttion magic 7 yi kullanarak HD yi bölebilirsin. Hem verilerini de korumuş olursun...

A

Anonymous

Misafir
win xp için dostan yapamazsın o siyah ekran ntfs uyumludur format ve fdisk yaramaz particin macig programını kullan.

A

Anonymous

Misafir
ya bir iki yerde aradım ama bulamadım,nerde bulabilirim? bilgisi olan var mı ?

Y

yagmuradam19

Misafir
XP Pro da HDD yi NFTS olarak formatladığımdan mıdır nedendir, bazen herhangi bir dosyayı(ki sebebini anlamadım hep avi dosyaları oluyor) silmeyi engelliyor. Sil,değiştir,taşı komutlarına "bu dosya şu an kullanılıyor....." diye cevap veriyor -ki kimsenin kullandığı filan yok aslında- ve kopyalama ya da çalıştırmaya ses çıkarmıyor. Güvenli Kip te açıp silmeyi deniyorum, yine aynı muhabbet, başlangıç disketi daha harddiskin varlığını kabul etmiyor!
E, bir,iki derken 5 dosya 3,5GB yapıyor, yok mu bunun çözümü, format mı gerekir illa????
Teşekkürler,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5