İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

win xp pro.da asp çalıştırmada sorun var

biqq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
win xp pro.da asp çalışıyor fakat benim asıl sorum mesela bir scriptte kayıt bölümü war oraya kayıt yaz dediğimizde yazmıyo ama bu olay win 98 de düzgün bi şekilde çalışıyodu ne yapmalıyım

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Klasöre yazma izni vermen gerekiyordur. Aşağıdaki adresin son paragraflarında buna değinmiş.

İyi çalışmalar.

http://www.asprehberi.net/icerik/2072.html?P=4' Alıntı:
Kurulum'u yaptıktan sonra "C:\inetpub\wwwroot" klasörüne veya veritabanınızın olduğu klasöre sağ tıklayın ve özellikler diyip Güvenlik(Security) sekmesine girin.

Eger güvenlik bölümü yoksa bilgisayarıma girin.Yukarıda Araçlar sekmesinde Klasör Seçeneklerini bulun.Ona girdikten sonra gene yukarıdan görünüm bölümünü seçin.Asagidaki Listede en altta "Basit dosya paylaşımını kullan("Use simple file sharing")" seçeneğinin işaretini kaldırın ve uygula diyin ve tamam diyip bitirin.Artık güvenlik(security) bölümünün gelmesi lazim.Yukarıdan güvenlik sekmesine gelin ve orda Hesab(IUSR_BilgisayarinizinAdi) eğer listede varsa onu seçip alt kısımdan Modify'ye izin vermeniz yetecektir.

Modify(Düzenleme, yukaridan 2.cidir)'ye izin verince(işaret koyarak) diger kutularında işaretlenmesi gerekiyor otomatik.

Eğer bu IUSR_PcAdı hesabı yoksa sağ altta gelişmiş komut düğmesine tıklayın açılan pencereden sol tarafdaki Ekle düğmesine tıklayın.
Gelen pencereden gene gelişmiş düğmesine tıklayın.
Sonraki gelen pencerede sağ'daki Hemen Bul(Find Now) düğmesine tıklayın asağıdaki listeden IUSR_PcAdı'ni seçip tamam diyin.
Sonra 2 kere üst üste gelen pencereye tamam diyerek geçin ve en başa dönmüş olcaz ve orda artık listede IUSR_PcAdi olmuş olcak ona basarak ve alttan Modify'ye basarak hepsine izin verin.
Böylece IIS'imiz sorunsuz çalışacaktır.

biqq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunları yaptım şuan hiç bi sayfa açılmadı ben de mi hata war eskiden açılan sayfalar da açılmıyor şuanda:)

M

maxialem

Misafir
iss hatalı kurulmuş olabilir tekrar kur ben dede bazen öyle oluyo aklımdayken databasende salt okunur olabilir :)

biqq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla deneyeceğim ama win xp cd si şuanda yok bakalım inş düzelecek

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5