İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Win98SE ve Win2000pro'yu kaldırmak

temkon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar.
Hardiskim partition Magic ile C ve D olarak ikiye ayrılmış durumda. C diskimde win98SE türkçe ve Win2000Pro ingilizce kurulu. D de ise back-up'larım var. C'yi formatlayıp XP Pro kurmak istiyorum fakat bir türlü format atamadım, hardiskin başka program tarafından kullanıldığı mesajını alıyorum. Bunu hem win 98 hem de 2000 içinden ayrı ayrı denedim ve başaramadım. C de FAT 32 var.
yardımlarınıza şimdiden teşekkürler

E

Ergin2

Misafir
Win98 veya Win2000 açıkken Bilgisayarım!a gidip C'yi sağ tıklayıp formatla mı dedin? Bu şekilde format atamazsın, zira atabilseydin virüs yazanlar bayram ederdi.

WinXP kurmak istiyorsan XP cd'sini tak ve kuruluma geç. Default olarak D'ye kurmayı önerecek, sen C'yi seç. C'de zaten işletim sistemi varolduğu için iki işletim sistemini C'ye kuramazsınız gibi bir uyarı verecek, sen yine de C'ye kur seçeneğini seç ve formatla. Hepsi bu kadar.. (önemli belgelerini D'ye taşı silinmesin)

Kolay gelsin..

temkon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ergin2' Alıntı:
Win98 veya Win2000 açıkken Bilgisayarım!a gidip C'yi sağ tıklayıp formatla mı dedin? Bu şekilde format atamazsın, zira atabilseydin virüs yazanlar bayram ederdi.

WinXP kurmak istiyorsan XP cd'sini tak ve kuruluma geç. Default olarak D'ye kurmayı önerecek, sen C'yi seç. C'de zaten işletim sistemi varolduğu için iki işletim sistemini C'ye kuramazsınız gibi bir uyarı verecek, sen yine de C'ye kur seçeneğini seç ve formatla. Hepsi bu kadar.. (önemli belgelerini D'ye taşı silinmesin)

Kolay gelsin..

Dediğinizi yapmıştım ve C'ye kuramazsınız uyarısından sonra devam etmemiştim. Bir sorum daha var; Şu anda D diskim Fat32 ve xp pro kurmak istiyorum ve zannediyorum ki dosya sistemi NTFS. C'ye kurulduktan sonra hâlâ D diskindeki verilere(FAT32) ulaşabilecekmiyim. Çok teşekkürler

E

Ergin2

Misafir
WinXP'nin FAT32 ve NTFS desteği mevcut. Yani C'yi, D'yi ne varsa görebilirsiniz. Win2000 içinde aynı şey geçerli.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi