İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

windows 2003 Yedek

ConAir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar sizden 1 yardim isticem yardim ederseniz cok sevinicem.

1 windows makinam var ve 1 sitemin forum tabiki bu her 12 saatte bir yedek almasini istiyorum ve bu işlemin otomatik olmasini istiyorum bunu nasil yapabilirim yardimci olursanız cok cok sevinirim iyi calismalar.

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dediğini otomatik olarak yapılabileceğini sanmıyorum , hadi bir program v.s ile yapıldı diyelim o zamanda sunucunun performansı çok düşer..

ConAir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tek 1 site icin olmaz diyorsun yani hımmm pekala vbulletinse site onun icin bişey yapilabilir mi ?

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
veritabanı ne? eğer makina kendininse ve biraz visual basic bilgin varsa, verilerin tutulduğu klasörü varsa diğer partition ya da başka bir klasöre kopyalatabilirsin.

belirli aralıklarla kopyalama yapabilen örnek visual basic kodları için

planet-source-code.com

edit: vbulletin ise, mysql verileri nerede saklar bilmiyorum, bu klasörü dediğim şekilde kopyalatabilirsin.

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Plesk panel'de öyle bir özellik olması lazım sanırsam..

(tabi sende var mı bilmiyorum)..

sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ConAir' Alıntı:
arkadaslar sizden 1 yardim isticem yardim ederseniz cok sevinicem.

1 windows makinam var ve 1 sitemin forum tabiki bu her 12 saatte bir yedek almasini istiyorum ve bu işlemin otomatik olmasini istiyorum bunu nasil yapabilirim yardimci olursanız cok cok sevinirim iyi calismalar.

- Yedeklemek istediğiniz Domain paneline girin
- Yedekle sekmesi (simge) olucak en üstte bir yerde tıklayın
- orda Otomaik yedekleme ayarı yazan yere tıklayın
- Programlı Yedekleme görünecek ( Aç simgesine ) tıklayın
- Görev yazan yerden _ Yedekleme periyodu , Yedekleme dosyaları depo adres , Maksimum Yedekleme dosyası sayısı , Yedekleme dosya adı bu şekilde başlayacak yazan yere bir şey yazın. tamama tıklayın.

eger yedekleri başka bir ftp adresine göndermesini isterseniz ( en mantıklısı ) Yedekleme dosyaları depo adresi Ayarını Ftp olarak değiştirin fakat önce Ftp Hesap Özelliklerini bir üst menüden Tanımlamanız lazım.

artık her gün otomatik olarak bu domaine ait dosyaları ve tüm sql vs. istediğiniz alana yedeklemiş olucaksınız.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pleskde oto yedekleme mevcut. yedekleme yapmak istediğin domain adına gir backup ı tıkla özellikler bölümünden günlük haftalık veya aylık yedek aldırtabilirsin. 12 saatde bir mümkün değil ama en düşük günlük mümkün. alınan yedek sıkıştırılmış bir şekilde alınıyor içeriğinde hem ftp lerin, hem sql lerin, hem maillerin, hem istatistiklerin kısacası herşeyin var..

Bunun dışında windows 2003 de c:\programfiles\swsoft\plesk\databasess\mysql\data\ klasörüne girdiğinde serverde açılı tüm mysql veritabanlarını görebilirsin orda saklanmaktadır. aynı yol üzerinde mysql yerine mssql yazarsan da mssql datalara ulaşabilirsin

Saygılarımla..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5