İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows 7 Ultimate'de Adsense Reklamları Görünmüyor

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar :)

Windows 7 Ultimate kullanıyorum, adsense ve benzeri reklamlar tarayıcımda görünmüyor. İe8, chrome, firefox, safari tüm tarayıcıları neredeyse denedim ama tarayıcıdan kaynaklanan bir sorun değil windows 7 güvenlik önlemleri engelliyor reklamları bir eklenti felan da kurmadım.

Sizce sorun neyden kaynaklanıyor, ve windows 7 kullananlar benzeri bir sorun yaşıyor mu?

Yardım ederseniz sevinirim :)

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sistemde hiçbir antivirüs programı yüklü değil kurduğum günden beri adsense ve benzeri reklamlar gözükmüyor nedenini anlayabilmiş değilim galiba sistem <script ile başlayan kodları engelliyor. Bunu nasıl düzelteceğimide bilmiyorum :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bende de ultimate var şu an ama problem yok internet seçeneklerinden sıfırlama yapabilirsiniz bu durumda.

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güvenlik duvarı açık olabilir mi?
Güvenlik duvarıda kapalı :)

Bu arada siteme cep telenumdan girdim (5800) adsense reklamları görünmüyor diğer sitelerdede aynı şekilde en son xp'den windows 7'ye geçerken modemide değiştirmiştim wifi desteği olan bir modem aldım sorun acaba modemin güvenlik ayarlarından olabilir mi ki? :)

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Modemin markası ne? Bazı modemlerde enteresan bloklama yöntemleri var.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Konudışı: maswey, birkaç gün önce bir arkadaşım w7 ultimate'i 512mb ramli bir bilgisayara kurmuş ve düşük donanımlı bir bilgisayarda bile gayet hızlı çalıştığını aktardı bana. Senin izlenimlerin nedir özellikle performans konusunda?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Reklamları engelleyenlerin siteye girmesini nasıl engelleriz. Buna konu açılır :)

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konudışı: maswey, birkaç gün önce bir arkadaşım w7 ultimate'i 512mb ramli bir bilgisayara kurmuş ve düşük donanımlı bir bilgisayarda bile gayet hızlı çalıştığını aktardı bana. Senin izlenimlerin nedir özellikle performans konusunda?

kesinlikle katılıyorum
20j5jev.png

bendeki sistem ortalama bir sistem ama xp'ye göre kıyaslarsam daha hızlı açılıyor ve programlarda donma felanda olmuyor :) birde ekran eskiye nazaran daha net bir görüntüsü var.

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Modemin markası ne? Bazı modemlerde enteresan bloklama yöntemleri var.

modemin markası ZTE gittiğim mağazadaki en ucuz modemdi :)

modemin ayarlarında herhangi bir güvenlik duvarına benzer bir menüsü yok.

Galiba sorun kesinlikle modemde kaynaklanıyor gibi daha önce böyle bir sorun yoktu :(

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Modem ile alakalı olduğunu sanmıyorum. İki hafta önce bende windows 7 kurdum herhangi bir sorun yoktu. Geçtiğimiz hafta format atmam gerekti. Yine windows 7 kurdum. Bu sefer bende göremiyorum :)

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Modem ile alakalı olduğunu sanmıyorum. İki hafta önce bende windows 7 kurdum herhangi bir sorun yoktu. Geçtiğimiz hafta format atmam gerekti. Yine windows 7 kurdum. Bu sefer bende göremiyorum :)

:) bende şu anda orjinal windows 7 kurdum sorunsuz reklamlarda gözüküyor orjinal olmayanlarda bir güvenlik önlemi var galiba <script ile başlayan kodlarda

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Lisanlı ya da lisansız şekilde çevremde hemen herkes win7 kullanıyor. Ancak böyle bir sorunu ilk kez duydum. Laptopumda 32 bit masaüstünde ise 64 bit kullanıyorum hiç sorun yok. Update lerle alakalı bir problem olabilirmi acaba?

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
modemle alakası yok sorunun
kaspersky kurduysan o engelliyor olabilir

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Tarayıcınızı değiştirip denermisiniz? Mesela opera yada chrome kurun ve deneyin bunu. Eğer o tarayıcılarda da görüntülenmiyorsa muhtemelen sorun modem ile alakalı olabilir, windows7'de bu şekilde bir engelleme durumu söz konusu değil çünkü. Ama ie'nin performansını arttırıcı seçenekler olabilir onuda ie'nin ayarlarından yapabilirsiniz.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Gerek ie, gerek firefox ikisinde de görüntülenemiyor. Diğer tarayıcılardan deneyen arkadaşlar var mı ? @osahin hocam modem ile alakalı olsa formattan önce de görüntülememesi gerekir diye düşünüyorum. Çünkü arka arkaya iki defa format attım. İlkinde sorun yok iken, ikinci defa attığımda sorun yaşadım.

maswey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gerek ie, gerek firefox ikisinde de görüntülenemiyor. Diğer tarayıcılardan deneyen arkadaşlar var mı ? @osahin hocam modem ile alakalı olsa formattan önce de görüntülememesi gerekir diye düşünüyorum. Çünkü arka arkaya iki defa format attım. İlkinde sorun yok iken, ikinci defa attığımda sorun yaşadım.

ben tüm tarayıcıları tek tek indirip denemiştim yine gözükmüyor reklamlar.
aslında reklamları görmek güzel değil ama bir çok sitedeki <script ile başlayan özellikleri kullanamıyorsun :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5