İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

windows 98 se de paylaşım problemi

U

unhappyboy

Misafir
win98 se kurulu bilgisayarlardan oluşan bir ağda, her bilgisayarın c sine sağ tıklayıp paylaşım sekmesine tıklıyorum. ve tam paylaşım yapıp şifre koyuyorum. fakat diğer bilgisayardan şifre koyduğum bilgisayara girerken şifre sorduğunda hiçbirşey yazmadan enter larsam c ye rahatlıkla girebiliyorum.
şimdi bu yetki ayarlamalarını kesin olarak nasıl yapabilirim, yada ve daha iyi olarak bu işi yapan bir program var mı?
teşekkürler

muratemer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşım...
Öncelikle yapmaya çalıştığın paylaşım politikası kesinlikle güvenli değil yaşadığın sorun olası bir durum zaten.Yapman gereken eğer bir NT etki alanı kullanıyorsan yani bir NT server varsa network de ozaman kullanıcı düzeyinde erişim hakları tanımalısın.Bunu paylaşım yapmak istediğin bilgisayarın Ağ özelliklerinden kullanıcı düzeyi erişim denetimini aktif hale getirerek yapabilirsin.İşte o zaman istediğin kullanıcıya giriş izni verebilir aynı zamanda girmesini istemediğin kullanıcıların yolunu da kesmiş olursun.Yani yanlızca giriş izni verdiğin kullanıcılar paylaşım hakkı alabilirler....

Kolay gelsin....

U

unhappyboy

Misafir
şu anda internet cafeden bağlanıyorum. Bahsettiğim ağ win98 se lerden oluşuyor. ne yapmam gerektiğini biraz daha açık anlatabilirsengerçekten çok sevineceğim.

muratemer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer Network de NT yoksa yani NT Server yoksa...

Yapabileceğin çok fazla bir şey yok paylaşım güvenliği konusunda...
Çok gerekli değilse paylaştırmayacaksın o kadar yada salt okunur paylaşım vereceksin yani dosyaların üzerinde kimse değişiklik yapamayacak...

U

unhappyboy

Misafir
peki internet cafeler nasıl sağlıyor güvenliği. bildiğim kadarı ile onlarda win98 kullanıyor. Bir program falan kullanıyor olabilirlermi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5