İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

windows artık yarım..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar 1 saat içinde 5 kez kesilen elektriklerden sonra bilgisyardaki dosyaların yarısı klasör okunamadıgı için silindi...
ve bunların içinde windows dosyalarıda var... mesela şuan win xp stili diye bişiy yok bilgisyarda standart görünümde kullanıyorum görünüm ayarlarından o stili seçemiyorum bile.. çözüm hakkında bi fikri olan varmı?

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üstüne windows'u bir daha yükle bence düzelir.Olmayan dosyalar yüklenir :)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windows' Alıntı:
Nickimi değiştirmek istiyorum.

pardon kusura bakma:p

Üstüne windows'u bir daha yükle bence düzelir.Olmayan dosyalar yüklenir

Hmm haftada bi kere windows yüklemekden bıktım :(
ki bozuk çıkan yedeklerim sonucu düştüğüm durumları düşünürsek çok acı....

ama mecburen denicez sanırım

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Windows'u kurulum cd'si ile başlat. İlk kurtarma ekranında R'ye bas konsola düşecek. Kurulu olan windowsu seç, muhtemelen tek windows olduğu için 1.

Administrator şifren varsa onu soracak gir ve chkdsk /P komutunu çalıştır. Sistem analiz edilecek ve bozuk olan dosyaların yerine yuenileri konuşacak. %90 kurtulma şansı var ama sözkonusu windows olunca pek fazla güvenmemek lazım.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
En iyi windows yarım windowsdur :) Şaka bir yana tamam çok kullanıldığı için çok sorun çıkıyor ama daha düzgün yapamazlar mı ben vistadan daha da kötü sonuçlar bekliyorum..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla windows bana küfür gibi cvp verdi...

önce windows açıkken cd yi taktım güncelle seçeneği ile devam ettim.. kur dosyalarının yedekleri aldı yeniden başlattı... dosyalara bişiy olmucak demişti içim rahattı neyse devam ettim tam yükleme bölümüne geldi..
cevap olarak C: sürücü okunamıyor onarımı mümkün değil dedi (direk çöpe at gibi laf bu ne yaa:( )
şimdi bide her windows başlarken windows kur la windows arasında seçim yapmam gerekiyor...

ama anlamadıgım bi şekilde windows update sonucu restart atmak istedi bilgisayar ok dedim xp stili ile açıldı eskiden sadece klasik still vardı xp görünmüyordu ve seçilmiyordu ama napalım bi süre böyle idare edicez...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
windows kura gir çıkmak istiyorum de kurulumdan (kurmayacam olum seni de) artık seçtirmez sanırım.

Bak bence ne yap biliyor musun. Epey alanın varsa başka bir bölüm aç.(diskin bölümlüyse öle yap kendisi bölüyormuş windows ama ben onun bölmesini denemedim sen deneyebilirsin bölüp küçük yere windows kur sonra windows düzgün bir biçimde kullan. Daha sonra benim ne zamandır istediğim ama USB ADSL modem ve ethernet kartı yüzünden yapamadığım Linux'a geçmek için kendine bu yıl içinde gün belirle :)

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windosun yerini tutmaz.
Şaka biyana benimde aklımda linuxa geçmek var su driver sorunları olmasa:(
the_alorak' Alıntı:
windows kura gir çıkmak istiyorum de kurulumdan (kurmayacam olum seni de) artık seçtirmez sanırım.

Bak bence ne yap biliyor musun. Epey alanın varsa başka bir bölüm aç.(diskin bölümlüyse öle yap kendisi bölüyormuş windows ama ben onun bölmesini denemedim sen deneyebilirsin bölüp küçük yere windows kur sonra windows düzgün bir biçimde kullan. Daha sonra benim ne zamandır istediğim ama USB ADSL modem ve ethernet kartı yüzünden yapamadığım Linux'a geçmek için kendine bu yıl içinde gün belirle :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5