İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows for Plesk 8.1 hakkı bir soru

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar. serverlerimizden birinde plesk 8.1 (windows) kurulu. çok ilginç bir sorunum var bir türlü anlam veremiyorum ve çözemedim. makine özellikleri ni verim önce;

Xeon 2.4 çift işlemci
2 GB RAM
160 GB * 2 HDD
100 mpbs port
data center layered

Plesk versiyon 8.1 (upgrade değil direk sıfırdan install)

3 haftadır kullanıyoruz. web siteleri çok hızlı, ftp çok hızlı plesk adresini yazıncada hızlıca açılıyor ama pleske bağlanmak için kullanıcı adı ve şifresi yazdığımız ekrana bilgileir girip giriş dediğimde tahmini 3 dk bazen daha fazla bekliyor. sonra açılıyor plesk. giriş yaptıktan sonra plesk panel içinde yine yavaşlık yok son derece hızlı ama dediğim gibi kullanıcı adı ve şifre yazıp giriş dediğimd eçok fazle bekliyor (aşırı)

Sizce neden olabilir, cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla,

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
remote ile girdiğinde makinaya task manager e gir.

IWAP(XXX)default tarzında plesk in kullandığı userslar görünecek. Bunların hepsini tek tek görevi sonlandır diyerek sona erdir. Bazıları sona ermeyecek ve tekrar başlayacak. Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar dene bakalım neler olacak.

Ayrıca xxx yazan yere herhangi bir işeyler gelebilir isim falan..

HTservers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Plesk 8.1.0 diğer versiyonlara göre daha fazla memory kullanıyor bundan kaynaklanabilme olasılığı olabilir.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
//KONU DIŞI//

Konunun başlığı Windows For PLESK 8.1 değil de PLESK 8.1 For Windows olacak. :)

//KONU DIŞI//

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@phidiess

task manager normal görünüyor kontrol ettim. iptal edilecek kullanıcı yoktu sabaha karşı baktığımda ama yinede plesk girişi aynı idi.

@HTservers

evet aklıma gelende bu idi benimki sanki genel bir sorun gibi bu sürümde ama başka kullanan varmı? onlardada aynı şey var ise hiç araştırmim yama bekleyelim. :(

Ama dediğim gibi herşey iyi tek sorun ilk login olma kısmı login olduktan sonrada gayet iyi.

Cevaplar için teşekkürler şimdiden.

WoLeRiNe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanıyorum Plesk 8.1'in Desktop uygulamasından böyle oluyor.
Benim de Linux sunucumda Plesk 8.1 var.
Login olduktan sonra 1 2 dk bekliyorum. Daha sonrası ise normal.
Login olurken top değerlerine bakıyorum bir anda httpsd fırlıyor.
Login olduktan sonra normal değerine dönüyor.

UltraVB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim de aynı şeyden şikayetim var. ama baska bi linux sunucuda deniyorum hiç bi sorun yok tak diye açılıoyor. sanırım sorun php :S

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hem 4 hem 5 ikisinide destekliyor, standart 4 geliyor müşteri isterse 5 yapabiliyor.

Bunun dışında dün plesk windows için bir yama güncelleme çıkartmış. yükledim. yükledikten sonra bir reconfig yaptım. reset attım. şimdi plesk panel hızı bakımından normale döndü.

plesk yavaş dediğimde 80.% civarı ram kullanımı vardı. ama bu güncelleme sonrası 20% - 30% lere düştü ve normale yakın şu anda.

birde üst kısımda arkadaşların belirlediği desktop uygulaması var. onu pasif edebiliyormuyuz bi bakayım edebiliyorsak onuda kaldırıp son hızı yazarım.

@phidiess

php4 mü php5 mi diye sorduğuna göre php5 hakkında bildiğin bir şeymi var, işlemci kullanımı ram kullanımı vb..

paylaşırsan sevinirim. gerekirse herkese php versiyon değişim hakkı vermem sadece isteyene ben admin panelinden yaparım. ne dersin?

Saygılarımla,

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pleskin yeni updatesinde gelen özellikler ve değişiklikler aşağıda merak edenler için copy paste yapıyorum,

1.

[+] Added the ability to manage Newsfeeds, Virtuozzo advertisements and Fotolia promotion
2.

[-] Fixed issue with Plesk Reconfigurator calling psa-serv.exe
3.

[-] Fixed issue with Backup/Restore Utility rewriting the backup file on FTP instead of generating a new file
4.

[-] Fixed issue with inability to use Simple DNS after the upgrade
5.

[+] Added the ability to use double quotes (") in Autoresponder text
6.

[-] Fixed issue with SmarterStats and changing physical hosting preferences
7.

[-] Fixed issue with accessing subdomains using domain aliases
8.

[-] Fixed issues with Statistics fails if domain disabled
9.

[-] Fixed issue with scheduled backup warning "The directory is not empty"
10.

[*] Fixed some major and most minor bugs

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende sorun çözüldü sende yükleyip sonucu bildirirsen net bir sonuç elde ederiz. çünkü bu güncellemeden 1 saat önce baya bir bakım ayar filan yapmıştım acaba bakımmı işe yaradı yoksa güncellemi bende merak ediyorum,

Sagyılarımla,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5