İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows Live Messenger Hata Kodu: 80048820

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar son 4 gündür Microsoft Live Messenger kullanıcılarının neredeyse yarısından fazlası msnlerini açmak istediklerinde;

Şu anda Windows Live Messenger oturumunuzu açamadık. Lütfen daha sonra yeniden deneyin.

Windows Live Messenger oturumuzu açmak için birkaç başarısız girişimde bulundu. Güvenlik duvarınız Windows Live Messenger uygulamasının hizmete bağlanmasını engelliyor olabilir. Lütfen güvenlik duvarı ayarlarınızı gözden geçirin. Dahaz fazla bilgi için satıcının yönergelerine bakın.

Hata kodu: 80048820

Genişletilmiş hata kodu: 80048820

Şeklinde bir hata ile karşılaşmaktadırlar.

Sorun Gider butonuda kullanıldığında;

IE'nin çevirimdışı ayarı... yada Anahtar Bağlantı Noktaları... hataları ile karşılaşılmakta ve sonuç alınamamakta.

Bu problemden kullanıcıların büyük bölümü mağdur olmakta ve msn kullanamakta.

Konuyla ilgili bir bilgisi olan yada çözüm yolunu bilen bir arkadaş varmı aramızda?

Az önce bilgisayara format atarak Linux Redhat ve Vista'da da deneme yaptım ama onlarda da aynı hata ile karşılaştım.

Laptopta herangi bir problem yok. Aynı hat üzerinden rahatça bağlanabiliyorum.

Yabancı forumlarda da epeyce çözüm yolu aradım fakat bulamadım.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
saat tarih ayarından olabilir deniliyor. kontrol etmek için

başlata tıklat > çalıştır >timedate.cpl
tarih saat ayarlarını kontrol et doğruysa ok de çık.

veya ie aç
araçlar > internet seçenekleri > bağlantılar > Lan ayarları
ayarları otomatik yap seçeneğini kaldır ok de çık.

başlata tıkla sonra > çalıştır
alttakileri yaz hepsinden başarılı mesajı al
REGSVR32 softpub.dll
REGSVR32 wintrust.dll
REGSVR32 initpki.dll
REGSVR32 Rsaenh.dll
REGSVR32 Mssip32.dll
REGSVR32 Cryptdlg.dll
REGSVR32 Dssenh.dll
REGSVR32 Gpkcsp.dll
REGSVR32 Slbcsp.dll
REGSVR32 Sccbase.dll

bunları deneyin bir.

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu yollarında tamamını denedim faydası olmadı:(
Bunun haricinde formatta attım. Hatta daha doğrusu diskimi bölmek istiyordum uzun süredir bahane ile Fdisk yaptım daha da abartıp olayı ama yinede olmadı yinede olmadı.
Linux'ta denedim yinede aynı sorunla karşılaştım.

XP kuruluydu. Vista'ya yükselterek yine denedim yinede olmadı. Arkadaşımın modemini aldım onunla yeni bir bağlantı kurdum yinede olmadı.

Yapabileceğim herşeyi yaptım yinede fayda etmedi.

Güvenlik duvarını kaldırdım, güvenlik duvarı olmadan denedim yine olmadı.
Başka bir güvenlik duvarı yükledim (Norton) yinede olmadı...

Bilmiyorum çok kötü bir durum kasayı alıp atacağım şimdi balkondan o derece sinir oldum...

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bu hata windows live messenger' in yeni sürümleri ile kaynaklı bir hata bu konu hakkında microsoft henuz bir hata raporu acıklaması yayınlamadı

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bende de çok fazla ileti gitmeme sorunu oluyor. Yazıyorum yazıyorum karşıdan cevap yok. Meğersem gitmiyormuş. 2-3 aydır böyle. Artık her cümlemin sonuna mesajım geldimi diye yazıp karşıdan teyit alıyorum emin olmak için. XP'de de böyleydi Vista'da da...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5