İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows Media Server SORU?

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Windows Media Server üzerinde yayınlanan bir tv yayınını internet üzerinden nekadar dinleyici olduğunu görebileceğim bir api yada benzer bir şeyler lazım.. Varmı acaba?

Yada bu neden lazım anlatayım... PHP ile bu api yada yazılımda http üzerinden kaç kişi dinlediğini çekerek mesela 100 kişi dinliyorsa 101. kişinin 2. sunucudan dinlemesi için birşey yapmam gerek 10mbps yetmiyor... bunu yapmak için farklı ne yapılabilir api olmasa da olur

300k yayın 50 kişide 15000k oda 14 Mbit ama hat 10 mbit... 25 - 25 olarak 2 sunucu kullanmak istiyorum yayın internet üzerinden api olursa dinleyici sayısı ilk yayında 25 üzerine çıkarsa yayın adresini 2. sunucuya döndüre cem php ile...

Daha fazla saçmalamak istemiyorum inşallah anlamışsınızdır yapacağım şeyi :)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
media server log tutuyor herhangi bir yayina ozgu de log tuturabilirsin yada tum yayinlarin loglarini tek bir yerden de tutturabilirsin.
bu log dosyasinin formati var bunu php ile parse edip ve php ile db ye atip son 5 dakka son 10 dakka gibi istatistiksel veriler sunabilirsin.
eski bir projede yapmisstim, kod filan isteme projeye gore degisir cunku

hazir bunu yapan scriptler de bulabilirsin yada kendin yazacaksin.

ben sana mantigi verdim gerisi ellerinden oper kolay gelsin

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sana bu işin nasıl yapıldığının şifresini vereyim sen o konuyu araştır. round robin. ama yazılımsal değil donanımsal işini görür.
ikinci yöntem ise php kodunla online sayısını ölçtürürsün. hangi sunucuda olduğunu da bir fielde koyarsın. 60 saniyede bir (ben adına ajax diyeyim) javascript ile sorgu gönderir idleyi yenilersin.
siteye yeni geleni ce bir sonraki sunucuya yönlendirirsin.
kod filan isteme yöntem bu :D Akreplist kardeşim de özetlemiş bu 2. yöntemi zaten.

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
PHP falan istemem hocam meraklanma 8)

Ancak yazılım ile yapılabiliniyor birçok örnekleri gördüm ve nasıl yapmışlar çözemedim... LOG ile olmaz ayrıca bu iş

İkinizede Teşekkürler

Varsa konu hakkında bilgisi olan bekliyoruz bizi aydınlatmasını 8)

Ni-Osman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İşe yaramayacak :(

Sadece HTTP üzerinden o anda video yayınını nekadar kişi izliyor bunu bişekilde gösterecek birşey arıyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5