İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows platformda kampanya. (Yurtici)

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu ile alakalı değil ancak,
SupportSuite Owned $499.95 veya SupportSuite Monthly Leased $39.95 ,

buna gerçekten bukadar para verip lisansı aldınızmı?

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun hakaretle bir ilgisi yok sayin Bilhost yetkilisi , bu forumda kuruluslara yada , insanlara hakaret etmedigim taktirde istedigimi yazmakta ozgurum sanirim , ben sadece 1 not dustum nixconda degildir diyeki bunda'da kendimce hakli sebeblerim var, bazi kesimlerin antisempatisini cekmis 1 datacenter (?)oldugu icin insanlarin kafasinda soru isareti olusuyor.

iyi calismalar.

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abacus' Alıntı:
bunda'da kendimce hakli sebeblerim var, bazi kesimlerin antisempatisini cekmis 1 datacenter (?)oldugu icin insanlarin kafasinda soru isareti olusuyor.
Konu zaten yeteri kadar amacından uzaklaşmış.
Hangi kesimlerden söz ediyorsunuz?
Size hiç bir hosting kullanıcısı (müşteri) gelipte nixcon daysa istemiyorum dedi.
Nixcon dan sunucu alan hosting sağlayıcıları son derece memnunken bu cümleyi hangi müşteri kurabilir? Ne diyecek müşteri, sayfalar geç açılıyor, ftp çok yavaş... Nixcon dan sunucu temin eden hosting sağlayıcılarının böyle bir müşteri şikayeti alabilemleri mümkün mü? Anlık veya kısa süreli olağan sunucu sıkıntıları hariç tabi. Üstelik düşük tepki süresi ile olası sunucu problemlerinin bir çoğu, yığılma oluşmadığı için hiç yaşanmadan, baştan bertaraf ediliyor.
Siz Türkiye'desiniz (sunucu olarak) 256 kbps bağlantı hızıyla hangi ziyarerçi yoğunluğunu göğisleyip sunucu prorgamlarının stabilitesini muhafaza edeceksiniz. 3000+ 5000+ tekil hitli kaç siteyi aynı anda barındırabileceksiniz.
O sunucuda hosting hizmetini gerçek webmaster a kaça sağlayacaksınız ki maliyetlerini kurtarsın.
Hedef kitlenizi kelime oyunları ile oluşturmaya çalışmayın.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.asoza.com to 62.68.195.180 - Nixcon ; Bir baslik actim ve makinanin nixconda olmadigini soyledim , su basligima post atanlarin %90 'i nixcondan hizmet alan sahislar, yahu ben nixconun hizmeti kotu demedimki bakiniz nixcon hakkinda adli basliga ben neler yazmisim, ve tekrar ediyorum lutfen su kampanya paketiyle ilgilenen arkadaslar su basliga post atsinlar , 3 sayfa post oldu yazik gunah , istedigimi beyan etmekte ozgurum evet yurtici sunucularim nixconda degil bunu belirtirim, sana sebebinide uygun yolla aktardim , nerden biliyorsun 1 2 musterinin gelipte nixcondaysa almayiz dedigini ?, her hosting formunda bu kadar nixconla ilgili celiskiler varken hakli degilmi insanlarin midesinin bulanmasi? kaldiki bu mide bulanma durumu hizmetle ftp hiziyla network uptime suresiyle felan alakasi yok konuyu carpitmayalim rica ediyorum , ve tekrardan bu basliga sadece ilgili arkadaslarin post atacagini dusunerek hepinize tesekkur ediyorum.

Not : Anlik 256kbs baglanti hizimizin oldugunuda nerden cikardiniz muneccimmisiniz anlamadim, once gelirsiniz hizmet alirsiniz yahu sorf internet hizmetleri cok yavas hic memnun kalmadik derseniz ozaman saygi duyariz , ama hizmet almadan yada yurtici sunucularimizin durumuna hakima olmadan boyle garip sacma sapan yorumlar uretmeyin , kendimizin locatin ettigi yurtici 2 sunucumuzun toplam 6mbit hatti olup switche 100mbit uplink ile baglidir , amator firmalarla mukayese edipte 256kbs baglanti hiziymis suymus buymus 3000bin tekil hitli kac siteyi host edebilirmisiz maliyeti fazla olurmus bilmemneymis gibi ilginc cumleler kurmayiniz, onun maliyeti bizi ilgilendirir , ve tekrar etmekde fayda goruyorum ben nixconun hizmeti kalitesizdir kotudur sudur budur demedim, varsa onu dedigim 1 post cikartin onume , ben bazi belirsiz soru isaretleri oldugu icin bu hizmeti nixcondan vermiyoruz dedim.Bir baska X hostingin yetkili beyefendisi cikip ornek olarak 1 kampanya yayinlayip yurtdisi sunucularimiz FDC'de degildir dese , sahsen ben bundan endise yada kizginlik duymam bu forumda bir cok insan hangi hizmetin iyi hangi hizmetin kotu olduguna dair az cok fikir sahibidir.

Saygilarimla

Çağdaş Aydoğdu

iyi calismalar.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bakın Çağdaş Bey,

Hakareti sadece küfür olarak algılamayın.Ticaret ahlakı denen birşey vardır.Bu ahlaka uymayan davranışlar da hakarettir.

Müşteriniz gelir size sorar sa sunucu Nixcon'da mı diye yok dersiniz bu en tabi hakkınız.Ama siz peşin peşin Nixcon'da değil kelimesiyle pazarlama yaparsanız ben bunu hakaret olarak algılarım.O kelimeyle sanki Nixcon'da sunucusu olan firmalardan daha iyiyiz anlamı çıkıyor ortaya.Ne gibi bir artınız var Nixcon'da olmamakla lütfen bizimle paylaşır mısınız?

Eğer bir artınız yoksa da lütfen o ibareyi kaldırın.Böyle imalı laflarla pazarlama stratejilerine girmeyin lütfen.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:
konu ile alakalı değil ancak,
SupportSuite Owned $499.95 veya SupportSuite Monthly Leased $39.95 ,

buna gerçekten bukadar para verip lisansı aldınızmı?

??? sorum cevapsız kaldı sanırım,,,

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
BiLHost' Alıntı:
Bakın Çağdaş Bey,

Hakareti sadece küfür olarak algılamayın.Ticaret ahlakı denen birşey vardır.Bu ahlaka uymayan davranışlar da hakarettir.

Müşteriniz gelir size sorar sa sunucu Nixcon'da mı diye yok dersiniz bu en tabi hakkınız.Ama siz peşin peşin Nixcon'da değil kelimesiyle pazarlama yaparsanız ben bunu hakaret olarak algılarım.O kelimeyle sanki Nixcon'da sunucusu olan firmalardan daha iyiyiz anlamı çıkıyor ortaya.Ne gibi bir artınız var Nixcon'da olmamakla lütfen bizimle paylaşır mısınız?

Eğer bir artınız yoksa da lütfen o ibareyi kaldırın.Böyle imalı laflarla pazarlama stratejilerine girmeyin lütfen.

nixcon'un datacenterlarının israilde olduğu ve bu yüzden datacenteri göndermediği konusunda sohbetler olunca insanların aklında nixcon konusunda soru işareti oluştu. Şahsen benim aklımda böyle bir soru işareti hala var.

Ama doğru nixcon'da değil X'te deseydi daha doğru bir ifade olurdu.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nixcon'un datacenterlarının israilde olduğu ve bu yüzden datacenteri göndermediği konusunda sohbetler olunca insanların aklında nixcon konusunda soru işareti oluştu. Şahsen benim aklımda böyle bir soru işareti hala var.

Ama doğru nixcon'da değil X'te deseydi daha doğru bir ifade olurdu

o israilde gözükme meselesi cache lerden kaynaklanıor israilde olması mümkün degil zaten..

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cemadak' Alıntı:
o israilde gözükme meselesi cache lerden kaynaklanıor israilde olması mümkün degil zaten..
peki israilde değil yada orda önemli olan bu değil.peki nixconu şimdiye kadar kim gördü datacenterlarını kullandıkları pc leri vs... gören varsa paylaşırsa sevinirim.çünkü şuanki tüm araştırmalar hepsi %99 israil çıkıyor buda insanın kafasında ? işareti bırakıyor.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
/ *Konu dışı* / Nixcon'a zamanında dedicated almak için mail atmıştım . Cevap bile alamamamıştım...

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IndexServers' Alıntı:
peki israilde değil yada orda önemli olan bu değil.peki nixconu şimdiye kadar kim gördü datacenterlarını kullandıkları pc leri vs... gören varsa paylaşırsa sevinirim.çünkü şuanki tüm araştırmalar hepsi %99 israil çıkıyor buda insanın kafasında ? işareti bırakıyor.
nerde israil cıkıyor gösterebilirmisin ? ip ye whois cektigin yerleri degistirip bakmaını öneririm.. bazı yerler db lerini update etmiyor olabilir..

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IndexServers' Alıntı:

Hangi araştırmalar %99 İsrail sonucunu çıkarıyor?

Bir tek webhosting.info'da İsrail görünüyor.Diğer tüm IP Whois sistemlerinde Türkiye görünüyor..Webhosting.info ise pek sağlıklı bilgiler vermeyen bir servis.Güncelleme çok geç oluyor.

http://whois.webhosting.info/bilhost.com

Hala 1 ay önce kullandığımız sunucunun IP adresi çıkıyor.Güncelleme hızını siz düşünün artık.

Bu arada bir bilgi daha.Normal zamanlarda mesai bitiminden sonra Nixcon'da telefona cevap veren olmaz.Bir kere arayıp kimseye ulaşamamıştım.Zaten web sitelerinde de yazıyor mesai saatleri dışında ulaşılamayacağı.

Ama geçen gün datacenterda çalışma vardı.Gece saat 23:00'da sunucuya erişimimiz kayboldu.Sitede daha önce duyurulmuş ama ben dikkat etmemiştim.Merak ettim gece 00:30 sularında telefon ettim.Ve karşıma Serdar Bey çıktı ve çalışma yaptıklarını söyledi.

Normal zamanda mesai saati dışında orada bulunmayan insanların sunucu çalışması olduğunda orda bulunmasının amacı nedir?İsrail'de veya Almanya'da olan datacenterdaki çalışmayı İstanbul'dan mı yapıyorlar?

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=28795

buraya bakın. db lerini güncellemerimi.1 IP türkiyeye aitse bildiğim kadar nerde olursa olsun o IP türkiye gösterir diye bilirim.neyse isterse israil olmasın afganistan.alan memnun satan memnun.ben sadece ilk açıldıgından beri bu nixcon tartışılıyor ve %99 u hep yurt dışında diyor.

unutmadan ben tartışma için yazmadım sadece çogu genelde israil diyor şuanda kadar başka ülke duymadım hep israil.neyse dediğim gibi alan memnun satan memnun olduktan sonra konuya cevap vermek yanlış bence.

BiLHost' Alıntı:
Bu arada bir bilgi daha.Normal zamanlarda mesai bitiminden sonra Nixcon'da telefona cevap veren olmaz.Bir kere arayıp kimseye ulaşamamıştım.Zaten web sitelerinde de yazıyor mesai saatleri dışında ulaşılamayacağı.

Ama geçen gün datacenterda çalışma vardı.Gece saat 23:00'da sunucuya erişimimiz kayboldu.Sitede daha önce duyurulmuş ama ben dikkat etmemiştim.Merak ettim gece 00:30 sularında telefon ettim.Ve karşıma Serdar Bey çıktı ve çalışma yaptıklarını söyledi.

Normal zamanda mesai saati dışında orada bulunmayan insanların sunucu çalışması olduğunda orda bulunmasının amacı nedir?İsrail'de veya Almanya'da olan datacenterdaki çalışmayı İstanbul'dan mı yapıyorlar?
,

buna cevap. yalan parayla satılmıyor bildiğim kadar :D

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=28795

buraya bakın. db lerini güncellemerimi.1 IP türkiyeye aitse bildiğim kadar nerde olursa olsun o IP türkiye gösterir diye bilirim.neyse isterse israil olmasın afganistan.alan memnun satan memnun.ben sadece ilk açıldıgından beri bu nixcon tartışılıyor ve %99 u hep yurt dışında diyor.

unutmadan ben tartışma için yazmadım sadece çogu genelde israil diyor şuanda kadar başka ülke duymadım hep israil.neyse dediğim gibi alan memnun satan memnun olduktan sonra konuya cevap vermek yanlış bence.

hostip.info dan baska israil cıkan bi yer söylesene .. dedigim gibi bunun gibi yerler db lerini güncellemiyorlar yada cok gec güncelliyorlar..

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cemadak' Alıntı:
hostip.info dan baska israil cıkan bi yer söylesene .. dedigim gibi bunun gibi yerler db lerini güncellemiyorlar yada cok gec güncelliyorlar..

bildiklerim bu sadece ama dediğim gibi insanın kafasında soru işareti bırakıyor.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
niye %99 diyorsun o zmn :D dur sana yetkilinin forumlarında yaptıgı acıklamayı yazıyım...

Baktiginiz sistem GEO IP sistemidir. IPleri ulkelere gore ayirip gosterirler. Bazi firmalar kullandiklari veritabanlarini guncellerler bazilari guncellemez. Guncelleyenlerden biri ornegin whois.sc . Kullandiklari firmanin GEO IP veritabanina gore bizi farkli yerlerde gostermektedirler. Bazilari Antartikada bile gosteriyor acikcasi. Buna en guzel ornek ve yanit , ping sonuclaridir.

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abacus' Alıntı:
www.asoza.com to 62.68.195.180 - Nixcon ;

Nixcon da 2 makinem var, ay sonuna kadar 4 e çıkarmayı planlıyorum. Diğer ip adreslerini de ben vereyim lazımsa. Bunlar gizli bilgileri değil. Bütün müşterilerimize veriyoruz :)
Nixcon ordadır veya burdadır kısmı beni fazla rahatsız etmiyor. Firma İstanbul'da hizmet verdiğini beyan etmiş. Görünürde %50 si doğru. Hizmet binaları İstanbul'da. 0212 yi israile yönlendirdilerse veya 0212 webhosting.info da israilde görünüyorsa bilemeyeceğim. Sunucularım hızlı ki önce bir başka sunucu sahibinin sunucusunda özellikle ftp sine hayran oldum. Verilerimi istediğim an istediğim yere yedekleyebilirim, bunu müşteriler de yapabilir.
Herangi bir risk unsuru görmüyorum.

abacus' Alıntı:
Not : once gelirsiniz hizmet alirsiniz yahu sorf internet hizmetleri cok yavas hic memnun kalmadik derseniz ozaman saygi duyariz ....

Aynen size bu anlatılmaya çalışılıyor. Gelin hizmet alın veya almışlardan örnek gösterin sonra "nixcon da değilim çok şükür" deyin.

abacus' Alıntı:
.... bu forumda bir cok insan hangi hizmetin iyi hangi hizmetin kotu olduguna dair az cok fikir sahibidir.

Siz Nixcon da olmadığınızı fikir sahibi olmayanları bilgilendirmek için mi yazdınız?

abacus' Alıntı:
amator firmalarla mukayese edipte 256kbs baglanti hiziymis suymus buymus 3000bin tekil hitli kac siteyi host edebilirmisiz maliyeti fazla olurmus bilmemneymis gibi ilginc cumleler kurmayiniz, onun maliyeti bizi ilgilendirir

ilanınızdaki adresleri incelerken 256 k bağlantı seçenekleri olan sunucular görmüştüm diye hatırlıyorum. 3 Mbit miş özür dilerim.
Nixcon için diyorlar ya, Türkiye şartlarında bu fiyatlara veremez, şunu şuna alsa, bunu buna alsa kurtarmaz vs. sonrada bu maliyete Türkiye'de olamaz deyip yükleniyorlar. Bu herkesi ilgilendiriyor, üstelik siz birde psikolojik pazarlama unsuru olarak kullanmaya çalışıyorsunuz.
Sizin hizmet kalitenizi ve anlayışınızı belirleyen maliyet neden beni veya bir başkasını ilgilendirmesin.
---------
Dediğiniz gibi, iyinet forumunda bu mesajları okuyanlar kimin saçmaladığını taktir ediyorlar.
Özetle ticari kaygı ile yazmadım mesajımı. Böyle bir kaygı da taşımıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5