İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows Server 2003 Firewall ?

Ataberk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar

Windows Sunucuma aşırı derecede saldırı oluyor.

Sizden ricam bu konuda tecrübesi olan arkadaşların bana Sisteme kuracağım sağlam bir firewall download adresi veya saldırıları nasıl önlerim bu konuda tecrübesi olanlar yazarsa sevinirim.

iyi çalışmalar
saygılar

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
plesk panel kullanıyorsan pleskten windows firewalini aktif et, sonra gelişmeye buraya yaz.

Ataberk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır dostum plesk panel kullanmıyorum.

Entrenix kullanıyorum panel olarak.

sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
panele ihtiyacın yok o zaman uzak masaüstünden baglan Fw yi aktif et.

tabi önce kullandıgın tüm portları bulup izinvermen lazım. bilgi yoksa yapma kendi erişimini engellersin. !!

maniax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sistem' Alıntı:
panele ihtiyacın yok o zaman uzak masaüstünden baglan Fw yi aktif et.

tabi önce kullandıgın tüm portları bulup izinvermen lazım. bilgi yoksa yapma kendi erişimini engellersin. !!

Evet şahsen tecrübe etmiştim :) Windows Firewall'u aktif ettik gerçekten sağlam oluyo server ama sorun şu ki offline oluyo :)

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Tiny Firewall 2005 Professional (for desktop and server)
Tiny Firewall 2005 Professional targets advanced security consultant market. This version includes User Management, IDS/IPS rules and Track'n Reverse engine. TFPro 2005 is offered as 30 days trial.

Supported OS: Windows 2000 SP3+ Pro/Server, Windows XP, Windows 2003.

http://www.tinysoftware.com/home/ti...2A2&&pg=content05&an=tf6_download&cat=cat_tf6

Manuel olarak ip leri engelleyebiliyorsun.
ben demosu bitene kadar kullandım. Tek sorun, saldırıyı fark edip kendin ip leri bloklaman gerekiyor.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazılımlarla güvenlik sağlamak zamanı artık geçti diye düşünüyorum. klasikleşti ve artık herkes bir çok şeyi biliyor. serverinde ki güvenlik ne derece sağlam neler yapılmış bunu bilmek lazım. şu anda 8 hosting firmasının server güvenliğini sağlıyorum (ücretli bir şekilde) ancak istersen bir kerelik serverin üzerinde çalışma yapabilirim ücretsiz bir şekilde. bunun dışında istersen sana bir kaç asp dosyası yollim serverde herhangi bir siteye yükle ve kendin test et server ne kadar güvenli diye.

Not : firma reklamı yapmak istemediğim için forumlarda satış yapmadığım için şirket bilgisi yazmıyorum ama sanırım Ataberk beni tanıyor olman lazım. bir onlinenic hesap aktivasyonu dersem belki hatırlarsın.

Bunun dışında açıkcası windows server ve plesk konusunda kapsamlı bir çalışma yapmak istiyorum eğitim ve yardım amaçlı. ancak forumda yeniyim pek fazla kişi tanımadığı için çok katılım olacağını sanmıyorum bu nedenle önce biraz tanınmaya çalışıyorum.

Saygılarımla,

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben BlackICE'a Ait Server Koruma uygulamasini kullaniyorum ve oldukca isime yariyor. Denemek icin, DEMO'sunu kur dicem ama FULL kadar saglikli deil ne yazikki..

Ataberk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ßen Windows Firewall kullanıyorum gerçekten çok güzel ince ayarlarını yaptıktan sonra çok etkili oluyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5