İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows Server 2008 ön bilgi?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Arkadaşlar server 2008 kurucam bilgisayarıma ama ön bilgi almak istedim...

Şu an xp kullanıyorum. Herhangi bir problemimde yok gayet stabil çalışıyorum ama server 2008 i kavrayabilmek için mecbur kurmam gerekli. Özellikle iis7 için. Ancak genel programları kullanırken herhangi bir sorun yaşanırmı onu merak ediyorum. Sonra başıma türlü uyumsuzluklar gelince format etıp tekrar xp ye dönmek için vakit harcamak istemiyorum.

Bildiklerinizi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir makinada yüklü, kullanımda sorun yok herşey aşina geliyor. Ancak Bizde IIS7 sürekli yan yatıyor sebebini bulamadık. Restart yapmadan düzelmiyor siteler. Windows Server'da iyiyseniz kullanımda sorun yaşamazsınız.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
troy rumuzlu arkadaşımıza ek olarak ; hiç kullanmadıysanız virtual pc şeklinde kurarak test edip ondan sonra kurmanızı tavsiye ederim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Cevaplar için teşekkürler...
O zaman herhangi bir kusur olmayacaktır, açıkçası server 2008 deki lokal sorunları çok umursamıyorum. Yani iis7 nin teklemesi ya da buna benzer problemlerin çözümü mutlaka vardır. Hosting olarak sitelerim server2008 de sorunsuz çalışıyor o firma sorun yaşamıyorsa aşmanında yolu vardır demekki.
Asıl endişem sıklıkla kullandıgım 3dmax, after effect, premier vs. gibi programlarda sorun yaratırmıydı...Çünkü evvelden 2003 kurduğumda şimdi aklıma gelmeyen bazı sorunlar yaşamıştım.
Neyse sepulchral, dediğin gibi 2.ci bir sistem olarak çalıştırmak daha mantıklı olacak sanırım.

Cevaplar için tekrar teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5