İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows Server Cpu Kullanımını ASP ile yazdırmak?? Yardım

emreyilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar

Windows Server'da İşlemci kullanımını ekrana yazdırabileceğim yada ziyaretçileri cpu kullanımına göre sınırlandırabileceğim (örneğin %50'den sonra Sistem çok yoğun yazısı yazdırmak) bir asp kod örneği var mı elinizde?

Yardımınız için teşekkürler.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bende bakmıştım oncekı ay netten bulamamıştım ne asp ne php olarak bulamadım :(

emreyilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende bakmıştım oncekı ay netten bulamamıştım ne asp ne php olarak bulamadım :(

Kullanan sitelere sık sık rastlıyorum. Sistem şu anda çok yoğun daha sonra gibi deneyin yazan php sitelere rastlamıştım. İnşallah biri çıkarda bunun asp kodnu paylaşır bizlerle.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar asp nin yeteneklerinde bu yok
eğer sistem sizin ise size tavsiyem VB kullanarak bir serviz yazmanız ve asp ile bundan veri almanız olabilir

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Problem CPU gücünü balance etmek ise ve IIS manager üzerinde erişim hakkınız varsa önerim;

Öncelikle uygulamanız default application pool üzerinde çalışıyorsa yeni bir application pool oluşturun, Performance tabından Enable CPU Monitoring özelliğini açın ve Maximum CPU Use (percentage) ayarını 50 olarak set edin. Bu ayar sizin işlemcinizin IIS worker processor tarafından %50 den fazla kullanımına izin vermeyecektir. IIS manager üzerine erişim hakkınız yoksa sistem yöneticisi ile görüşün.

Saygılar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ben bununla ilgili olan hata sayfasını değiştirdim sadece...ama mssql üzerinden belki yapılabiliyodur bir takım ayarları var ama kurcalamadım pek fazla

emreyilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Problem CPU gücünü balance etmek ise ve IIS manager üzerinde erişim hakkınız varsa önerim;

Öncelikle uygulamanız default application pool üzerinde çalışıyorsa yeni bir application pool oluşturun, Performance tabından Enable CPU Monitoring özelliğini açın ve Maximum CPU Use (percentage) ayarını 50 olarak set edin. Bu ayar sizin işlemcinizin IIS worker processor tarafından %50 den fazla kullanımına izin vermeyecektir. IIS manager üzerine erişim hakkınız yoksa sistem yöneticisi ile görüşün.

Saygılar

Anlattığınızı az çok anladım ama bu kullanıma ulaştığında hata iletisi nasıl çıkarttıracağız? Yani sistem şu an çok yoğun birazdan tekrar deneyin gibi...

Yardımınız için teşekkürler

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Anlattığınızı az çok anladım ama bu kullanıma ulaştığında hata iletisi nasıl çıkarttıracağız? Yani sistem şu an çok yoğun birazdan tekrar deneyin gibi...

dedim ya yukarda hata sayfalarından ayar yapıyosun kenide göre değiştiriyorsun. Google da ararsan hangi hata sayfası hangisine ait kolayca bulabilirsin.

emreyilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dedim ya yukarda hata sayfalarından ayar yapıyosun kenide göre değiştiriyorsun. Google da ararsan hangi hata sayfası hangisine ait kolayca bulabilirsin.

Plesk üzerinden limt tanımladım %5 diye ancak işlemci kullanımı hiç değişmedi. Ve sitede hiç kapanmadı! Yani bu limite geldiği zaman siteyi hata sayfasına yönlendirme nasıl olacak. Plesk üzerinden yaptım hiçbir değişme olmadı site aynen çalıştı ııs manager'de yaptım yine değişme olmadı. Nerede hata yapıyor olabilirim.

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun için bir bileşen yazılabilir.Ardından bu bileşen kullanılarak bu sistemi gerçekleştirebilirsiniz.Bileşeni yazmak için VB bilgiside gereklidir.Vaktim olursa yazabilirim sizin için ama net birşey söyleyemem.

İyi Çalışmalar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5