İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows sunucu sitelere girince şifre soruyor?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
O sanırsam virüsü temizlemiyor açığı kapatıyor. Bir kere kaptıysanız virüsü çözüm format gibi duruyor.

mr_cpu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bencede hiç bi faydası olmadı serveri açtırdık ne yapacaz bilmiyoruz bilen varmı
mail i de kapadım yine aynı

mr_cpu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
plesk ki kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyeceğim arkadaşlar ne dersiniz

mr_cpu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar çözüm bulan yokmu
yamayı kurdum yemedi virüs taramasından geçirdim bulunan virüsleri vemizledim ( avast server edition 4.7 ile ) yine yemedi pleski kaldırıp yeniden kurmak yermi sizce

mr_cpu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben başlıyorum virabismillah eğer yerse buraya yazarım yemezse yapacak bişey yok rezil olacağımız kadar olduk

mr_cpu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya biri çözmüş başka bi forum da reklam gibi olmasın ama adamın site adres www.sohbetmsn.org ama yalan ama gerçek bilmiyorum nasıl dedim söylemedi

mr_cpu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada arkadaşlar pleski kaldırıp kurmak yemedi sistem tarihini geri alıcam
umarım bu yer yemezsede yedeklere bişey olmaz
dua edin

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasıl yaptığını yazabilir misiniz? Bu sorunu yaşayan yüzlerce, binlerce kişi var. Onlar da o yöntemi kullansınlar, bir an evvel problemden kurtulsunlar.

lotustasarim.com.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Plesk Windows 8.1 Kullaniyoruz ayni sorun bizdede meydana geldi ve formatla cozebildik ancak. su anda bir sorun yok virus onleyici olarak nod 32 kullaniyorduk onun yerine yeni windowsa clamwin kurdum ve reset attiktan sonra sunucuda virus algilandi uyarisi geldi virus mailenable isimli bir klasorde ortaya cikti program sayesinde hemen yok ettim mailenableyi kapatarak yerine su anda marekmail kuruyorum isallah ayni sorunu birkez daha yasamayiz.

lotustasarim.com.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Malesef evet pleske alternatif bir panel ariyorum su anda ancak bu seferde yedekleri mssql ve mysql yedeklerini tasimak cikiyor ortaya.

Pleske bu konuda nasil cozum uretebiliriz veya bir yama cikicakmi diye mail atmama ragmen herhangi bir cevap alamadim.

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Malesef evet pleske alternatif bir panel ariyorum su anda ancak bu seferde yedekleri mssql ve mysql yedeklerini tasimak cikiyor ortaya.

Pleske bu konuda nasil cozum uretebiliriz veya bir yama cikicakmi diye mail atmama ragmen herhangi bir cevap alamadim.

10 sayfalık konu açılmış resmi forumunda tınlamıyorlar bile ama lisans süresi geçince anında dondurmasını ücrete göre destek vermesini biliyorlar çok kötü bir durum gerçekten ..

lotustasarim.com.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kafaya Koydum Pazartesi Datacenter ile gorusecem kendilerinin yazdigi ve kullandigi panel var ismi aklima gelmedi onu kuracaklardi ben pleskde diretince kendimiz lisans aldik. Simdi onlarin panele gecmeyi dusunuyorum. Sag olsun destek sistemindekiler bu konuda baya bir oneri getirdiler. Asil sorumlu ile pazartesi gorusecegim.

MKB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında Plesk açıklama yapmış ama çözüm yok. Sorunu MailEnable'e atmışlar.

MailEnable Alert may affect Plesk for Windows Systems
MailEnable has issued a critical alert for a security vulnerability that may affect Plesk for Windows customers. If you are using MailEnable, it is recommended that you download and install Hotfixes ME-10026 and ME-10027 from MailEnable’s Hotfix download page: http://www.mailenable.com/hotfix/default.asp

If you have problems with the installation or if you have further questions, please visit MailEnable’s technical support page: http://www.mailenable.com/support.asp

Please note that this security vulnerability only applies to Plesk for Windows customers that are using MailEnable. All other Plesk for Windows users are unaffected.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun MailEnable'a aitse, neden Plesk suçlanıyor ki? Mail Enable'daki açıktan dolayı virüs bulaşmış, Plesk'deki açıktan dolayı değil.

M

Massacre

Misafir
sistemin sorunlu halinde yedeği alıp yedek bir sunucuya yedekledik.
Bu esnada hostcini 23 şubata geri dönmeyi teklif etti ve onayladık bu işlemi.İşlemi gerçekleştirmeleri için plesk vs nin açılmadan önce auto update i kapattırıp yaptırttık.
Ve yedekleri tek tek kurduk hiç bir sorun yok şuanda çalışıyor siteler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5