İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows sunucu sitelere girince şifre soruyor?

M

Massacre

Misafir
Merhaba arkadaşlar,

Plesk 7.5.6 Kontrol panelli Windows2003 bir sunucum var. Bugün durup dururken sitelere girerken şifre sormaya başladı. Sitelerim açılmıyor. Hep şifre soruyor. örnek için www.kutukevler.com Restart attım ama değişmedi.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Update ettiniz mi? sanirsam plesk kullaniyorsun plesk son update lerde bir sorun var herkes aynı sorunu yaşadı bugun.

M

Massacre

Misafir
evet olabilir.
kurulu sanırım.Ne yapmam gerek gerekli hatayı giderebilmek için ( eski şekline döndürmek için )

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
DC ile iletisime gecin bugun cok fazla bu sorun iletilmistir zaten onlar bir cozum uretmislerdir.

M

Massacre

Misafir
DC sunucuyu virüs taramasından geçirmemizi istedi. DC hosticini

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Virüs ile alakası yok. Pleskden kaynaklanan bir sorun ve son update lerinde sorun var. Bugun win32 kullanan ve pleski olan herkes bunu yaşadı.

M

Massacre

Misafir
anladım ; bilgilendirme için teşekkürler.Datacenteri detaylı bir şekilde sizin sayenizde bilgilendirdim ( ticket ile ) bakalım ne gibi bir sonuç alacağım.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu şifre sormayı ben daha önce yaşamıştım:
Bu şifres sorma işlemine girilmesinin temel nedeni şuydu:

yayınlanan dosya yada dizine IIS User ının hakkı olmadığında şifre soruluyor.

yani eğer makina size ait ise: yayın yapılan klasörün güvenlik ayarlarından hangi kullanıcıların hakkı olduğuna bir bakın.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TRinsanRehberi'nin dediği durumdur çok büyük ihtimalle. Ara ara yaşıyorum, oradan biliyorum.

@Caesar, Windows 2003 ve Plesk kullanıyorum ve bugün bu problemi yaşamadım. Lütfen yanlış bilgilendirmede bulunmayalım. ;)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Arkadaşım güncellemelerin kapalı olabilir. Bugun bu sorunu çok fazla duyduğum için ve çözüm üretmeye çalıştığımız için en iyi bilenlerden birisi benim diyebilirim. Bugun başına gelmemiş ama yarın başına gelipte buraya yazarsan nasıl çözeriz diğe fena azarlarim haberin olsun.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bu arada sandigimiza gore bu yeni cikan bir virus plesk updateleri ile birlikte geliyor.

Bulasmis olan bir cok sunucu ile karsilastik ama bir cozum uretemedik. Bulasmayanlarda updateleri kapatip sifreleri degistirerek kendimizce guvenlik onlemi almaya calisiyoruz.

Windows kullanan ve PLESK'i olan arkadaslar "bana bulasmadi haha" demeyin lutfen guncellemeleri kapatiniz soruna cozum bulunca buraya yazacagim.

M

Massacre

Misafir
Bu arada sandigimiza gore bu yeni cikan bir virus plesk updateleri ile birlikte geliyor.

Bulasmis olan bir cok sunucu ile karsilastik ama bir cozum uretemedik. Bulasmayanlarda updateleri kapatip sifreleri degistirerek kendimizce guvenlik onlemi almaya calisiyoruz.

Windows kullanan ve PLESK'i olan arkadaslar "bana bulasmadi haha" demeyin lutfen guncellemeleri kapatiniz soruna cozum bulunca buraya yazacagim.

Nereden kapatabiliriz auto update i ?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
1 sn bir çözüm yolu bulduk sanirim birazdan bir bilgilendirme mesajı atacağım. sabredersen çözüm bulacağız

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
plesk ile birlikte mailenable şeklinde bir program geliyor, bunda bir açık var makinalara bu yolla giriyor virüs. bulaşmaması için bu programın servislerini kapatıp kaldırmak gerekiyor. bulaşmış ise şu anda kurtaramıyoruz bir çözüm bulamadık. virüs girdiği makinalardaki tüm şifreleri alıyor.

Lütfen şifrelerinizide değiştiriniz. İnşallah bir çözüm bulabiliriz sizinde makinanız kurtulmuş olur. Ama şu anda yedekleri almaktan başka çareniz yok.

M

Massacre

Misafir
Anladım hemen yedeklemeyi başlatıp şifreleri tek tek değiştirmeye başlıyorum
bilgilendirme için teşekkürler herhangi bir anti vir programıyla bunları ortadan kaldırmak mümkün değilmi nod 32 vs ?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Virüs yeni bir virüs olduğu için sanırsam bunu yapmak mümkün değil. Çünkü virüs koruması olupta sunucusuna bulaşan bir çok kişi var ve yakınıyorlar. Aslında foruma yazmak istemedim çünkü eğer bunu bir Türk yapmış ise -genellikle türkçe içerikli sayfaların sunucusuna girmiş ve yabancı forumlarda bu tür bir sorunla karşılaşmadım- forumdan okuyup başka bir yol geliştirmesinden -çözdüğümüz için- korkuyorum.

dipnot: lütfen mailenable servisini kapatınız. virüsün bulaşması için ilk once bu servisin sizde olması lazım. daha sonra bu virüsü yazan/yazanlar 'ın sizi farkedip bu açıkla sunucunuza girmesi lazım.

M

Massacre

Misafir
ilk olarak ;
peki şey orayım gerekli yedeklemeleri yaptıkdan sonra auto update i nasıl kapatabiliriz ?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
update'i kapamana gerek yok. mailenable servisini kapat ve sil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5