İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows sunucuda <? ?> olarak php çalıştırmak

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Aslında sormak istediğim başlıktaki gibi :)
Windows sunucumda php kodlar <?php ?> olarak çalışıyor fakat <? ?> olarak çalışmıyor. Vakti zamanında bir yerlerde okumuştum bunu düzeltmeyle ilgili bir şeyler ama bulamadım. php.ini den düzenleme yapılıyordu sanki ama tamamen gitmiş aklımdan. Yardımcı olursanız sevinirim.

serjey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hangi programı kullandığınızı söyler misiniz? Ona göre cevap vereyim :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ne programi anlamadim. Bu kadar zorsa birakirim pesini zaten. Yok lokalhostmu yok hangi program :)...
Scrptleri notepad++ ile yaziyorum baska birsey kullandigim yok programdan kastin buysa?

serjey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok yok öyle değil localhost programı(wampserver,xampp vb.)ndan bahsediyorum. Her programın ayarı farklı bu yüzden :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Localhost programı yok bildiğin windows sunucu. Php, Apachi ve mysql ile yapılandırıldı. Bildiğin hosting sunucusu ne ise buda o. İp ile dışarıdan erişimi falanda var tek dark datacenter da değil ofiste çalışıyor.
Eh artık cevap verirsin inşallah :)

quardian

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pek anlamıyorum ama sanırım windowsun kendi server yazılımını kullanıyor arkadaş hani server 2000 falan var ya öyle bişi.

tahsindemirkan

Mikro Yazılım Bayi
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
php.ini dosyasını aç short_open_tag "on" yap. php ye yeniden başlama işlemi yap ve sayfayı yeniden aç.

serjey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PHP'yi kurduğun yerden 'php.ini' adlı dosyayı bul.
short_open_tag diye arat bulduğun yeri on yap.
Yeniden başlattığında olacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5