İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows Vista heker’lara ‘emanet’

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Katılım
11 Mayıs 2006
Mesajlar
1,952
Reaction score
1
Konum
Nereye
Microsoft yetkilisi Andrew Cashman, Vista'daki açıkmarı bulmaları için heker'lara çağrı yaptı.

Windows Vista heker’lara ‘emanet’
Yıllardır güvenlik açıklarıyla uğraşan Microsoft, gelece kuşak işletim sistemi Windows Vista’yı sağlama almak için yeni bir taktik kullanıyor: heker’lar.ASSOCIATED PRESS
Güncelleme: 08:53 ET 04 Ağustos 2006 CumaLAS VEGAS - Microsoft, Windows Vista işletim sistemindeki potansiyel açıkları bulmaları için heker’lardan danışmanlık alıyor. Microsoft, Vista’nın son halini 3.000 civarında güvenlik uzmanına gönderdi ve işletim sisteminde kişisel bilgilerin çalınmasına yol alabilecek yazılım hatalarını bildirmelerini istedi. Windows işletim sistemlerinde çıkan açıklar, heker saldırılarına olanak veriyor.


Microsoft’un güvenlikten sorumlu üst düzey yetkilisi Andrew Cushman, Las Vegas’ta toplanan Black Hat Konferası’nda heker’lara hitaben “İşte işletim sistemi karşınızda, elleyin, dokunun ve kendinizi gösterin” diye konuştu. Cushman aynı konuşmada, işletim sisteminde açık bulmak için daha önce Google’ı kullandıklarını da söyledi.

VISTA GÜVENLİKTE İDDİALI
Microsoft işletim sistemlerinde çıkan güvenlik açıkları nedeniyle bilişim sektöründe sert eleştirilere maruz kalıyordu. Eleştiriler genellikle, şirketin ürünü geliştirme evresinde yeterince testten geçirmediği savına odaklanıyor. Vista Microsoft’un güvenli bilişim stratejisiyle çıkardığı ilk büyük ürün olacak. Şirket sadece Vista’daki potansiyel güvenlik sorunlarını ortaya çıkarabilmek için kurum içi ayrı bir güvenlik birimi oluşturmuştu. Bu ekip izin vermeden ürün lansmanı yapılmıyor.

Şirket ayrıca yılda iki kez uluslararası yazılım uzmanlarının çağrıldığı kurumsal konferaslarda işletim sisteminin güvenliğini tartışıyor. Microsoft, Vista’yı son olarak da dünyaca ünlü heker’ların toplandığı Black Hat Konferansı’nda yazılımcıların eleştirisine açmış oldu.
 

windows

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Haziran 2006
Mesajlar
1,206
Reaction score
0
Teşekkürler benim adım geçti, bakmak istedim sadece.Burdayım hekerlarla işim yok.
 

Varista

0
İyinet Üyesi
Katılım
12 Haziran 2006
Mesajlar
973
Reaction score
0
Konum
Samsun
heker'ler gösterin gücünüzü.Vista'yı çıkınca hemen kullanamayacağım herhalde (malum istediği sistem özellikleri) fakat ne kadar güvenlikli olduğunu merak ediyorum.Zaten piyasa çıkınca hemen açıkları da gelir tabi varsa.
Microsoft bu sefer güzel birşey yapmıştır umarım(Güvenlikli) :)
 

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Mart 2006
Mesajlar
2,416
Reaction score
0
Konum
Trabzon
Bir nevi pazarlama stratejisi, sistemi fazla geliştiremeyince güvenliği ön plana almışlar.
 

ZdeArBaN

0
İyinet Üyesi
Katılım
6 Haziran 2006
Mesajlar
544
Reaction score
0
zbahadir' Alıntı:
Bir nevi pazarlama stratejisi, sistemi fazla geliştiremeyince güvenliği ön plana almışlar.


katılıyorum ayrıca ürünü piyasaya sürmeden önce hekerlere test ettiriyor açık varmı yokmu :) uyanık adam bunlar
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi
Üst