İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows Vista - Kapanma sorunu

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Windows vista kapanma sorunu ile karşılaşan arkadaşlar var mı ?

Bilgisayarı kapat diyoruz - "Kapanıyor...." ekranı 3-4 dk bekliyor daha sonra kapanıyor.

Bu tür bir sorun ile karşılaşan ve çözüm üreten arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sistem yetmiyor olabilir birde güncelleme yapıyorkende kapatırken çok bekletiyor, kapatınca yapıyor çünkü yeni yüklemeleri.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Arkaplanda kapatmakda zorlandigi bir yazilim olabilir.

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"""Belli ki kapanırken programlarınızın biri geç yanıt veriyor. Artalanda çalışan programları bir kontrol edin anti virus programınızın falan stabil çalıştığına emin olun..."""

MadLuck

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vista için service pack çıktı yüklemeni tavsiye ederim.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
vista için service pack çıktı yüklemeni tavsiye ederim.

finali çıkmadı rcsi çıktı.
Bende 11 aydır vista kullanıyorum 30 saniyede açılıp kapanıyor.(512 ramle)
Bende açılışta herhangi bir program yok.Yavaşlık yapmasın diye açılıştaki herşeyi kaldırdım.Sende öyle yap.Heralde kullandığın virüs programı falan geç yanıt verdiği için vista geç kapanıyodur..

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Nod32 3.0 yüklü sistemde. Kasacak bir yapı değil. Ürün 2 GB Core duo 2.2 GHz, Yalnız bir driver tanıtmaya calıştıktan sonra böyle absürt bi hale geldi. Notebook cihaz.

Kurulduğunda normaldi, PC Suite ve kart tarayıcı kurdum tanıttım. Driverları tanımak istemedi zorla tanıttım bu şekilde dağıttı.

Vista ile ilgilenmekteyim son 2 haftadır. Güvenlik açısında çok güzel , yalnız bu tür basit mevzular beni baya bir uğraştırıyor.

Şimdi kronometre tutmaya başladım kapanmasına. bazen 25 ile 30 sn arasında kapanıyor. Bu normal gibi görünüyor bana. Yalnız bazende 3 dk bulabiliyor.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Nod32 3.0 yüklü sistemde. Kasacak bir yapı değil. Ürün 2 GB Core duo 2.2 GHz, Yalnız bir driver tanıtmaya calıştıktan sonra böyle absürt bi hale geldi. Notebook cihaz.

Kurulduğunda normaldi, PC Suite ve kart tarayıcı kurdum tanıttım. Driverları tanımak istemedi zorla tanıttım bu şekilde dağıttı.

Vista ile ilgilenmekteyim son 2 haftadır. Güvenlik açısında çok güzel , yalnız bu tür basit mevzular beni baya bir uğraştırıyor.

Şimdi kronometre tutmaya başladım kapanmasına. bazen 25 ile 30 sn arasında kapanıyor. Bu normal gibi görünüyor bana. Yalnız bazende 3 dk bulabiliyor.

Kurduğun driverler veya programalr çakışma yapıyor olabilir..

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Olabilir fazla biraz , müthiş bi çakışma sempozyomu var vistada. Birde SP 1 i kurup kullanan var mı ?

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
benim vista da cute ftp kapatıldığında sistem sorunu tanımlanıyor gibi saçma birşey çıkartıyor ona acaip sinir oluyorum bu çözüm bulan varmı ?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
benim vista da cute ftp kapatıldığında sistem sorunu tanımlanıyor gibi saçma birşey çıkartıyor ona acaip sinir oluyorum bu çözüm bulan varmı ?

"Ayrıntılar" ı tıkladığında tam olarak ne yazıyor orada.

Orada ki yazan bilgiyi aktarırmısın. Birde 32-Bit mi 64-Bit mi kullanıyorsun ?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
finali çıkmadı rcsi çıktı.
Bende 11 aydır vista kullanıyorum 30 saniyede açılıp kapanıyor.(512 ramle)
Bende açılışta herhangi bir program yok.Yavaşlık yapmasın diye açılıştaki herşeyi kaldırdım.Sende öyle yap.Heralde kullandığın virüs programı falan geç yanıt verdiği için vista geç kapanıyodur..

30 saniyede nasıl açılıyor? Hayır bende 2 gb ram var 1 dk yı geçiyorda :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Eğer laptop kullanıyorsanız ve Intel Core 2 Duo sahibiyseniz, ısınma probleminden dolayı kendini kapatıyor olabilir. Intel aşırı ısınma ile karşılaştığında yanlış bilmiyorsam böyle yapıyor.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer laptop kullanıyorsanız ve Intel Core 2 Duo sahibiyseniz, ısınma probleminden dolayı kendini kapatıyor olabilir. Intel aşırı ısınma ile karşılaştığında yanlış bilmiyorsam böyle yapıyor.

Yok derdi bilgisayarın geç kapanması. kendi kendine kapanmıyor yani :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forumda dünden beri 2. yanlış anlama oldu bu. :) (Dünya'yı Kurtadan Adam ile ilgili başlık)
Sinirlerim yıpranmış iyice sanırsam. :)

Sorun Vista ile ilgili değil galiba. XP'de de aynı şey oluyor. Çok fazla yüklenirseniz kasılıyor.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İşletim sistemi vista , Sorunda vista ile ilgiliydi. Mesela şu anda kendi sistemimi formatladım vista kurdum bu seferde kapatırken mavi ekran veriyor.

Bir diğer mevzu ise Vista işletim sistemi ile Nokia PC Suite kullanan var mı ? var ise internet erişim seçeneğini kullandımı. Buradada vista kablosuz ağ ile modem olarak tanıdığı nokia telefonun çakışmasına neden oluyor. Bunun çözümünü sağlayan var mı ?

:p vistaya geçince böyle sorunlar çıkıyor işte

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu arada vistanın 30 snde acılıp kapanma gibi bir lüksü yok. Birde Sorunu çözdüm . Çözümü nasıl diye sormayın fark etmedim. Bir ton değişiklikten sonra 10 sn ile 20 sn arasında max kapanma süresine ulaştım.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Denetim Masası > Donanım ve Ses > Güç seçenekleri > Plan ayarlarını değiştir > Gelişmiş güç ayarlarını değiştir > Güç düğmeleri ve kapak > Başlat menüzü düğmesini kapat olarak ayarla

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Denetim Masası > Donanım ve Ses > Güç seçenekleri > Plan ayarlarını değiştir > Gelişmiş güç ayarlarını değiştir > Güç düğmeleri ve kapak > Başlat menüzü düğmesini kapat olarak ayarla

"Uyku"ya geçmiyor ki pc. O uyarı ekranı geliyor "Bilgisayarı kapat" ı seçiyordum.

Sonrasında "Oturum kapatılıyor...." yazıyor sonrasında ise "Kapatılıyor..." yazıyor. Bu ekranda 4 dk geçiriyor.

Senin söylediğinde ayrı bir püf nokta onuda buldum araştıra araştıra :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5