İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows Vista'da ilk açık!

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Vista kullanıcılarına gönderilecek ya da ziyaret ettikleri bir internet sitesindeki sesli komutla, bilgisayarlarındaki dosyaları silebiliyor.

Microsoft bu senaryonun "teknik olarak mümkün" olabileceğini ancak endişe edilecek bir durumun olmadığını kaydetti. Şirket, bu boşluğun kullanılabilmesi sesli komut sisteminin aktif hale getirilmesi ve mikrofon ve hoparlörün açık olması gerektiğine dikkat çekti.

Bu açıklamaya rağmen bazı Vista kullanıcıların, sesli komut ile dosyaları silebildiği de ortaya çıktı.

Ancak şirket, buna rağmen yeni kullanıcı oluşturma ve sabit diski formatlamak gibi komutların sesli komut ile aktif hale gelmeyeceğini belirtti. Microsoft uzmanı, "Mikrofon ile hoparlörün yerleri, mikrofon geri bildirimi ve komutun kalitesi fazladan engel oluşturuyor." dedi.

Kaynak : İnternethaber

F

fatihhk

Misafir
bu elinizin cep telefonunuzun sesli komut tuşuna basılı durumdayken yoldan geçen birinin tesadüfen rehberinizde kayıtlı olan birinin adını söylemesi gibi birşey.
o kadarda olmaz...

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Microsoft bu senaryonun "teknik olarak mümkün" olabileceğini ancak endişe edilecek bir durumun olmadığını kaydetti. Şirket, bu boşluğun kullanılabilmesi sesli komut sisteminin aktif hale getirilmesi ve mikrofon ve hoparlörün açık olması gerektiğine dikkat çekti.

Bunların hepsini sistem kurulduğunda kendisi otomatik olarak ayarlıyordur kesin...
Açıklamanın açıklayıcılığına koptum yalnız :D

TD TeaM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunların hepsini sistem kurulduğunda kendisi otomatik olarak ayarlıyordur kesin...
Açıklamanın açıklayıcılığına koptum yalnız
biggrin.gif
ayrıca Vista kullanmanız gerekiyor :D

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha cok şeyleri cıkacak, xp de böyle xp nin açıklarını kapamak icin 4234234 tane yama yapmak gerekiyor

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ne yazıkki internethaber.com sitesi bana hiç bir zaman güven vermedi...adımı söyleseler onlara inanmam :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5