İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windows xp De çalışan web site panelli var mı ör(plesk,cpanel)

T

trojan

Misafir
arkdaşlar ben pc mi host yaptım panel kurmam gerek ama bulamadım windaows xp de açlışan panel yardım eder misiniz. plesk panelli denedim windows 2003 server da çalışıyo lütfen yardım

pamuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
XP den sunucu olmazda ondan çalışmıyo.

T

trojan

Misafir
ben pc de xp kurulu we şuan 40 gb lık bi host onu satmam içi ayırıp plesk panel gibi bi panel gerek nonu içinde xp de çalışan bi panelle ihtiyacım var

T

trojan

Misafir
onu kullanamıyorum pc formtat atamıyorumatarsa da biraz küçük olduğumdna babam kıızar vbabamında bilgileri var nonu için

phiberoptic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam olalım o zaman babanın bilgilerini d sürücüsüne yedekle sonra c ye format at win 2003 kur sonra babanın bilgilerini geri eskisi gibi yap...

C

cappytoi

Misafir
phiberoptic' Alıntı:
tamam olalım o zaman babanın bilgilerini d sürücüsüne yedekle sonra c ye format at win 2003 kur sonra babanın bilgilerini geri eskisi gibi yap...
olayda bir d sürücüsü var mı acaba? :)

S

Spy

Misafir
Merhabalar..
Bu konuda şöyle bir açıklama yapmak isterim. Win.XP, server yapmak için yazılmamıştır. Server yapsanız bile alacağınız persormans Server OS(İşletim Sistemi)'ye nazaran %2'dir. Hayli düşük bir %'de diymi. Kimi arkadaşlar " XP'yi server yaptım fişek gibi çalışıyor " desede inanmayın çünkü XP hiçbir zaman bir Server OS olamaz. XP'yide server yapabilirsiniz ama farklı yazılımlar, compotentler, fixler kullanmanız gerekir ve bunlar yapmış olduğunuz XP sunucuyu aklınıza gelemeyecek kadar yavaşlayır. Bugün bir server panel yazılımı .exe olarak 500mb'den başlıyor ;).
Her makinayı server yapabilirsiniz ama ne amaçla kullanacağınıza bağlı örneğin 3pc'lik bir server için makinanın ne özellikte olduğu önemli değildir ama host satmak istiyorsanız makinanın hdd(harddisk)'sinden tutun ethernet kartına kadar her özelliği iyi olmalı yoksa yavaşlıklar yaşarsınız. Makina süper oldu diyelim en son özellikler ile donattık neyse kurulumlarımızı gerçekleştirdik bir sonraki sorun internet hattı'dır. 256 ile hangi server güzel çalışmış ki değil mi :).
Anlatmak istediğim şudur. Ufak bütçelerle yapılan sunucular her zaman için yeni sorunlar yaratır. Sunucu seçiminde dikkatli olmanız gerekiyor özelliklerindeki bir tane 0 bile çok büyük kayıplara yol açabiliyor. Saygılar..

T

trojan

Misafir
ya abbamın bi leptop u var bu da benim pc im de win 2003alamam 2000$ verip de ondan 2 tanee sürücüm var.Bu arda Spy kardeşim internet hızım 1tn pcim iste p5 3.9 ghz işlemci 2 tane hdd 160 lık plesk panel lımde bi tek sorun panel yan c son model yeni aldım internet de abbamın ofisinden geliyo sorun panel

innDirmp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ugrasma bence bu işlerle.
Hattının hızı yeterli degil bu iş icin.
Git biyerlerden host kirala 2 dolara kafan agrımasın bole işlerle.
Xp de 10 kişi sitene aynı anda girdimi kapanıyor.limiti 10 kişi anlayacan.
server 2000 veya 2003 kurman gerekli. uzun iş.......
yinede sen bilirsin... saatlerce pc calısacak dersen o ayrı.. yanlız senin hattından server olmaz olsa bile en fazla 3 site kaldırı ve tekilin artınca oda dayanmaz.....

DesTRuctionS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence Bir tane
Amd 2500
Asus Anakart Lan+VGA
512 Ram
80 GB HDD

COnfigirasyon olan bir kasa oluştur ortalama 200 dolara patlar sana wede ona Linux İsletim sistemlerininden birini kur ama Debian Tercihin olmalı wede burda Kurulumu hakkında ufakda olsa Güzel bilgiler weriyor http://www.e-lapis.org/component/option,com_docman/task,doc_download/gid,3/Itemid,28/

Sonrada http://www.vhcs.net/new/modules/wfchannel/index.php?pagenum=7 panelini kullanırsın al sana babalar gibi server. Tabi Bağlantın+Modemin Önemli
Sonra Ufak ayarlamaları nette araştırarak bulabilirsin (ing. iyi ise korkmana gerek yoq Bir Çok döküman war )

T

trojan

Misafir
abi zaten senin dediğin pc nin 4 katı benim pc internettim ofisden çekildi ve bu internet sistemi özel bi sistem sasdece şirketlere verilıyo nedne yetmein acaba

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trojan' Alıntı:
abi zaten senin dediğin pc nin 4 katı benim pc internettim ofisden çekildi ve bu internet sistemi özel bi sistem sasdece şirketlere verilıyo nedne yetmein acaba

Doğru diyor :D

Bir kere PC senin değil sanırım babanın ve hep açık durması gerekiyor soğutma işlemleri vs yapman gerekecek.. Bilgisayardaki bilgileride DVD ye çekebilirsin 20 GB bilgi olsa en fazla 5 DVD yapar :)
+ Linux bedava linux kur.Gayette güzel olur .. ;)

N

n0kta

Misafir
Bırak bence host kurma işini. Sonuçta bir sürü engelin var. Hem de adsl kopulukları çok oluyor + elektrik kesintileri derken sitelerin 2 dk. gösterimde kalamaz :D

T

trojan

Misafir
abbammın pc si diel bunu bilin aslada ben babamla aynı pc yi kullanmam arkadaşlar burda biz böyle sohbet ediyoruz ii oluyo ama bana birazda yardım edin pls

S

Spy

Misafir
Merhabalar..
trojan ne demek istediği az çok anladım. Bilgisayarın iyi hattın iyi peki bilgin bu konuda iyimi? çünkü herhangi bir arıza yada sorunda en kısa sürede çözüm üretmen gerekecek. Her sorundada zırt pırt buraya başlık açarsan işimiz var demektir :). Eğer bir süre daha beklersen bulunmuş olduğum iş yoğunluğu içerisinde hazırlamış olduğum "Win.Server Kurulumu 1" adlı makalemi yayınlıycam. O makalede her soruna cevap bulabileceksin. Yok ben acele ediyorum dersen şuan için ben yardım edemem kusura bakma çünkü işlerim çok yoğun. Sanırım başka arkadaşlar yardım edebilir. Saygılar....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5