İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Windowsta ssh olur mu

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni aldığım linux sunucuya forumumu taşıyacağım ama bir türlü forumun yedeğini alıp yeni sunucuya taşıyamadım. Eski sunucu windows'tu ve plesk paneli vardı. Yedeği phpmyadmin'den aldıysam da tam olarak yeni yere taşıyamadım. SSH ile çok kolay oluyormuş yedek alıp taşıma; windows sunucudan ssh'yle yedek alabilirmiyim yada plesk panel ve phpmyadmin dışında alabilme imkanı var mıdır?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
olsa süper olurdu diyebileceğim bir soru doğrusu .

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki hangi tür yedek alırsam ssh ile yeni yere gönderebilirim yedeği

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
yedekleri nasıl aldığınız önemli değil, .sql uzantısı ile yedeği linux makinaya attıktan sonra ssh ile girip yedeği kurduğunuz yeni mysqla aktarabilirsiniz.

eğer db büyük bir db ise, yedeklerken zorluk çekiyorsanız sqldumper programını kullanabilirsiniz. (forumda bi arkadaş ayrıntılı olarak anlatmıştı bi aratın.)

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birkaç farklı yolla yedek aldım ve gönderdim ama ssh yine hatalar verdi:(

phidiess

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk önce verdiği hatalar nedir onları paylaşırmısın ?
sorgulattıktan sonra ssh sana nasıl hatalar verdi ?

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ERROR 1031 (HY000) at line 55: Table storage engine for 'adminhelp' doesn't have this option
ERROR 1050 (42S01) at line 19: Table 'access' already exists
ERROR 1007 (HY000) at line 12: Can't create database 'dbadı_'; database exist s
ERROR 1064 (42000) at line 1: You have an error in your SQL syntax; check the ma nual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use n ear '
®K3¦Ô>ƽÁiø.C6®øD
Íx_IÈÆ àÓ'ñl
nï-5ÃI|#;4ŞÙ8)G

SSH'den geri yüklemeyi cs.gen.tr nin anlattığı gibi yapıyorum ama bu tür hatalar alıyorum. Elinde kaldım şu forumun.

Birde şundan şüpheleniyorum:
yedek aldığım windows sunucunun phpmyadmin sürümü 2.60, yedek yüklediğim linuxun ise 2.824
Bu yedek yüklerken sorun çıkarmasına neden olabilir mi. Genelde çıkan hata örneğinide yazayım:
-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 2.6.0-pl3
-- http://www.phpmyadmin.net
--
-- Sunucu: localhost:3306
-- Çıktı Tarihi: Mart 14, 2007 at 05:12 PM
-- Server sürümü: 4.1.18
-- PHP Sürümü: 5.0.5
--
-- Veritabanı: `dbadı_`
--
CREATE DATABASE `dbadı_` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
phpmyadmin sürümünü değil mysql sürümünü yazar mısın?

ERROR 1031 (HY000) at line 55: Table storage engine for 'adminhelp' doesn't have this option

çift yüklemeden olmuş

Alıntı:
ERROR 1050 (42S01) at line 19: Table 'access' already exists

çift yüklemeden olmuş

Alıntı:
ERROR 1007 (HY000) at line 12: Can't create database 'dbadı_'; database exist s

çift yüklemeden olmuş

diğer hata sürüm farkından olabilir

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu anda forumun bulunduğu mysql sürüm 4.1.18, yükleyeceğim mysql ise 4.1.20

db'leri yüklerken birisinde hata verince veritabanını sıfırlayıp tekrardan farklı bir db'yi deniyorum hatalar hep üstteki gibi oluyor

Edit:
Bir de burada hangilerini işaretleyip yedek almam daha iyi olur. Genelde forumlarda farklı farklı gösteriyor acaba bu kısımdamı hata yapıyorum
untitledgm2.jpg

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
orada sadece gzipi işaretle ve yedeği al daha sonra o yedeği yeni sunucuya FTP ile at ve ssh le dump etmeyi dene ilk denemede çıkan hatayı da yazarsan sevinirim

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Senin dediğin gibi hiçbirşeye dokunmadan gzip'leyip yedeği alıyorum ama birkaç kez denememe rağmen yedek normalde 35mb'yi geçmesi gerekirken 25-30mb arasında kesiliyor. Ancak buna rağmen bu yarım yedeği ssh ile çalıştırınca hata almıyorum ama doğal olarak forum da açılmıyor. Normalde 117 tablo olması gerekiyor db'de ama 104 tane yüklenmiş gösteriyor. Eğer yedeği tam alabilirsem sorun olmayacak gibi. Yardımların için teşekkürler Tekrar sorun çıkarsa yazarım buraya

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CyberTurk yedeği senin dediğin gibi alabildim ve ssh'den denediğimde hata vermedi ama karakter hatası ve birkaç sorun oldu forumda. Sonra aynı yedeği phpmyadmin'den yolladım ve forumu eski haline getirdi. Şu anda hiçbir sorun yok. Yardımın için çok teşekkür ettim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5