İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

winmysqladmin 'de hata

realcriminal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
winmysqladmin 1.4 kullanmaya çalışıyorum. daha önce hiç denemedim bu işe yeni kalkıştım öğrenmek için ama bu programda databases kısmında sağ tıklayınca "create new database" seçeneği gelmiyor. "Flush Hosts", "Flush Logs" ... gibi seçenekler geliyor. bu veri tabanını bir türlü oluşturamıyorum.
winmysqladmin programının environment kısmının MyODBC kısmında önceden "Not Found. Driver 3.51 not found" gibi yazılar yazıyordu. internetten driver 3.51 diye birşeyler bulup kurdum. şimdi driver 3.51 falan yazmıyor.
Driver Version
Driver c:\windows\system32\myodbc.dll
API Level
Setup c:\windows\system32\myodbc3S.dll
SQL Level
diye şeyler yazıyor ama yine veritabanı oluşturamıyorum.
Lütfen yardım edin. Daha en başından çuvallamayayım.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
windowsta cmd ile komut satirindan veri tabani olusturabilirsin, mysql/bin klasorune gectikten sonra yeni veri tabani olsuturmak icin;

mysql -uroot -p
sifre: *****

giris yaptiktan sonra;

create database DB_ADI;

dbye kullanici eklemek ve yetkilerini vermek icin;

grant all on DB_ADI.*
to DB_KullaniciADI@localhost identified by 'DB_Sifresi';

ve yeni database kullanima hazir olur.

ek olarak phpmyadmin yukluyse ordanda yapabilirisin.

realcriminal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne yazık ki gene olmadı

mysql -uroot -p yazdım altına da şifre yazdım. Ama şu hatayı verdi:

ERROR 1045 <28000>: Access denied for user 'root'@'localhost' <using password: YES>

böyle bir hata veriyor. Benim sorunum zaten veri tabanı yaratamamakta. Yani msdos tan da winmysqladmin den de yaratamıyorum. Zaten birinden yapsam diğeri de olur bence. Server ile ilgili bir sorun var bence.

winmysqladmin 'i açtığımız zaman user name'in falan yazılı olduğu yer varya Sağ tarafta server ile ilgili bilgiler yazması gerekiyor. (server info, host info open table.....vb.) işte benim orlarda hiçbirşey yazmıyor boş yani. Sorun bence orda.

yardımın için sağol. Ama başka çözüm yolları da söylerseniz sevinirim. Sonuçta deneye deneye bulacağız artık.

Cevaplarınızı bekliyorum...

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
winmysqladmin'de olaylar nasildir bilemiycem, ama senin hatan;

ERROR 1045 <28000>: Access denied for user 'root'@'localhost' <using password: YES>

yani root olarak kendini tanittigin sifre yanlis, bu sorunu duzeltmeden bence winmysqladmin'dede cok sorun yasarsin.

phpmyadmin varsa makinende yada yukleme sansin varsa onlada veri tabani olusturabilirsin (web tabanli).

windows ustunde calismalarini yapanlar umarim yardimci olucaktir sana bu konuda.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5